Okruh západní Kanadou

Okruh západní Kanadou

Projedete provincie: Britská Kolumbie, Alberta

Print Friendly, PDF & Email

Na motocyklech Harley Davidson pojedete horskou krajinou podél fjordů, krajinou rančerů a vinic, i stezkami zlatokopů. Čekají na vás jezera, řeky, vodopády, ledovce, dlouhé pláže Pacifiku, deštný les i divoká zvěř ve volné přírodě. Užijete si jízdu po Icefield Parkway, jedné z nejkrásnějších vyhlídkových silnic světa spojující městečka Jasper a Banff. Můžete se vydat na výlety za pozorováním medvědů nebo velryb a projít se po ledovci. A závěrem budete mít dostatek času na prohlídku perly Kanady, Vancouveru.

Počet dní: 14

Celkem ujedete: 3 430 km

Výchozí místo: Vancouver

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1:

  Vancouver

  0 km 

  Odlet z Prahy do Vancouveru, pronájem doprovodného vozidla a odjezd do hotelu u letiště. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  Sea to Sky Highway

  cca 320 km 

  Ráno transfer do půjčovny Eaglerider a pronájem motocyklů. Průjezd centrem Vancouveru a cesta horskou krajinou provinčních parků po vyhlídkové silnici Sea To Sky Highway do lyžařského střediska Whistler (OH 2010). Pokračování cesty horskou krajinou, prohlídka vysokohorských jezer obklopených ledovci v Joffre Lakes Provincial Park.  Ubytování v Cache Creek.

  Den 3: 

  Gold Rush Trail

  cca 450 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí krajinou rančerů po bývalé zlatokopecké stezce do Prince George, ubytování. Cestou dle možnosti prohlídka indiánské vesnice Xatsull Heritage Village (vstupné), spojené s obědem u indiánů (losos).

  Den 4: 

  Jasper NP

  cca 380 km 

  Cesta podél řeky Fraser do kanadských Skalistých hor. Průjezd městečkem umělců McBride, parkem Mt. Robson Provincial Park s nejvyšší horou kanadských Rockies a národním parkem Jasper NP do horského městečka Jasper. Ubytování.

  Den 5: 

  Icefield Parkway

  cca 320 km 

  Cesta národními parky Jasper NP a Banff NP po vyhlídkové silnici Icefield Parkway mezi řekami, jezery, vodopády a horskými štíty s ledovci . Pěší túra k ledovci Saskatchewan Glacier, prohlídka ledovce Athabasca Glacier, jezera Peyto Lake, pozorování zvěře ve volné přírodě a další. Ubytování v Banff/Canmore.

  Den 6: 

  Yoho NP

  cca 220 km 

  Pokračování cesty horskou krajinou Rocky Mountains, prohlídka jezera Emerald Lake a vodopádu Takakkaw Falls v národním parku Yoho NP. Ubytování v Golden. Dle možnosti výjezd gondolou na vrchol Kicking Horse Mountain (vstupné) a brzká večeře v nejvýše položené restauraci Kanady, v Eagles Eye.

  Den 7: 

  Rogers Pass

  cca 360 km 

  Průjezd národními parky Glacier NP přes horský průsmyk Rogers Pass a Revelstoke NP a prohlídka místa spojení trans-kanadské železnice v roce 1885 „Last Spike“. Oběd v 3 Valley Gap na břehu horského jezera, možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nad Three Valley Lake (vstupné). Ubytování v oblasti Salmon Arm.

  Den 8: 

  Okanagan Valley

  cca 300 km 

  Cesta podél jezera Okanagan Lake krajinou vinic přezdívanou „Napa of Canada“, prohlídka místních vinic spojená s ochutnávkou vína. Pokračování cesty přes Oliver, hlavní město vinařů Kanady, do Osyoyoos. Ubytování v tomto nejteplejším místě Kanady, možnost koupání v jezeře.

  Den 9: 

  BC Country

  cca 410 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí krajinou pěstitelů ovoce a horskou krajinou provinčních parků do Vancouveru, ubytování na předměstí Vancouveru.

  Den 10: 

  Vancouver Island

  cca 220 km 

  Přejezd do přístaviště Tsawwassen a plavba lodním trajektem do Swartz Bay na ostrově Vancouver. Cesta do Victoria, hlavního města Britské Columbie, průjezd městem a podél mořského pobřeží. Poté přejezd do Nanaimo, cestou prohlídka „městečka totemů“ Duncan. Ubytování.

  Den 11: 

  Pacific Rim NP

  250 km 

  Odjezd krajinou lesů a jezer do národního parku Pacific Rim NP. Prohlídka divokého pacifického pobřeží, procházka deštným pralesem. Dle času odlivu možnost vyhlídkové plavby po mořském zálivu za pozorováním černých medvědů lovících kraby na pobřeží za odlivu (vstupné). Ubytování v Ucluelet.

  Den 12: 

  Vancouver

  cca 240 km 

  Cesta zpět do přístavu v Nanaimo a plavba trajektem do Horseshoe Bay u Vancouveru. Odjezd do půjčovny, vrácení motocyklů a prohlídka Vancouveru do večerních hodin. Ubytování ve Vancouveru.

  Den 13: 

  Vancouver 

  0 km 

  Dopoledne dokončení prohlídky Vancouveru, dle času odletu odjezd na letiště, vrácení doprovodného vozidla a odlet do Prahy.

  Den 14: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  21HD0901

  25.06.- 08.07.2021

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  108 340 Kč/osobu
  143 380 Kč/osobu

  22HD0901

  24.06.- 07.07.2022

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  112 990 Kč/osobu
  147 990 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Electra Glide a HD Street Glide Touring.

  • Sleva za HD Street Glide, HD Road Glide: 2 832 Kč/motorku
  • Sleva za HD Heritage Softail, HD Road King: 9 288 Kč/motorku

  • Sleva za HD Sportster 1200 Iron: 14 136 Kč/motorku
  • Sleva za HD Tri Glide Ultra: 2 712 Kč/motorku

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do poloviny září.

  Cena zájezdu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Vancouver-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie Minivan), 12 x ubytování ve ** motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), transfery dle programu zájezdu, poplatek za trajekty, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR/os), vstupy dle programu (cca 196 CAD/os).

   

  Cestovní pojištění A90:
  Cena: 1 960 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 16 650 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč
  Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 11 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 300 tis. USD, VIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) s nulovou spoluúčastí, pojištění proti krádeži motocyklu se spoluúčastí 1 000 USD, neomezené míle, transfer z hotelu do půjčovny motocyklů a zpět, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, non-stop telefonní help linka.

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné), vjezdy do národních parků (cca 75 CAD/os).

   

  Poznámka:
  Kauce při půjčení motocyklu 100 CAD (pouze kreditní karta)
  Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Electra Glide a Street Glide Touring, sleva je poskytnuta pro modely HD Street Glide, HD Road Glide, HD Road King, HD Herritage Softail Classic, HD Low Rider, HD Sportster 1200 Iron a HD Tri Glide Ultra
  Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 940 Kč
   Pronájem Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu: 3 780 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  Lze si pronajmout i další typy motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6

   

  Průvodce zájezdu: Martin Greša

  Reference zájezdu

  Martine, ještě jednou chci tobě jako průvodci a případně i týmu za tebou, který vše zorganizoval, poděkovat za nádhernou dovolenou v západní Kanadě na motorkách Harley Davidson. Bylo to opět náročné, ale perfektní na vyčištění hlavy. Máme haldy zážitků. Tak někdy příště.
  JIRKA HANZL