Když na hokej, tak v Montrealu

Pobývat v Montrealu a nezajít na hokej by byl, alespoň pro mužskou část našeho zájezdu, hřích. Sídlí tu totiž nejúspěšnější hokejový klub NHL. Když jsme zjistili, že se zde 22.září hraje hokej, neváhali jsme ani minutu a ihned si zakoupili vstupenky. Přes internet z mobilu to byla otázka asi deseti minut. NHL se sice ještě nehrálo, ale byl to první zápas Montreal Canadiens před domácím publikem v sezóně 2018-2019. Soupeřem mu byl tým Ottawa Senators.

Trochu jsme se obávali, že nebude ta správná atmosféra, byl to jen tzv. pre-season game, ale místní fanoušci se evidentně už nemohli dočkat. Když se vhazovalo úvodní buly, stadión byl téměř z devadesáti procent plný. A atmosféra skvělá. Po první třetině byl stav 0:1, po druhé 1:2. Ve třetí třetině domácí hráči skóre otočili na 3:2 a ještě jsme zažili napínavé power play s prázdnou bránou Ottawy.

Po zápase už zbývalo jen dát si v hotelu pivo nebo whisky na dobrou noc a „odborně“ probrat zápas a hru Tomáše Plekance.

Líbil se vám článek? Zanechte nám komentář.