Horko v Death Valley

Horko v Death Valley

Print Friendly, PDF & Email

Nejednoho cestovatele západem Spojených států zavedou jeho kroky do národního parku Death Valley. Nachází se na hranici mezi státy Kalifornie a Nevada, na východě pohoří Sierra Nevada. Death Valley, tedy „Údolí smrti“ se takto nejmenuje náhodou – kvůli nedostatku povrchové vody a nízkému reliéfu je to nejssuší a nejteplejší místo Severní Ameriky.

V červenci roku 1913 zde byla naměřena nejvyšší teplota vzduchu 56,7 °C. A právě v červenci jsme se v Death Valley ocitli i my a na vlastní kůži zažili tyto extrémní teploty. Naštěstí nás od horka chránila funkční klimatizace našeho auta a pitná voda z místního visitor centra. I přesto jsme zírali na stupnici oficiálního teploměru, který ukázal 121 °F (49,4 °C). Dokonce během jízdy nám na teploměru v autě naskočilo 122 °F, tedy 50 °C.
Horka jsou tu v létě, kdy za přírodními krásami míří spousta turistů, skutečně extrémní. V tu dobu se asi nikdo normálně uvažující nevydá na trail přes Death Valley, ale přesto tu rangeři raději umísťují výstražné značky.

Při padesáti stupních ve stínu už opravdu doporučujeme zvážit jejich doporučení.

Tags:
,
No Comments

Post A Comment