Lodí za medvědy v Tofino

Lodí za medvědy v Tofino

Print Friendly, PDF & Email

Jako milovníky panenské přírody nás naše putování západní Kanadou zavedlo až do přístavu městečka Tofino v oblasti Clayoquot Sound. Právě toto místo je v Kanadě vyhlášené největší koncentrací medvědů černých, které chceme pozorovat ve volné přírodě. Na cestu se vydáváme rychlým gumovým člunem Zodiac, abychom z vody mohli pozorovat medvědy z co největší blízkosti, přesto však z bezpečné vzdálenosti.

 

Celou cestu je nám k dispozici průvodce – přírodovědec, který nás upozorňuje i na další obyvatele této odlehlé části světa – orly, vydry, volavky a vlky.
Medvědi za odlivu přicházejí na pláže, aby si pochutnali na snadno dostupných mořských lahůdkách. Fascinovaně pozorujeme tato majestátní zvířata, jak klidně a systematicky hledají něco k snědku a poté se ničím a nikým nerušeni zase vracejí do lesa. Naše mise je splněna, zpět do přístavu připlouváme bohatší o autentický zážitek setkání s divokou přírodou.

Zahrňte do svého programu cesty po západní Kanadě nebo Aljašce i výlet za pozorováním divoké zvěře organizovaný některou z místních agentur. Stojí to za to!

No Comments

Post A Comment