Hudební města a plantáže

Print Friendly, PDF & Email

Hudební města a plantáže

Projedete státy: Illinois, Missouri, Kentucky, Tennessee, Mississippi, Louisiana, Texas

Print Friendly, PDF & Email

Tento zájezd vás zavede do hlavních středisek historie americké hudby. Do Chicaga za blues, do Nashville za country music, do Memphisu za rock n´rollem a do New Orleans za jazzem. Do měst, jejichž muzika je obrazem amerického života. A současnost americké hudby zažije v Austinu, hlavním městě živé hudby Ameriky. Cestou se seznámíte s jižanskou historií i kuchyní. Budete pozorovat aligátory v močálech Louisiany, prozkoumávat jeskyně v národním parku Mammoth Cave, uvidíte jižanské plantáže, poplujete po mohutné řece Mississippi, navštívíte domov amerických astronautů a připomenete si naše předky v Texasu.

Počet dní: 14

Jen s námi: Nottoway Plantation

Celkem ujedete: 3 850 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Chicago 

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Chicaga, průchod imigrační kontrolou, transfer do hotelu a ubytování.

  Den 2: 

  Chicago

  cca 30 km 

  Celodenní prohlídka největších zajímavostí Chicaga. Prohlédnete si Downtown, písečné pláže Michiganského jezera, navštívíte čínskou čtvrť. Absolvujete vyhlídkovou plavbu po řece Chicago River mezi mrakodrapy a vyjedete na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower do výšky 442 m. Večer návštěva bluesového klubu s živou hudbou (vstupné). Ubytování v Chicagu.

  Den 3: 

  Route 66

  cca 490 km 

  Celodenní putování po legendární silnici Route 66. Průjezd kolem typických benzinových pump z třicátých let v osadách Dwight a Odell, prohlídka Route 66 Museum v Pontiac, průjezd Springfieldem, hlavním městem státu Illinois a prohlídka sbírky klasických amerických automobilů v městečku Staunton.  Po příjezdu do St. Louis pohled na řeku Mississippi z mostu Chain of Rock Bridge, ubytování.

  Den 4: 

  St. Louis

  420 km 

  Prohlídka Jefferson National Memorial, jehož součástí je také Gateway Arch, symbol města St. Louis a vstupní brána na americký západ. Výjezd na vrchol oblouku do výšky 192 m. Poté prohlídka Union Station, místní železniční stanice. Přejezd do blízkosti národního parku Mammoth Cave NP, ubytování.

  Den 5: 

  Nashville

  cca 210 km 

  Prohlídka národního parku Mammoth Cave NP. Prohlídka jeskyní s místním průvodcem-rangerem. Během cca 2 hod. prohlídky uvidíte nejzajímavější útvary tohoto největšího jeskynního systému USA. Odpoledne přejezd do Nashville, přezdívaného Music City USA. Orientační prohlídka centra města, ubytování. Večerní návštěva typického baru s živou country hudbou.

  Den 6: 

  Memphis

  cca 360 km 

  Prohlídka Country Music Hall of Fame v Nashville a poté přejezd do Memphisu, rodného místa blues a rock´n´rollu. Návštěva Sun Studios, nahrávacího studia, kde nahráli a vydali svoje první desky Elvis Presley, Johny Cash a mnozí další skvělí hudebníci. Prohlídka nábřeží řeky Mississippi s maketou toku této největší řeky USA a místa, kde byl zavražděn Martin Luther King. Ubytování v Memphisu. Večer návštěva Beale Street a některého z hudebních barů nebo klubů s živou hudbou.

  Den 7: 

  Natchez Trace Parkway

  cca 480 km 

  Dopoledne prohlídka Gracelandu, místa kde žil a zemřel Elvis Presley. Poté putování vyhlídkovou silnicí Natchez Trace Parkway, cesta venkovskou jižanskou krajinou do Jackson, hlavního města státu Mississippi. Ubytování.

