LK musea západu USA + Edwards AFB

Print Friendly, PDF & Email

USAF Museum a letecko-kosmonautická musea západu USA + Edwards AFB

Během tohoto zájezdu fanoušci letectví navštíví oficiální museum US Air Force v Daytonu, nejvýznamnější letecko-kosmonautická musea jihozápadu USA, jediné zachované raketové silo mezikontinentální rakety Titan 2, vojenskou základnu Edwards AFB a největší odkladiště vojenských letadel USA v arizonské poušti. Uvidíte raketoplán Endeavour a největší zajímavosti Los Angeles, Las Vegas, San Diega. Prohlédnete si národní parky Grand Canyon, Saguaro a projede se po legendární silnici Route 66.

Nezávazná rezervace zájezdu

Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
captcha

Program zájezdu

Den 1: 

Praha – Dayton

1

0 km 

Odlet z Prahy do Cincinnati/Columbus, pronájem vozidla a odjez do Daytonu, ubytování.

Den 2: 

Dayton – Cincinnati

2

0 km 

Prohlídka US Air Force Museum ve Wright Patterson AFB a míst spojených s leteckými pokusy bratří Wrightů, ubytování v Cincinnati/Columbus.

Den 3: 

Cincinnati – Palmdale

3

0 km 

Ráno odlet do Los Angeles, pronájem vozidla, prohlídka raketoplánu Endeavour v California Science Museum, centrály společnosti SpaceX v Hawthorne a prohlídka Beverly Hills a Hollywoodu. Odjezd do Palmdale/Lancaster, ubytování.

Den 4: 

Palmdale – Ridgecrest

4

0 km 

Prohlídka letecké základny Edwards AFB s místním průvodcem včetně The Air Force Flight Test Museum.
V případě, že prohlídka nebude možná (nutné předchozí povolení USAF pro skupinu), alternativně prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale (Lockheed Skunk Works Museum).
Poté prohlídka Mojave Air & Space Port (místa vývoje letounu Voyager, raketoplánů Space Ship One a Space Ship 2) nebo prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale (Lockheed Skunk Works Museum). Cesta Mojavskou pouští a prohlídka památníku Mike Adamse v místě, kde havaroval s raketoplánem X-15. Ubytování v Ridgecrestu.

Den 5: 

Ridgecrest – Las Vegas

5

0 km 

Cesta Mojavskou pouští do Las Vegas, ubytování a prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

Den 6: 

Las Vegas – Flagstaff

6

0 km 

Prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado a poté cesta po legendární silnici Route 66 do blízkosti národního parku Grand Canyon. Ubytování ve Flagstaff.

Den 7: 

Grand Canyon

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

0 km 

Prohlídka pobočky musea Air Museum Planes of Fame ve Vale, poté prohlídka Grand Canyonu z jednotlivých vyhlídek. Možnost kratšího sestupu do kaňonu, návštěvy kina IMAX nebo vyhlídkového letu vrtulníkem/letadlem nad kaňonem. Ubytování ve Flagstaff.

Den 8: 

Flagstaff – Tucson

8

0 km 

Prohlídka Meteor Crater, nejzachovalejšího meteorického kráteru na Zemi, přejezd do Phoenixu a návštěva Commemorative Air Force Museum a Champlin Fighter Aircraft Museum v Mesa. Cesta westernovou krajinou kaktusů, kaňonů a jezer, prohlídka města duchů Goldfield a osady Tortilla Flat. Ubytování cestou do Tucsonu.

Den 9: 

Tucson

9

0 km 

Prohlídka Pima Air Museum v Tucsonu, největšího odkladiště letadel na světě AMARC a národního parku Saguaro NP. Ubytování v Tucsonu.

Den 10: 

Tucson – San Diego

10

0 km 

Prohlídka originálního raketového sila Titan Museum v Green Valley, přejezd do San Diega, ubytování.

Den 11: 

San Diego – Los Angeles

11

0 km 

Prohlídka San Diego Air & Space Museum, letadlové lodi Midway a sovětské ponorky z 60 let třídy Tajfun. Ubytování v oblasti Los Angeles.

Den 12: 

Los Angeles

12

0 km 

Prohlídka March Air Field Museum, Planes of Fame Flying Museum a Yanks Air Museum v Chino. Ubytování v Los Angeles.

Den 13: 

Los Angeles

13

0 km 

Dokončení prohlídky Los Angels (Santa Monica, Venice Beach) nebo prohlídka lodi Queen Marry a sovětské ponorky třídy Foxtrot v Long Beach , dle času odletu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

Den 14: 

Los Angeles – Praha

14

0 km 

Přílet do Prahy.

Termín a cena zájezdu:

  • Číslo zájezdu: 19LK0201   Termín: 02.04.- 15.04.2019   Cena: 76 950 Kč
  • Číslo zájezdu: 20LK0101   Termín: 03.11.- 16.11.2020   Cena: 77 950 Kč

 

Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od března do listopadu.

 

Cena zahrnuje:
Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 12 x ubytování v hotelech a motelech ** (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK, cestovní pojištění A90 vč. pojištění storna zájezdu.

 

Cena nezahrnuje:
Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in, stravování, vstupy dle programu.

 

Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 15 900 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 7 500 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 10 000 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 500 Kč
  • Prohlídka Edwards AFB je možná pouze po předchozím odsouhlasení vojenskými orgány základny a může být zrušena kdykoliv i po jejím potvrzení z důvodů, které CK Travel America neovlivní

 

V ceně zájezdu nabízíme klientům komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění storna zájezdu) typu A90. Detailní informace o rozsahu pojištění a limitech pojistného plnění naleznete v odkazu: Komplexní pojištění zájezdu 

  • Cena pojištění A90: 1 540 Kč/osobu

 

Minimální počet klientů: 6

 

Průvodce zájezdu: Martin Greša

Reference zájezdu