Fakultativní akce Východ USA

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

Fakultativní akce – východ USA

Ceny jsou platné pro zájezdy v termínu 01.01.- 31.12.2023

Charleston

Cena:
• dospělý 32 USD
dítě 23 USD

Prohlídka letadlové lodi USS Yorktown

Letadlová loď USS Yorktown společně s Patriots Point Naval & Maritime Museum je největším museem Jižní Karolíny. Zahrnuje 3 lodě US Navy, 28 vojenských letadel a rekonstrukci vojenské posádky americké armády z války ve Vietnamu. Dopravu k museu zajistí průvodce zájezdu. Vlastní prohlídka letadlové lodi je individuální bez doprovodu průvodce. V případě, že se všichni klienti zájezdu zúčastní této prohlídky, potom je za doprovodu průvodce zájezdu. Dítě 6-11 let, děti do 6 let zdarma.

Cena:
• dospělý 42 USD
dítě 29 USD

Prohlídka Boone Hall Plantation

Boone Hall Plantation byla založena v roce 1681 na břehu řeky Wampacheone Creek. V roce 1743 major John Boone zasadil dvě řady dubových alejí a trvalo to 200 let, než se mechem porostlé větve obou řad stromů navzájem setkaly a vytvořily tak přírodní „tunel“ o kterém se říká, že je přímo povinností toto místo navštívit při návštěvě Charlestonu. Budete si moci za doprovodu průvodce zájezdu prohlédnout celý rozsáhlý areál plantáže jízdou na krytém voze, podívat se do přízemí domu s místním průvodcem, navštívit originální příbytky černošských otroků a prohlédnout si místní zahrady. Dítě 6-12 let, děti do 6 let zdarma.

Chicago

Cena:
• dospělý 30 USD
• dítě 14 USD
 

 

Vyhlídková plavba lodí po řece Chicago River mezi mrakodrapy

Plavba lodí po řece Chicago za doprovodu průvodce zájezdu. Anglicky mluvící místní průvodce vypráví o historii a vývoji architektury v Chicagu. Velký požár v roce 1871 podnítil kompletní obnovu města a Chicago se stalo rodištěm moderní americké architektury. Doba trvání 45 minut. Dítě 4-12 let, děti do 4 let zdarma.

Cena:
• dospělý 39 USD
dítě 31 USD

Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower

Podívejte se na Chicago a okolní čtyři americké státy ze 103 patra mrakodrapu Willis Tower. Postavte se na balkón se skleněnou průhlednou podlahou ve výšce 412 m nad zemí! To vše nabízí skutečně nejvyšší budova v USA. Dítě 3-11 let, děti do 3 let zdarma.

New Orleans

Cena:
• dospělý 89 USD
dítě 42 USD
 

Plavba kolesovým parníkem po řece Mississippi s jazzem a večeří 

Plavba originálním kolesovým parníkem po řece Mississippi se společností New Orleans Steamboat Company za doprovodu průvodce zájezdu. Na palubě hraje živá jazzová hudba, během plavby uvidíte centrum města s mrakodrapy za denního světla i večer. Anglicky mluvící. Vyplutí v 19.00 hod, nalodění cca 30-60 minut před vyplutím. Po nalodění se servíruje večeře. Kolesový parník Natchez, přístaviště Toulouse St. Wharf, naproti Jackson Square. Doba trvání 2 hodiny. Dítě 6-12 let.

Cena:
• dospělý 62 USD
• dítě 31 USD
 

 

Plavba airboutem močály Louisiany s pozorováním aligátorů

S vašim průvodcem zájezdu se vydáte přes řeku Mississippi do nedalekých bažin a močálů Luisiany. Zde přestoupíte na speciální plavidlo, tzv. airbout a vydáte se prozkoumávat tuto unikátní krajinu. Uvidíte různé zdejší tvory, od aligátorů a volavek, až po nutrie a několik druhů hadů. Celková doba výletu včetně dopravy cca 3,5 hod. Dítě 6-12 let.

Norfolk

Cena:
• dospělý 33 USD
dítě 24 USD

Plavba lodí v Norfolk Naval Station

Norfolk Naval Station je největší námořní přístav na světě. Je sídlem Atlantické flotily a domovskou základnou bitevních lodí, letadlových lodí a jaderných ponorek amerického námořnictva. Během této 2-hodinové vyhlídkové plavby uvidíte některé z těchto plavidel v docích této vojenské základny. Asi nikde jinde na světě se takto jednoduše nepodíváte do blízkosti jaderných ponorek a letadlových lodí v činné službě. Dále poplujete kolem bitevní lodi USS Wisconsin a komerčního přístavu nákladních lodí s překladištěm obřích kontejnerových lodí. Dítě 4-12 let, děti do 4 let zdarma.