LK musea východu USA a Floridy

L+K musea východu USA a Floridy

Print Friendly, PDF & Email

Program tohoto zájezdu zahrnuje nejvýznamnější letecko-kosmonautická musea na východním pobřeží Spojených států. Navštívíte dvě letadlové lodi, absolvujete vyhlídkovou plavbu po největším námořním přístavu na světě v Norfolku, podíváte se do míst, kde bratři Wrightové uskutečnili svůj první motorový let v dějinách letectví a detailně se seznámíte s historií a současností amerického kosmického programu na Cape Canaveral a na kosmodromu Kennedy Space Center. Zúčastníte se letecké přehlídky Blue Angels Air Show a  navíc uvidíte ještě největší zajímavosti New Yorku, Washingtonu D.C., jižanského Charlestonu….

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1: 

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování a prohlídka zajímavostí Manhattanu.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Prohlídka letadlové lodi Intrepid včetně raketoplánu Enterprise a zajímavostí Manhattanu – Central Park, 5th Avenue, výjezd na Empire State Building, Ground Zero, Wall Street, Chinatown a další.

  Den 3: 

  New York – Washington

  0 km 

  Časně odjezd do Washingtonu D.C. a návštěva National Air & Space Museum v centru Washingtonu. Poté prohlídka největších zajímavostí města – Bílý dům, Kapitol, Arlingtonský hřbitov, památníky. Ubytování ve Washingtonu D.C.

  Den 4: 

  Washington – Richmond

  0 km 

  Celodenní prohlídka pobočky National Air & Space Museum, musea Steven F. Udvar-Hazy Center u Dullesova letiště. Přejezd do Richmondu, ubytování.

  Den 5: 

  Richmond – Norfolk

  0 km 

  Dopoledne možnost prohlídky bitevní lodi USS Wisconsin nebo vyhlídkové plavby kolem největší námořní základny na světě – Norfolk Naval Station, možnost pozorovat letadlové lodě a jaderné ponorky v docích tohoto vojenského přístavu. Poté odjezd do Kitty Hawk a prohlídka Wright Brothers National Memorial, místa, kde se uskutečnil první let v historii letectví. Ubytování v Norfolku.

  Den 6: 

  Norfolk – Jacksonville

  0 km 

  Prohlídka Virginia Air & Space Center v Hamptonu. Poté odjezd na letiště v Richmondu / Washingtonu a odlet do Jacksonville. Pronájem vozidla a ubytování.

  Den 7: 

  Jacksonville – Charleston

  0 km 

  Dopoledne prohlídka Mighty Eight Air Force Museum v Savannah. Odpoledne příjezd do Patriots Point v Charlestonu a prohlídka letadlové lodi USS Yorktown. Prohlídka historického centra Charlestonu, ubytování.

  Den 8: 

  Charleston – Huntsville

  0 km 

  Přejezd do Warner Robins a prohlídka Museum of Aviation. Odpoledne prohlídka centra Atlanty. Ubytování cestou do Huntsville.

  Den 9: 

  US Space & Rocket Center

  0 km 

  Příjezd do Huntsville, prohlídka US Space and Rocket Center. Odpoledne návštěva Southern Museum of Flight v Birminghamu. Ubytování ve večerních hodinách cestou do Mobile.

  Den 10: 

  Pensacola

  0 km 

  Prohlídka leteckého a námořního musea Battleship Memorial Park, včetně bitevní lodi USS Alabama a ponorky USS Drum. Poté přejezd do Pensacoly a prohlídka National Museum of Naval Aviation v Pensacole. Ubytování v Pensacola.

  Den 11: 

  Blue Angels Show

  0 km 

  Celodenní návštěva leteckého dne v NAS Pensacola Open House – Blue Angels Homecoming Air Show, letecké show za účasti akrobatické skupiny Blue Angels.

  Den 12: 

  Pensacola – Titusville

  0 km 

  Dopoledne prohlídka leteckého musea v Eglin AFB a US Air Force Armament Museum ve Valparaisu. Přejezd do Titusville, ubytování ve večerních hodinách.

  Den 13: 

  Kennedy Space Center

  0 km 

  Celodenní prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center včetně raketoplánu Atlantis a rakety Saturn 5, jízda autobusem NASA, prohlídka startovací rampy raketoplánu a přistávací ranveje raketoplánů – tzv. KSC Up-Close Explore Tour. Poté prohlídka Warbird Air Museum a U.S. Space Walk of Fame. Dle počasí koupání na písečných plážích Atlantiku s výhledem na startovací rampy 39A a 39B. Ubytování v Titusville.

  Den 14: 

  Cape Canaveral

  0 km 

  Okružní prohlídka Cape Canaveral, prohlídka míst, odkud startovaly kosmické lodě Mercury, Gemini a prohlídka Air Force Space & Missile Museum – tzv. KSC Up-Close Cape Canaveral: Then & Now Tour. Poté jízda tzv. airboutem lužními lesy krajinou Everglades s pozorováním aligátorů ve volné přírodě. Přejezd do Orlanda, ubytování.

  Den 15: 

  Orlando

  0 km 

  Dopoledne prohlídka Flying Tigers Warbird Restoration Museum v Kissimmee, dle času odletu odjezd na letiště v Orlandu a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Orlando – Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Termín a cena:

  • Číslo zájezdu: 19LK0101   Termín: 29.10.- 13.11.2019   Cena: 79 950 Kč

   

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od dubna do listopadu.

   

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 14 x ubytování v hotelech a motelech ** (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK, cestovní pojištění A90 vč. pojištění storna zájezdu.

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in, stravování, vstupy dle programu, doprava metrem v New Yorku.

   

  Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 20 400 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 9 700 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 12 800 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 500 Kč

   

  V ceně zájezdu nabízíme klientům komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění storna zájezdu) typu A90. Detailní informace o rozsahu pojištění a limitech pojistného plnění naleznete v odkazu: Komplexní pojištění zájezdu 

  • Cena pojištění A90: 1 540 Kč/osobu

   

  Minimální počet klientů: 6

   

  Průvodce zájezdu: Martin Greša

  Reference zájezdu

  S CK Travel America jezdím do USA již od roku 2005 a zájezd „Letecká muzea Východu“ byla již moje třetí cesta do Ameriky za letectvím a kosmonautikou. Místa zahrnutá v programu byla pro mě, jako fanouška letectví a kosmonautiky, nesmírně zajímavá, organizace zájezdu byla perfektní, maximálně využitý čas k prohlídkám muzeí a základen. Setkání s místními nadšenci letectví, kteří nám ukázali i jinak nepřístupné depozitáře musea, možnost prohlídky renovace letadel B52, setkání s piloty Blue Angels…..To jsou nezapomenutelné zážitky! CK Travel America mohu jen doporučit a to nejen příznivcům letectví a kosmonautiky.
  JAROSLAV KÁBRT (2013)