Za vánočním koupáním v Baja California

Za vánočním koupáním v Baja California

Print Friendly, PDF & Email

Cesta podél Kortézova moře v Baja California v období Vánoc zaručuje minimum turistů. Alespoň to byl náš předpoklad. Vydali jsme se na cestu podél pobřeží v termínu 18.12.- 28.12. A skutečně, užívali jsme si cestu tak, jak jsme předpokládali. Místních obyvatel zde moc nežije a američtí turisté slavili vánoční svátky ještě doma. Pláže a atrakce během cesty tak zde byly téměř jen pro nás.

Kousek za San Felipe v Puertecitos končí asfaltová část silnice MEX 5 a dále se pokračuje po šotolině. Začíná to pravé dobrodružství. Silnice kopíruje pobřeží Kortézova moře, prochází krajinou rozmanitých kaktusů, z nichž obří Sahuaros Gigantes jsou opravdovou raritou. Po cestě potkáváme množství osamělých pláží, voda na koupání už je, ale věříme, že na jihu Baja California bude ještě teplejší. Jediné živé tvory, které zde potkáváme, jsou již z dálky viditelní supi, sedící na vrcholcích kaktusů. Po dvou dnech se vracíme na asfaltovou trans-americkou highway MEX 1.

Za La Paz se vydáváme opět šotolinovou silnicí těsně kopírující pobřeží Kortézova moře. Do osady Cabo Pulmo přijíždíme 22.12. a místní pláž Playa las Barracas je zde jen pro nás. Můžeme si vybírat jestli se rozhodneme šnorchlovat, potápět se nebo vyrazit na kajaku. Cesta do San José del Cabo už zabere jen půl dne jízdy po písčité silnici s úžasnými pohledy na moře a jsme v cíli naší cesty, na plážích jižního cípu poloostrova Baja California. Štědrý den trávíme na pláži a štědrovečerní večeři v romantickém prostředí městečka Todos Santos. Až 26.12. se začínají objevovat první turisté.

Bezpečná, zdravě dobrodružná a romantická. To je cesta podél Kortézova moře o vánočních svátcích.

No Comments

Post A Comment