Kosmonautická musea a střediska NASA

Print Friendly, PDF & Email

Kosmonautická musea a střediska NASA

Během tohoto zájezdu navštívíte všechny významná střediska NASA, která psala historii americké kosmonautiky, prohlédnete si největší kosmonautická musea v USA, na kosmodromu Kennedy Space Center absolvujete obě nabízené prohlídky s místními průvodci. Na západním pobřeží si prohlédnete letadlovou loď Hornet a s místními průvodci navštívíte Edwardsovu leteckou základnu. Na vlastní oči uvidíte všechny zbývající originální raketoplány – Enterprise, Discovery, Atlantis a Endeavour. A navíc si prohlédnete největší zajímavosti New Yorku, Washingtonu D.C., Los Angeles a San Francisca.

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1: 

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování a prohlídka zajímavostí Manhattanu.

  Den 2: 

  New York  

  0 km 

  Prohlídka letadlové lodi Intrepid včetně raketoplánu Enterprise a zajímavostí Manhattanu – Central Park, 5th Avenue, výjezd na Empire State Building, Ground Zero, Wall Street, Chinatown a další. V podvečer odjezd do Washingtonu D.C., ubytování.

  Den 3: 

  Washington D.C.

  0 km 

  Po příjezdu do Washingtonu D.C. prohlídka Arlingtonského hřbitova s památníky a hroby amerických astronautů a návštěvního střediska Goddard Space Flight Center. Poté prohlídka Air & Space Museum v centru Washingtonu a největších zajímavostí města – Bílý dům, Kapitol, památníky prezidentům a obětem válek. Ubytování ve Washingtonu D.C.

  Den 4: 

  Washington – Huntsville

  0 km 

  Prohlídka pobočky musea Air & Space Museum Udvar Hazy Center u Dullesova letiště. Odpoledne odlet do Atlanty, pronájem auta, ubytování na cestě do Huntsville.

  Den 5: 

  Huntsville

  0 km 

  Celodenní prohlídka US Space & Rocket Center (Marshall Space Flight Center) v Huntsville a míst spojených se životem Wernera von Brauna. V podvečer odjezd zpět do Atlanty a odlet do Orlanda, ubytování.

  Den 6: 

  Kennedy Space Center

  0 km 

  Přejez do oblasti Kennedy Space Center, prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center včetně raketoplánu Atlantis a rakety Saturn 5, jízda autobusem NASA, prohlídka startovací rampy raketoplánu a přistávací ranveje raketoplánů – tzv. KSC Up-Close Explore Tour. Ubytování Titusville.

  Den 7: 

  Cape Canaveral

  0 km 

  Okružní prohlídka Cape Canaveral, prohlídka míst, odkud startovaly kosmické lodě Mercury, Gemini a Apollo 7 (rampa č.34), prohlídka Air Force Space & Missile Museum – tzv. KSC Up-Close Cape Canaveral: Then & Now Tour. Poté prohlídka U.S. Astronaut Hall of Fame, Mercury Memorial Park a Gemini Memorial Park. V podvečer odjezd do Orlanda a odlet do Kansas City, ubytování.

  Den 8: 

  Kansas Space Center 

  0 km 

  Prohlídka největšího soukromého kosmonautického musea na světě, Kansas Cosmosphere & Space Center v Hutchinson. Poté odjezd směrem do Houstonu, ubytování.

  Den 9: 

  Oklahoma – Houston

  0 km 

  Celodenní přejezd krajinou Oklahomy a Texasu do Houstonu, ubytování.

  Den 10: 

  Johnson Space Center

  0 km 

  Prohlídka Johnson Space Center – raketa Saturn 5, letoun Boeing 747 pro převoz raketoplánů, řídící středisko letů Apollo, kosmické lodě Mercury, Gemini a Apollo. Poté prohlídka míst spojených s životem astronautů (Ellington Field, El Lago, Nassau Bay, Clear Lake). V podvečer odjezd na letiště v Houstonu a odlet do Los Angeles, ubytování.

  Den 11: 

  Los Angeles – Palmdale

  0 km 

  Prohlídka raketoplánu Endeavour a kosmických lodí Mercury, Gemini a Apollo v California Science Museum. Poté prohlídka největších zajímavostí Los Angeles (Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica), prohlídka centrály společnosti SpaceX v Hawthorne a odjezd do blízkosti Edwards Air Force Base, ubytování.

  Den 12: 

  Palmdale – Mojave

  0 km 

  Prohlídka letecké základny Edwards AFB s místním průvodcem včetně The Air Force Flight Test Museum (bude-li možné, také prohlídka Armstrong Flight Research Center).
  V případě, že prohlídka Edwards AFB nebude možná (nutné předchozí povolení USAF pro skupinu), alternativně prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale (Lockheed Skunk Works Museum).
  Poté prohlídka Mojave Air & Space Center v Mojave (místo vzniku a testování raketoplánů Space Ship One a Space Ship Two) a památníku Mike Adamse v místě, kde havaroval s raketoplánem X-15 v Mojavské poušti. Ubytování v Mojave.

  Den 13: 

  Mojave – San Francisco

  0 km 

  Přejezd do San Francisca a prohlídka návštěvního střediska Ames Space Flight Center v Moffett Field. Ubytování v San Franciscu.

  Den 14: 

  San Francisco

  0 km 

  Prohlídka letadlové lodi Hornet, místa prvních kroků posádky Apolla 11 po návratu z Měsíce. Poté prohlídka největších zajímavostí San Francisca.

  Den 15: 

  San Francisco

  0 km 

  Dokončení prohlídky největších zajímavostí San Francisca. Dle času odletu odjezd na letiště v San Franciscu/San Jose a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  San Francisco – Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Termín a cena:

  • Číslo zájezdu: 20LK0501   Termín: 24.02.- 10.03.2020   Cena: 124 950 Kč

   

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od března do listopadu.

   

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 14 x ubytování v hotelech a motelech ** (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK, cestovní pojištění A90 vč. pojištění storna zájezdu.

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in, stravování, vstupy dle programu, doprava metrem v New Yorku.

   

  Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 20 400 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 9 650 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 12 800 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 500 Kč
  • Prohlídka Edwards AFB je možná pouze po předchozím odsouhlasení vojenskými orgány základny a může být zrušena kdykoliv i po jejím potvrzení z důvodů, které CK Travel America neovlivní

   

  V ceně zájezdu nabízíme klientům komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění storna zájezdu) typu A90. Detailní informace o rozsahu pojištění a limitech pojistného plnění naleznete v odkazu: Komplexní pojištění zájezdu 

  • Cena pojištění A90: 1 760 Kč/osobu

   

  Minimální počet klientů: 6

   

  Průvodce zájezdu: Martin Greša

  Reference zájezdu