Fakultativní akce Západ USA

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

Fakultativní akce – západ USA

Ceny jsou platné pro zájezdy v termínu 01.01.- 31.12.2023

Acoma

Cena:
• zavřeno

Návštěva indiánských puebel Sky City Acoma Pueblo

Prohlídka tohoto unikátního puebla umístěného na vrcholu skalní plošiny začíná ve Sky City Cultural Center & Haak’u Museum. Po prohlídce musea nastoupíte do autobusu a vyjedete na vrchol mesy, kde je pueblo postaveno.  Za doprovodu indiánského průvodce si prohlédnete pueblo, kostel, historický hřbitov a seznámíte se s historií i přítomností zdejších indiánských obyvatel. Povoleny jsou fotoaparáty, zakázáno pořizovat audio a video nahrávky. Zpět do musea můžete jet opět autobusem nebo sejít pěšky po staré přístupové cestě k pueblu.

Grand Canyon National Park

Cena:
• dospělý 187 USD
dítě 187 USD

Vyhlídkový let letadlem nad Grand Canyon NP

Vyhlídkový let začíná na letišti v Tusayan poblíž jižní hrany kaňonu. Letíte malým letadlem dle velikosti skupiny (pro 8-17 osob) ve výšce cca 300 m nad hranou kaňonu. Doba letu cca 35-45 min. Místo odletu Grand Canyon Airport Tusayan, anglicky mluvící pilot.

Cena:
• Canyon Dancer 266 USD
• Canyon Spirit 294 USD

Vyhlídkový let vrtulníkem nad Grand Canyon NP

Canyon Dancer: Let se společností Maverick Helicopters začíná na letišti v Tusayan v blízkosti jižní hrany kaňonu. Poletíte napříč kaňonem ve výšce jeho hrany tzv. Dragon Corridor až na severní hranu kaňonu a zpět. Délka letu 25-30 min.
Canyon Spirit: Let napříč kaňonem k jeho severní hraně jako Canyon Dancer + pokračování letu podél řeky Colorado proti jejímu proudu. Při tomto letu shlédnete celou východní část kaňonu. Délka letu 45-50 min.
Místo odletu Grand Canyon Airport, Tusayan, anglicky mluvící pilot. Není sleva na dítě.

Grand Canyon West

Cena:
• dospělý 26 USD
dítě 26 USD
 

Vstup na vyhlídku Skywalk

Grand Canyon Skywalk je prosklený průhledný „most“ ve tvaru podkovy zapuštěný do pískovcových skal Grand Canyonu na vyhlídce Eagle Point v indiánské rezervaci kmene Hualapai. Je umístěn na kolmé stěně Grand Canyonu ve výšce 1 100 m nad řekou Colorado tekoucí přímo pod podkovou. Na most můžete vstoupit pouze ve speciálních návlecích na nohou, aby nedocházelo k poškození skleněné podlahy. Fotoaparáty a mobilní telefony nejsou povoleny.

Las Vegas

Cena:
• dle aktuální nabídky
 

Návštěva večerního show v Las Vegas 

Před počátkem zájezdu vám CK zašle na vyžádání aktuální cenovou nabídku níže uvedených představení pro termín vašeho zájezdu. Vzhledem k tomu, že ceny zahrnují místní rezervační poplatek a náš manipulační poplatek, vstupenky, které jsou zakoupeny přímo v kasinu, mohou být na místě levnější. Avšak, velmi často je obtížné vstupenky na místě koupit.
LeReve-The Dream: 19.00, 21.30 hod., min. věk 5let.
Blue Man Group: 19.00, 21.30 hod., min. věk 3 roky.
Mystere by Cirque du Soleil: 19.00, 21,30 hod., min. věk 2 roky.
Michael Jackson ONE by Cirque du Soleil: 19.00, 21,30 hod., min. věk 5 let.
The Beatles LOVE by Cirque du Soleil: 19.00, 21,30 hod., min. věk 5 let.
„O“ by Cirque du Soleil: 19.00, 21,30 hod., min. věk 5 let.
Zumanity by Cirque du Soleil: 19.00, 21,30 hod., min. věk 18 let.
KÁ by Cirque du Soleil: 19.00, 21,30 hod., min. věk 5 let.
Criss Angel MINDFREAK LIVE! by Cirque du Soleil: 19.00 hod., min. věk 5 let.
Dopravu z hotelu na zábavní show zajistí průvodce zájezdu. Zpáteční dopravu do hotelu si zajistí klienti sami (pěšky, taxi). Vlastní účast na show je individuální bez doprovodu průvodce.

