L+K musea západu USA + Edwards AFB

USAF museum a L+K musea západu USA

Print Friendly, PDF & Email

Během tohoto zájezdu fanoušci letectví navštíví oficiální museum US Air Force v Daytonu, nejvýznamnější letecko-kosmonautická musea jihozápadu USA, jediné zachované raketové silo mezikontinentální rakety Titan 2, vojenskou základnu Edwards AFB a největší odkladiště vojenských letadel USA v arizonské poušti. Uvidíte raketoplán Endeavour a největší zajímavosti Los Angeles, Las Vegas, San Diega. Prohlédnete si národní parky Grand Canyon, Saguaro a projede se po legendární silnici Route 66.

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1: 

  Praha – Dayton

  0 km 

  Odlet z Prahy do Cincinnati/Columbus, pronájem vozidla a odjez do Daytonu, ubytování.

  Den 2: 

  Dayton – Cincinnati

  0 km 

  Prohlídka US Air Force Museum ve Wright Patterson AFB a míst spojených s leteckými pokusy bratří Wrightů, ubytování v Cincinnati/Columbus.

  Den 3: 

  Cincinnati – Palmdale

  0 km 

  Ráno odlet do Los Angeles, pronájem vozidla, prohlídka raketoplánu Endeavour v California Science Museum, centrály společnosti SpaceX v Hawthorne a prohlídka Beverly Hills a Hollywoodu. Odjezd do Palmdale/Lancaster, ubytování.

  Den 4: 

  Palmdale – Ridgecrest

  0 km 

  Prohlídka letecké základny Edwards AFB s místním průvodcem včetně The Air Force Flight Test Museum.
  V případě, že prohlídka nebude možná (nutné předchozí povolení USAF pro skupinu), alternativně prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale (Lockheed Skunk Works Museum).
  Poté prohlídka Mojave Air & Space Port (místa vývoje letounu Voyager, raketoplánů Space Ship One a Space Ship 2) nebo prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale (Lockheed Skunk Works Museum). Cesta Mojavskou pouští a prohlídka památníku Mike Adamse v místě, kde havaroval s raketoplánem X-15. Ubytování v Ridgecrestu.

  Den 5: 

  Ridgecrest – Las Vegas

  0 km 

  Cesta Mojavskou pouští do Las Vegas, ubytování a prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 6: 

  Las Vegas – Flagstaff

  0 km 

  Prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado a poté cesta po legendární silnici Route 66 do blízkosti národního parku Grand Canyon. Ubytování ve Flagstaff.

  Den 7: 

  Grand Canyon

  0 km 

  Prohlídka pobočky musea Air Museum Planes of Fame ve Vale, poté prohlídka Grand Canyonu z jednotlivých vyhlídek. Možnost kratšího sestupu do kaňonu, návštěvy kina IMAX nebo vyhlídkového letu vrtulníkem/letadlem nad kaňonem. Ubytování ve Flagstaff.

  Den 8: 

  Flagstaff – Tucson

  0 km 

  Prohlídka Meteor Crater, nejzachovalejšího meteorického kráteru na Zemi, přejezd do Phoenixu a návštěva Commemorative Air Force Museum a Champlin Fighter Aircraft Museum v Mesa. Cesta westernovou krajinou kaktusů, kaňonů a jezer, prohlídka města duchů Goldfield a osady Tortilla Flat. Ubytování cestou do Tucsonu.

  Den 9: 

  Tucson

  0 km 

  Prohlídka Pima Air Museum v Tucsonu, největšího odkladiště letadel na světě AMARC a národního parku Saguaro NP. Ubytování v Tucsonu.

  Den 10: 

  Tucson – San Diego

  0 km 

  Prohlídka originálního raketového sila Titan Museum v Green Valley, přejezd do San Diega, ubytování.

  Den 11: 

  San Diego – Los Angeles

  0 km 

  Prohlídka San Diego Air & Space Museum, letadlové lodi Midway a sovětské ponorky z 60 let třídy Tajfun. Ubytování v oblasti Los Angeles.

  Den 12: 

  Los Angeles

  0 km 

  Prohlídka March Air Field Museum, Planes of Fame Flying Museum a Yanks Air Museum v Chino. Ubytování v Los Angeles.

  Den 13: 

  Los Angeles

  0 km 

  Dokončení prohlídky Los Angels (Santa Monica, Venice Beach) nebo prohlídka lodi Queen Marry a sovětské ponorky třídy Foxtrot v Long Beach , dle času odletu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

  Den 14: 

  Los Angeles – Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Termín a cena zájezdu:

  • Číslo zájezdu: 19LK0201   Termín: 02.04.- 15.04.2019   Cena: 76 950 Kč
  • Číslo zájezdu: 20LK0101   Termín: 03.11.- 16.11.2020   Cena: 77 950 Kč

   

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od března do listopadu.

   

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 12 x ubytování v hotelech a motelech ** (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK, cestovní pojištění A90 vč. pojištění storna zájezdu.

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in, stravování, vstupy dle programu.

   

  Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 15 900 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 7 500 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 10 000 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 500 Kč
  • Prohlídka Edwards AFB je možná pouze po předchozím odsouhlasení vojenskými orgány základny a může být zrušena kdykoliv i po jejím potvrzení z důvodů, které CK Travel America neovlivní

   

  V ceně zájezdu nabízíme klientům komplexní cestovní pojištění (včetně pojištění storna zájezdu) typu A90. Detailní informace o rozsahu pojištění a limitech pojistného plnění naleznete v odkazu: Komplexní pojištění zájezdu 

  • Cena pojištění A90: 1 540 Kč/osobu

   

  Minimální počet klientů: 6

   

  Průvodce zájezdu: Martin Greša

  Reference zájezdu