Fakultativní akce Západní Kanada

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

Fakultativní akce – západní Kanada

Ceny jsou platné pro zájezdy v termínu 01.01.- 31.12.2023

Banf National Park

Cena:
• dospělý 69 CAD
dítě 37 CAD

Výjezd lanovkou na vrchol pohoří Sulphur Mountains

Nástupní stanice gondoly je umístěna na úpatí pohoří Sulphur Mountatin. 8-minutová jízda lanovkou, během níž se můžete kochat nádhernými výhledy. V horní statici si můžete zajít do restaurace, projít se po dřevěném chodníku na nejvyšší vrchol pohoří nebo se vydat po jedné z pěších turistických tras. Délka výletu: cca 2 hodiny. Závisí na počasí. Děti 6 až 17 let, děti do 5 let zdarma.

Cena:
• dospělý 9 CAD
dítě 8 CAD

Koupání v termálních pramenech Banff Upper Hot Springs

Termální prameny Banff Upper Hot Springs se nacházejí v nadmořské výšce 1 585 m.n.m. a jsou nejvýše položenými termálními prameny v Kanadě. Teplota vody 1e cca 38 C. Koupete se ve venkovním bazénu s výhledem na údolí a protější horu Mount Rundle. K dispozici je pronájem ručníku i „stylových“ plavek. Dítě 3-7 let, děti do 3 let zdarma.

Cena:
• dospělý 1 870
dítě 950

Jízda terénním autobusem na ledovec Athabasca Glacier

Z Columbia Icefield Centre pojedete autobusem a následně terénním vozidlem „Ice Explorer“ k dech beroucímu ledovci Athabasca. Zde budete mít dostatek času k obdivování tohoto obrovského ledového masívu. Po výletu s Ice Explorerem se vydáte autobusem ke Glacier Skywalk, podkově se skleněnou podlahou nad kaňonem Sunwapta a stejnojmennou řekou. Užijte si výhledu na okolní pohoří a poté se vydáte shuttle busem zpět. Z/do Icefield Information Centre. Doba trvání cca 2,5 až 3 hod. Anglicky mluvící řidič autobusu/průvodce. Děti 6 až 15 let, do 5 roků zdarma.

Jasper National Park

Cena:
• dospělý 46 CAD
dítě 46 CAD

Vyhlídková plavba lodí po jezeře Maligne Lake k ostrovu Spirit Island

Během plavby lodí po jednom z nejkrásnějších a největších ledovcových jezer kanadských Rockies obdržíte od posádky zajímavé informace o historii této oblasti a okolní přírodě. Během krátké cca 20 min. zastávky u ostrůvku Spirit Island na vás bude čekat krajina jak z pohlednice. I vy si budete moci pořídit tento ikonický záběr ostrůvku Spirit Island. Z/do Maligne Lake. Délka cca 90 minut. Děti 6 až 15 let, do 5 let zdarma.

Cena:
• kanoe 56 CAD/hod
single kajak 56 CAD/hod
double kajak 84 CAD/hod
 

Pronájem lodiček na jezeře Maligne Lake

Nejlepší čas pro plavbu po jezeře Maligne Lake na kánoi nebo kajaku  je v brzkém dopoledni. Můžete využít veškerý čas, po který budou ostatní účastníci zájezdu na vyhlídkové plavbě lodí k ostrůvku Spirit Island.

Telegraph Cove

Cena:
• dospělý loď 158 CAD
junior loď 133 CAD
dítě loď 109 CAD
• dospělý zodiac 158 CAD
junior zodiac 133 CAD
dítě zodiac 109 CAD
 

Lodní výlet za pozorováním velryb

Vydáte se na vyhlídkovou plavbu lodí nebo gumovým člunem „zodiac“ za pozorováním velryb a další místní fauny. Velryby orca a humpback se plaví ve zdejších vodách a během plavby vás místní průvodce seznámí se životem těchto obřích živočichů. Doba plavby 3 hod (loď), 3 až 3,5 hod (zodiac). Junior 13-17 let, dítě 2-12 let, dítě do 2 let zdarma.

