USAF museum a L+K musea západu USA

Print Friendly, PDF & Email

USAF museum a L+K musea západu USA

Print Friendly, PDF & Email

Navštívíte státy: Ohio, Kalifornie, Nevada, Arizona

Během tohoto zájezdu navštívíte oficiální museum US Air Force v Daytonu, nejvýznamnější letecko-kosmonautická musea na jihozápadě USA, jediné zachovalé raketové silo mezikontinentální rakety Titan 2 a letadlovou loď Midway. Uvidíte všechny „neviditelné“ americké stíhačky, největší odkladiště vojenských letadel USA v arizonské poušti a raketoplán Endeavour. Prohlédnete si největší zajímavosti Los Angeles, Las Vegas a San Diega, národní parky Grand Canyon NP, Saguaro NP a projede se po legendární silnici Route 66.

Počet dní: 14

Navštívíte: 15 muzeí

Celkem ujedete: 3 530 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1:

  Praha – Dayton

  cca 120 km 

  Odlet z Prahy do Cincinnati/Columbus, pronájem vozidla a odjezd do Daytonu, ubytování.

  Den 2: 

  Dayton 

  cca 150 km 

  Prohlídka US Air Force Museum ve Wright Patterson AFB a míst spojených s leteckými pokusy bratří Wrightů, ubytování v Cincinnati/Columbus.

  Den 3: 

  Los Angeles

  cca 140 km 

  Ráno odlet do Los Angeles, pronájem vozidla a prohlídka raketoplánu Endeavour v California Science Museum (vstupné), centrály společnosti SpaceX v Hawthorne (pouze z venku) a zajímavosti Beverly Hills a Hollywoodu. Poté odjezd do Mojavské pouště, ubytování v Palmdale / Lancaster.

  Den 4: 

  Blackbird Park

  cca 340 km 

  Prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale – Lockheed Skunk Works Museum (vstupné). Přejezd do Mojave a prohlídka Mojave Air & Space Port, místa vývoje letounu Voyager, raketoplánů Space Ship One a Space Ship 2 (pouze zvenku). Poté cesta Mojavskou pouští podél Edwards Air Force Base, prohlídka památníku Mike Adamse v místě, kde havaroval s raketoplánem X-15. Přejezd do Barstow, ubytování.

  Den 5: 

  Las Vegas

  260 km 

  Cesta Mojavskou pouští do Las Vegas, prohlídka musea atomových výbuchů National Atomic Testing Museum (vstupné). Po ubytování prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 6: 

  Route 66

  cca 560 km 

  Prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado a poté cesta po legendární silnici Route 66 přes osady Oatman, Kingman, Hackbery, Seligman a Williams do blízkosti národního parku Grand Canyon. Ubytování ve Williams/Flagstaff.

  Den 7: 

  Grand Canyon

  cca 300 km 

  Prohlídka musea Air Museum Planes of Fame ve Vale (vstupné), poté návštěva Grand Canyon NP. Prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek, možnost kratšího sestupu do kaňonu a návštěvy kina IMAX (vstupné). Ubytování ve Flagstaff.

  Den 8: 

  Phoenix

  cca 450 km 

  Prohlídka Meteor Crater, nejzachovalejšího meteorického kráteru na Zemi (vstupné), přejezd do Phoenixu a návštěva Commemorative Air Force Museum v Mesa (vstupné). Poté cesta westernovou krajinou kaktusů, kaňonů a jezer, prohlídka města duchů Goldfield a osady Tortilla Flat. Ubytování v oblasti Apache Junction.

  Den 9: 

  Tucson

  cca 200 km 

  Prohlídka Pima Air Museum v Tucsonu (vstupné), největšího odkladiště letadel na světě AMARC (vstupné) a národního parku Saguaro NP. Ubytování v Tucsonu.

  Den 10: 

  Titan Museum

  cca 690 km 

  Prohlídka originálního raketového sila Titan Museum v Green Valley (vstupné), přejezd do San Diega, ubytování v nočních hodinách.

  Den 11: 

  San Diego

  cca 150 km 

  Prohlídka San Diego Air & Space Museum (vstupné), letadlové lodi Midway (vstupné) a sovětské ponorky z 60 let třídy Tajfun (vstupné). Přejezd do Los Angeles, ubytování.

  Den 12: 

  Los Angeles

  cca 100 km 

  Prohlídka March Air Field Museum (vstupné), Planes of Fame Flying Museum (vstupné) a Yanks Air Museum v Chino (vstupné). Ubytování v Los Angeles.

  Den 13: 

  Los Angeles

  cca 70 km 

  Dokončení prohlídky Los Angels (Santa Monica, Venice Beach) nebo prohlídka lodi Queen Marry (vstupné) a sovětské ponorky třídy Foxtrot v Long Beach (vstupné) , dle času odletu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

  Den 14: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23LK0201

  29.03.- 11.04.2023

  91 400 Kč/osobu

  23LK0202

  15.11.- 28.11.2023

  89 400 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny března do listopadu.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 12 x ubytování v hotelech a motelech ** a **+ kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků a monumentů, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 120 EUR + 35 USD/zavazadlo), stravování, vstupy dle programu (cca 220 USD/osobu).

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 940 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 18 300 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 8 600 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 11 500 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • Vstup do leteckých muzeí umístěných na území vojenských základen může být pro turisty kdykoliv uzavřen z důvodů, které CK Travel America nemůže ovlivnit

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 5

  Průvodce zájezdu: Martin Greša – více zde >>>

  Doporučení CK PP Tourist