L+K musea východu USA a Floridy

Print Friendly, PDF & Email

L+K musea východu USA a Floridy

Print Friendly, PDF & Email

Navštívíte státy: New York, New Jersey, Delaware, Maryland, Virginia, North Carolina, South Carolina, Georgia, Alabama, Florida

Během zájezdu navštívíte dvě letadlové lodi, absolvujete vyhlídkovou plavbu po největším námořním přístavu na světě v Norfolku, podíváte se do míst, kde bratři Wrightové uskutečnili svůj první motorový let v dějinách letectví, navštívíte nejlepší letecká musea na východě USA a detailně se seznámíte s historií a současností amerického kosmického programu ve střediscích NASA v Huntsville a na Mysu Canaveral. Zúčastníte se letecké přehlídky Blue Angels Air Show a navíc uvidíte největší zajímavosti New Yorku, Washingtonu D.C….

Počet dní: 16

Navštívíte: 19 muzeí

Celkem ujedete: 4 180 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1:

  Praha – New York 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování a dle času prohlídka zajímavostí Manhattanu.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Prohlídka letadlové lodi Intrepid včetně raketoplánu Enterprise (vstupné) a zajímavostí Manhattanu – Central Park, 5th Avenue, výjezd na Summit One Vanderbilt nebo Empire State Building (vstupné), Ground Zero, Wall Street, Chinatown a další.

  Den 3: 

  Washington D.C.

  cca 420 km 

  Časně odjezd do Washingtonu D.C. a návštěva National Air & Space Museum v centru Washingtonu. Poté prohlídka největších zajímavostí města – Bílý dům, Kapitol, Arlingtonský hřbitov, památníky prezidentům a obětem válek. Ubytování ve Washingtonu D.C.

  Den 4: 

  Washington D.C.

  cca 210 km

  Celodenní prohlídka pobočky National Air & Space Museum, musea Steven F. Udvar-Hazy Center u Dullesova letiště (vstupné). Přejezd do Richmondu, ubytování.

  Den 5: 

  Kitty Hawk

  cca 250 km 

  Dopoledne možnost prohlídky bitevní lodi USS Wisconsin (vstupné) nebo vyhlídkové plavby kolem největší námořní základny na světě – Norfolk Naval Station (vstupné), možnost pozorovat letadlové lodě a jaderné ponorky v docích tohoto vojenského přístavu. Poté odjezd do Kitty Hawk a prohlídka Wright Brothers National Memorial, místa, kde se uskutečnil první motorový let v historii letectví. Ubytování v Norfolku.

  Den 6: 

  Hampton

  cca 320 km 

  Prohlídka Virginia Air & Space Center v Hamptonu (vstupné). Poté odjezd na letiště v Richmondu / Washingtonu D.C. a odlet do Jacksonville. Pronájem vozidla a ubytování.

  Den 7: 

  Charleston

  cca 440 km 

  Dopoledne prohlídka National Museum of Mighty Eighth Air Force v Savannah (vstupné). Odpoledne příjezd do Patriots Point v Charlestonu a prohlídka letadlové lodi USS Yorktown (vstupné). Poté prohlídka historického centra Charlestonu, ubytování.

  Den 8: 

  Museum of Aviation

  cca 580 km 

  Přejezd do Warner Robins a prohlídka Museum of Aviation (vstupné). Odpoledne prohlídka centra Atlanty. Ubytování cestou do Huntsville.

  Den 9: 

  US Space & Rocket Center

  cca 560 km 

  Příjezd do Huntsville, prohlídka US Space & Rocket Center (vstupné). Odpoledne návštěva Southern Museum of Flight v Birminghamu (vstupné). Ubytování ve večerních hodinách cestou do Mobile.

  Den 10: 

  Pensacola

  cca 400 km 

  Prohlídka leteckého a námořního musea Battleship Memorial Park, včetně bitevní lodi USS Alabama a ponorky USS Drum (vstupné). Poté přejezd do Pensacoly a prohlídka National Museum of Naval Aviation v Pensacole. Ubytování v Pensacola.

  Den 11: 

  Blue Angels Show

  cca 40 km 

  Celodenní návštěva leteckého dne v NAS Pensacola Open House, Blue Angels Homecoming Air Show, letecké show za účasti akrobatické skupiny Blue Angels.

  Den 12: 

  Valparaiso

  cca 570 km 

  Dopoledne prohlídka leteckého musea US Air Force Armament Museum ve Valparaisu (vstupné). Přejezd směrem ke Kennedy Space Center, ubytování v oblasti Jacksonville.

  Den 13: 

  Kennedy Space Center

  cca 240 km 

  Celodenní prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center včetně raketoplánu Atlantis a rakety Saturn 5, jízda autobusem NASA, prohlídka startovacích ramp raket Space X a SLS (tzv. KSC Up-Close Explore Tour, vstupné). Poté prohlídka Warbird Air Museum (vstupné) a U.S. Space Walk of Fame. Dle počasí možnost koupání na písečných plážích Atlantiku s výhledem na startovací rampy 39A a 39B. Ubytování v Titusville.

  Den 14: 

  Cape Canaveral

  cca 110 km 

  Okružní prohlídka Cape Canaveral autobusem s místním průvodcem, prohlídka míst, odkud startovaly kosmické lodě Mercury, Gemini a prohlídka Air Force Space & Missile Museum (tzv. KSC Up-Close Cape Canaveral: Then & Now Tour, vstupné). V případě, že tato prohlídka nebude k dispozici, dokončení prohlídky Kennedy Space Center. Poté možnost jízdy tzv. airboutem lužními lesy krajinou Everglades s pozorováním aligátorů ve volné přírodě (vstupné). Přejezd do Orlanda, ubytování.

  Den 15: 

  Orlando

  cca 40 km 

  Dopoledne (dle času odletu) případná možnost prohlídky Flying Tigers Warbird Restoration Museum v Kissimmee (vstupné), odjezd na letiště v Orlandu a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23LK0101

  25.10.- 09.11.2023

  92 400 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny března do konce listopadu.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 14 x ubytování v hotelech a motelech ** a **+ kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků a monumentů, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 120 EUR + 35 USD/zavazadlo), stravování, vstupy dle programu (cca 400 USD/osobu), doprava metrem v New Yorku.

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 21 900 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 10 100 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 14 100 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • Vstup do leteckých muzeí umístěných na území vojenských základen může být pro turisty kdykoliv uzavřen z důvodů, které CK Travel America nemůže ovlivnit

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 5

  Průvodce zájezdu: Martin Greša –  více zde >>>

  Doporučení

  S CK Travel America jezdím do USA již od roku 2005 a zájezd „Letecká muzea Východu“ byla již moje třetí cesta do Ameriky za letectvím a kosmonautikou. Místa zahrnutá v programu byla pro mě, jako fanouška letectví a kosmonautiky, nesmírně zajímavá, organizace zájezdu byla perfektní, maximálně využitý čas k prohlídkám muzeí a základen. Setkání s místními nadšenci letectví, kteří nám ukázali i jinak nepřístupné depozitáře musea, možnost prohlídky renovace letadel B52, setkání s piloty Blue Angels…..To jsou nezapomenutelné zážitky! CK Travel America mohu jen doporučit a to nejen příznivcům letectví a kosmonautiky.
  JAROSLAV KÁBRT

  Doporučení CK PP Tourist