  Den 8: 

  Nottoway Plantation

  460 km 

  Pokračování cesty po Natchez Trace Parkway do Natchez a prohlídka tohoto historického města ležícího na břehu řeky Mississippi. Poté cesta po vyhlídkové silnici Great River Road do White Castle a prohlídka Nottoway Plantation, plantáže z doby amerického jihu s působivým plantážnickým domem s 64 pokoji. Přejezd do New Orleans, ubytování a podvečerní prohlídka French Quarter, historické části města a nábřeží. Večer návštěva některého z jazzových barů nebo klubů.

  Den 9: 

  New Orleans

  cca 60 km 

  Dopoledne vyhlídková plavba airboutem krajinou močálů a bažin Louisiany, pozorování aligátorů ve volné přírodě. Odpoledne dokončení prohlídky New Orleans, prohlédnete si unikátní místní hřbitovy a čtvrť Garden District. Večeře s živou jazzovou hudbou bude na palubě pravého kolesového parníku během plavby po řece Mississippi (vstupné). Alternativně návštěva některého z jazzových klubů a barů ve French Quarter.

  Den 10: 

  Galveston

  cca 570 km 

  Cesta podél řeky Mississppi se zastávkou u Oak Alley Plantation, nádherně umístěné na břehu této mohutné řeky. Putování venkovskou krajinou Louisiany do státu Texas a podél Mexického zálivu do Port Bolivar, nalodění na trajekt a plavba trajektem do Galvestonu. Ubytování, možnost relaxace a koupání na zdejších plážích Mexického zálivu nebo procházka po Historic Pleasuer Pier.

  Den 11: 

  Austin

  cca 350 km 

  Dopoledne prohlídka vesmírného střediska NASA Johnson Space Center, domova amerických astronautů. Uvidíte originální měsíční raketu Saturn 5, originály kosmických lodí, makety raketoplánu, řídící středisko letů na Měsíc a dotknete se měsíčního kamene. Poté cesta krajinou farmářů, průjezd přes osady Frýdek, Moravia, krátká zastávka v texaské Praze. Příjezd do hlavního města Texasu a zároveň hlavního města živé hudby Ameriky, do  Austinu. Ubytování a návštěva hudební čtvrti města na  6th Street, která je lemována bary s živou hudbou. Do pozdních nočních hodin můžete procházet hudební bary s živou hudbou a nasávat atmosféru tohoto jedinečného místa.

  Den 12: 

  Dallas

  cca 390 km 

  Přejezd do Dallasu, prohlídka místa, kde byl zavražděn president Kennedy a návštěva The Sixth Floor Museum, věnované této události. Poté odjezd do hotelu, ubytování a možnost nakupování v místních značkových outletech.

  Den 13: 

  Dallas

  cca 20 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v Dallasu a odlet do Prahy.

  Den 14: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0701

  20.05.- 02.06.2023

  94 300 Kč/osobu

  23USA0702

  03.08.- 16.08.2023

  97 700 Kč/osobu

  23USA0703

  08.10.- 21.10.2023

  91 900 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku května do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 12 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Vyhlídková plavba lodí po řece Chicago River mezi mrakodrapy
  Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower v Chicagu
  Vstup do Route 66 Museum v Pontiac
  Výjezd na vrchol oblouku Gateway Arch v St. Louis
  Vstup do Country Music Hall of Fame v Nashville
  Vstup do Sun Studios v Memphisu
  Prohlídka Gracelandu, domova Elvise Presleyho v Memphisu
  Prohlídka plantáže Nottoway Plantation ve White Castle
  Plavba airboutem močály Louisiany s pozorováním aligátorů
  Prohlídka střediska NASA Johnson Space Center v Houstonu
  Vstup do Sixth Floor Museum v Dallasu

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Plavba kolesovým parníkem po řece Mississippi s jazzem a večeří v New Orleans: 89 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 940 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj:  22 500 Kč
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  9 600 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  11 500 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8