Tofino

Cena:
• dospělý 149 CAD
dítě 126 CAD
 

Lodní výlet za pozorováním medvědů

Na tomto výletu se seznámíte s černými medvědy ostrova Vancouver. Lodí přijedete až k místu, kde tato fascinující zvířata hledají potravu. Při odlivu vyhledávají jídlo na plážích mezi kameny a skalami, zatímco vy budete pozorovat tyto chlupaté gurmány bez problémů ze člunu. Kromě medvědů budete mít příležitost spatřit i další živočichy této pobřežní oblasti, například orla bělohlavého. Z/do Tofino, délka výletu cca 2,5 hodiny. Anglicky mluvící průvodce. Doby odjezdu jsou závisle na době odlivu. Děti 5 až 12 let, minimální věk 5 let.

Vancouver

Cena:
• dospělý 116 CAD
dítě 116 CAD
 

Lodní výlet Sea Safari po mořském fjordu do Howe Sound

Absolvujete vzrušující plavbu po zálivu Howe Sound na high-speed motorovém člunu. Poplujete kolem vysokých útesů na pobřeží, které jsou domovem orlů bělohlavých, kolem skalních útvarů Palm Rocks, kde spatříte povalující se tuleně. Vplujete do úžiny Strait of Georgia odkud jsou nádherné pohledy na Vancouver se zasněženými vrcholy hor v pozadí. A uvidíte zblízka nejdražší nemovitosti v oblasti Vancouveru. Doba plavby 2 hod, není sleva na dítě.

Victoria

Cena:
• dospělý loď 127 CAD
• dítě loď 127 CAD
• dospělý Zodiac 127 CAD
• dítě Zodiac 127 CAD
 

Lodní výlet za pozorováním velryb

Vody mezi Vancouver Island a Vancouverem a průliv Strait of Georgia jsou mimo jiné domovem kosatek a lososů. Tento výlet začnete ve Victoria Inner Harbor. Nastoupíte na vyhlídkovou loď nebo na velký High Tech gumový člun Zodiac (foto) a pojedete pozorovat kosatky. Průvodcem vám bude mořský biolog, který vám poskytne informace o mořské fauně. Pro plavbu na Zodiacu je potřeba mít vodě odolné oblečení (bundy a pod). Plavba trvá cca 3 hod. Anglicky mluvící. Děti nemají slevu. Minimální věk pro plavbu na Zodiacu je 3 roky.

Cena:
• dospělý 149 CAD
• dítě 78 CAD

Vyhlídkový let hydroplánem nad Victoria a ostrovem Vancouver

Během tohoto vyhlídkového letu se uvidíte úchvatné  mořské pobřeží ostrova Vancouver Island, úžinu Strait of Juan de Fuca i majestátní pohoří poloostrova Olympic a přistanete zpět uprostřed Victorie v místním přístavu. Doba trvání 30 min, z toho čistá doba letu 20 min. Dítě 2-11 let, děti do 2 lez zdarma.

Cena:
• dospělý 28 CAD
• junior 19 CAD
• dítě zdarma
 

Prohlídka Royal BC Museum

Jedná se o jedno z nejhezčích museí Kanady. Nachází se v centru Viktorie na nádherném místě mezi hotelem Empress a budovou provinčního parlamentu BC. Skládá se ze 3 stálých expozic – Natural History, Becoming BC a First Peoples Gallery. Junior 6-18, dítě 3-5 let zdarma.

Cena:
• dospělý 44 CAD
• junior 22 CAD
• dítě 3,50 CAD
 

Návštěva botanické zahrady Butchart Gardens

Váš průvodce zájezdu vás dopraví z centra Victorie k unikátní botanické zahradě, umístěné uprostřed lesních dřevin. Nachází se zde přes 900 různorodých rostlin a 50 samostatných zahrad. Butchart Gardens byla kanadskou vládou vyhlášena jako National Historic Site. Junior 13-17 let, dítě 5-12 let, do 5 let zdarma.