Zatmění Slunce v New Yorku

Zatmění Slunce v New Yorku

O New Yorku se říká, že je to město, které nikdy nespí. Newyorčané i návštěvníci jdou za svým cílem a vy máte pocit, že nikdo a nic nezastaví všudypřítomný pohyb.

Přesto však se to na jeden velmi krátký moment stalo. A tím, co to způsobilo, nebylo nic menšího, než Slunce. Přesněji jeho zatmění. To proběhlo letos 21. srpna a odehrálo se výhradně nad územím Spojených států. Zatmění začalo v ranních hodinách v severním Pacifiku a skončilo v Atlantickém oceánu odpoledne. Do New Yorku dorazilo kolem 14 hod a největší zatmění nastalo ve 14,45 hod.

Vzhledem k tomu, že úplné zatmění Slunce bylo v Americe možné pozorovat naposledy v sedmdesátých letech, byla informovanost veřejnosti o probíhajícím jevu značná, a tudíž i její připravenost na ten pravý moment.
Atmosféra očekávání něčeho velkého panovala i na Times Square a jeho okolí, brýle a foťáky byly v pohotovosti. Stejně vybaveni jsme se přidali k davu a společně čekali. Najednou se sešeřilo, dav zpozorněl, speciální brýle pro zatmění se nasadily, mobily a foťáky cvakaly a než jsme se nadáli, bylo po zatmění.

Pouhý moment, který jen na chvíli přinutil New York přibrzdit své vlastní tempo.

Líbil se vám článek? Zanechte nám komentář.

Komentáře jsou dočasně vypnuté.