Mustangem napříč Amerikou

Mustangem napříč Amerikou

Print Friendly, PDF & Email

Když se řeklo „Amerika“, vybavili se nám mustangové běžící nekonečnou prérií k obzoru. Protože jsme spíš milovníci silných motorů, mustangové v té naší představě měli čtyři kola.
Letos v létě jsme svoji představu konečně uskutečnili.
Vzali jsme kamarády, manželky a partnerky a vydali se 3 mustangy, 1 SUV, 1 BMW později vyměněným za Chevy Camaro a doprovodným minivanem řízeným průvodcem na téméř 8000 km dlouhou cestu napříč Spojenými státy ze San Francisca v Kalifornii do Miami na Floridě. Cesta nám trvala 17 dní, projeli jsme 10 státy Unie a viděli toho tolik, že jsme to v sobě zpracovávali ještě dlouho po návratu.

Od západu národními parky Údolí smrti, Zion, Monument Valley, pouštěmi Arizony, pustinami jižního Texasu, které se cestou proměnily v zemědělskou krajinu, přes močály a bažiny amerického jihu jsme dorazili do New Orleans a potom už jsme zamířili ke krásným floridským plážím. A mezitím zastávky v místních restauracích, u jedinečných přírodních krás a na místech, o kterých člověk doma jenom sní.

Jak popsat Ameriku? Je to velká země, tak velká, že i když ji projedete napříč, pořád vám ještě větší kus k poznání zbývá. A tak si musíte zase sednou a plánovat, protože v Americe je pořád co objevovat.

No Comments

Post A Comment