Hory, kovbojové a gejzíry

Print Friendly, PDF & Email

Hory, kovbojové a gejzíry

Projedete státy: Colorado, Wyoming, South Dakota, Idaho, Nevada, Kalifornie

Print Friendly, PDF & Email

Pohoří Rocky Mountains vás bude provázet téměř po celou dobu tohoto zájezdu. Kovbojové v Black Hills v Jižní Dakotě, na pláních Wyomingu i ve zlatokopeckých městečkách. Nespočet gejzírů si užijete v národním parku Yellowstone a jeden i v hlavní vinařské oblasti Kalifornie. Pojedete po „nejopuštěnější silnici Ameriky“, navštívíte ikonické skalní útvary Mount Rushmore, Crazy Horse a Devils Tower. Vykoupete se v největších přírodních termálních pramenech na světě i v horském jezeře Lake Tahoe, projdete se lávovými jeskyněmi, ochutnáte kalifornská vína ve vinohradech Napa Valley. A závěrem na vás čeká San Francisco, pestré město ve všech směrech, lidmi, přírodou i atrakcemi.

Počet dní: 16

Jen s námi: Jack London Ranch

Celkem ujedete: 4 420 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Denver 

  cca 30 km 

  Odlet z Prahy do Denveru, průchod imigrační kontrolou, transfer do hotelu a ubytování na předměstí Denveru.

  Den 2: 

  Denver

  cca 120 km 

  Orientační prohlídka centra Denveru, poté prohlídka hrobu Buffalo Billa, umístěného na kopci na předměstí Denveru, a historických měst z doby zlaté horečky Central City a Black Hawk. Putování horskou krajinou do blízkosti Rocky Mountain NP, ubytování.

  Den 3: 

  Rocky Mountain NP

  cca 260 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Rocky Mountain NP, pěší túry v oblasti parku, výjezd vysokohorskou silnicí až k nejvýše položenému Visitor Center v USA a výšlap až do výšky 12 005 stop nad mořem. Poté přejezd do Cheyenne, hlavního města státu Wyoming a ubytování.

  Den 4: 

  Black Hills

  cca 520 km 

  Orientační prohlídka centra Cheyenne, prohlídka typické vojenské pevnosti z dob osídlování Západu Ft. Laramie National Historic Site a poté odjezd do Black Hills na území Jižní Dakoty. Prohlídka skalního útvaru Crazy Horse Monument, městečka Keystone a Deadwood, centra zlaté horečky v Black Hills, kde jsou mimo jiné pohřbeni Divoký Bill Hickok a Calamity Jane. Ubytování v Rapid City.

  Den 5: 

  Devils Tower

  cca 430 km 

  Dopoledne prohlídka Mount Rushmore National Monument, pěší procházka kolem tohoto skalního vyobrazení prezidentů USA. Poté cesta přes westernové městečko Hulett  a prohlídka Devils Tower National Monument, skalního útvaru proslaveného filmem Blízká setkání třetího druhu. Ubytování v Buffalo.

  Den 6: 

  Thermopolis

  cca 500 km 

  Cesta horskou krajinou Wyomingu do Thermopolis, místa největších horkých minerálních pramenů na světě, koupání v termálních pramenech. Pokračování cesty krajinou kovbojů do oblasti Grand Teton NP, ubytování.

  Den 7: 

  Grand Teton NP

  cca 160 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Teton NP, pěší túry k horským jezerům, plavba lodí po jezeře Jenny Lake. Poté prohlídka westernového městečka Jackson, jehož náměstí je lemováno bránami z paroží a možnost ochutnávky místních piv ve zdejších minipivovarech .

  Den 8: 

  Yellowstone NP

  250 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Yellowstone NP, pěší traily mezi gejzírovými poli, erupce nejslavnějšího gejzíru Old Faithful a pozorování zvířat ve volné přírodě. Ubytování v oblasti Yellowstone NP.

  Den 9: 

  Yellowstone NP

  240 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Yellowstone NP,  sestup na hrany vodopádů a k vyhlídkám na vodopády v Grand Canyon of the Yellowstone, gejzírová pole, Mammoth Hot Springs, pozorování zvěře ve volné přírodě. Ubytování v oblasti Yellowstone NP.

  Den 10: 

  Shoshone Falls

  610 km 

  Prohlídka novodobého města duchů Atomic City a prvního jaderného reaktoru na světě dodávající proud do veřejné sítě (EBR-1 National Historic Landmark).  Poté prohlídka Craters of the Moon National Monument, pěší procházky lávovými poli a prohlídka lávových jeskyň. Závěrem dne prohlídka vodopádů Shoshone Falls v městečku Twin Falls. Ubytování ve Wells.

  Den 11: 

  Loneliest Road

  720 km 

  Přejezd krajinou Nevadské pouště do Ely a celodenní putování po „nejopuštěnější silnici Ameriky“, po US50, napříč Nevadou. Průjezd ospalými hornickými městy Eureka a Austin, několikrát protnete trasu slavného Pony Expressu. Ubytování v Reno.

  Den 12: 

  Virginia City

  260 km 

  Prohlídka Virginia City, nejbohatšího města Západu v době zlaté horečky a poté okružní cesta kolem vysokohorského jezera Lake Tahoe, dle teploty vody možnost koupání na písečných plážích jezera. Ubytování v Sacramentu.

  Den 13: 

  Napa Valley

  cca 250 km 

  Prohlídka nejslavnější vinařské oblasti Kalifornie v Napa Valley / Sonoma Valley, možnost ochutnávky vína v místních vinohradech. Prohlídka ranče Jacka Londona a Old Faithful Geyser, největšího gejzíru v Kalifornii. Ubytování na předměstí San Francisca.

  Den 14: 

  San Francisco

  cca 50 km 

  Celodenní prohlídka největších zajímavostí San Francisca – Twin Peaks, Golden Gate Park, pacifické pláže, Alamo Square, Golden Gate Bridge, malebné městečko Sausalito, Fisherman´s Wharf, jízda pozemní lanovkou Cable Car. Fakultativně možnost vyhlídkové plavby lodí kolem ostrova Alcatraz a pod Golden Gate Bridge. Návrat na ubytování.

  Den 15: 

  San Francisco

  cca 20 km 

  Dle času odletu dokončení prohlídky San Francisca, poté transfer na letiště v San Franciscu a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA1101

  28.05.- 12.06.2023

  102 300 Kč/osobu

  23USA1102

  11.08.- 26.08.2023

  110 400 Kč/osobu

  23USA1103

  08.09.- 23.09.2023

  102 300 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 14 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků a národních monumentů, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Prohlídka pevnosti Ft. Laramie
  Prohlídka Crazy Horse Monument
  Vstup na hřbitov Mount Moriah Cemetery v Deadwood
  Koupání v termálních pramenech v Thermopolis
  Plavba lodí po jezeře Jenny Lake v Grand Teton NP
  • Prohlídka prvního jaderného reaktoru na světě EBR-1 v Arco
  Prohlídka ranče Jacka Londona v Sonoma Valley
  Vstup ke gejzíru Old Faithful Geyser v Sonoma Valley
  • Jízda pozemní lanovkou Cable car v San Francisco

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Vyhlídková plavba lodí po San Francisco Bay v San Francisco:  37 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 30 100
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 12 900 
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 15 500
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8