Cena:
• dle aktuální nabídky
 

Návštěva sportovního utkání (NHL)

V případě konání hokejové zápasu NHL v době pobytu v Las Vegas, vám můžeme zajistit vstupenky na toto utkání. Před počátkem zájezdu vám CK zašle na vyžádání aktuální cenovou nabídku vstupenek. Vzhledem k tomu, že ceny zahrnují místní rezervační poplatek a náš manipulační poplatek, vstupenky, které jsou zakoupeny přímo na stadionu, mohou být levnější. Avšak, velmi často je obtížné vstupenky na místě koupit.
Dopravu z hotelu na zimní stadion zajistí průvodce zájezdu. Zpáteční dopravu do hotelu si zajistí klienti sami (pěšky, taxi). Vlastní účast na hokejovém utkání je individuální bez doprovodu průvodce.

Monument Valley

Cena:
• dospělý 77 USD
dítě 49 USD
 

Prohlídka Monument Valley v terénních džípech s indiánským průvodcem

2 1/2 – hodinový výlet
Prohlídka údolí terénním džípem. Řidič/průvodce z kmene Navajo vás zaveze do míst, která jsou nepřístupná pro soukromá auta a kde je vjezd povolen pouze s místním průvodcem. Uvidíte úplně jinou a to skutečnou tvář Monument Valley, tohoto posvátného území kmene Navajo. Během několika zastávek vám průvodce ukáže život a kulturu navažských indiánů. Doba trvání 2,5 hod, anglicky mluvící. Děti 0 až 7 let.

Page

Cena:
• dospělý 65 USD
 junior 43 USD
 dítě 33 USD
 
 

Prohlídka Lower Antelope Canyon s indiánským průvodcem

Za doprovodu indiánského průvodce se vydáte na 10 min. cestu ke vstupu do kaňonu. Na dno kaňonu v hloubce 35 m se dostanete po kovových žebřících/schodech a odsud se vydáte na jedinečnou cestu kaňonem vytvořeného z navažského pískovce působením větru, deště a eroze. Během cesty budete postupně stoupat na povrch po 8 kovových žebřících. Doba trvání 60-90 min, délka chůze celkem cca 1,8 km.  Junior 8-12 let, dítě 4-7 let. Min. věk 4 roky.

San Diego

Cena:
• dospělý 29 USD
• dítě 20 USD
 
 

Prohlídka letadlové lodi Midway

Muzeum USS Midway je historické námořní a letecké muzeum umístěné v centru San Diega v Kalifornii na Navy Pier. Muzeum se skládá z letadlové lodi Midway a na vlastní lodi je umístěna rozsáhlá sbírka letadel, z nichž mnohé byly postaveny v jižní Kalifornii. Prohlídka je individuální, bez účasti průvodce zájezdu. V případě, že se všichni klienti zájezdu zúčastní této prohlídky, potom je za doprovodu průvodce zájezdu. Dítě 6-12 let, děti do 6 let zdarma.

San Francisco

Cena:
• dospělý 39 USD
dítě 31 USD

Vyhlídková plavba lodí kolem ostrova Alcatraz a pod Golden Gate Bridge

Během této 60 min vyhlídkové plavby poplujete pod Golden Gate Bridge, kolem ostrova Alcatraz a pobřežních doků a atrakcí v okolí Fisherman´s Wharf. Během vícejazyčného výkladu ze sluchátek se dozvíte zajímavosti z historie i současnosti San Francisca. Dítě 5-17 let, děti do 5 let zdarma.