Indiáni a divoký západ

Print Friendly, PDF & Email

Indiáni a divoký západ

Projedete státy: Kalifornie, Arizona, New Mexico, Colorado, Utah

Print Friendly, PDF & Email

Přeneste se s námi zpět do doby „divokého západu“. Tento zájezd vás zavede do krajiny známé z amerických westernů, pojedete po Apache Trail, prašnou silnicí vedoucí mezi kaňony, jezery a kaktusy. Navštívíte zlatokopecké město duchů i pravé westernové osady a městečka. Seznámíte se s současným životem indiánů v pueblech Nového Mexika a v rezervacích kmene Navajo. Prohlédnete si indiánská stavení v národním parku Mesa Verde. Čekají na vás jedinečné přírodní skvosty, jako jsou nekonečné duny bílého písku ve White Sands, největší jeskyně USA v Mammoth Caves, kaktusy saguaro, „stromy“ Joshua Tree a mnoho dalšího.

Počet dní: 17

Jen s námi: Acoma Pueblo

Celkem ujedete: 5 220 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Los Angeles 

  cca 100 km 

  Odlet z Prahy do Los Angeles, průchod imigrační kontrolou a odjezd směrem do San Diega. Ubytování na předměstí Los Angeles.

  Den 2: 

  San Diego

  cca 380 km 

  Prohlídka největších zajímavostí San Diegaostrov Coronado s hotelem Del Coronado, Downtown, historický Old Town State Park. Fakultativně možnost prohlídky letadlové lodi Midway (vstupné). Odpoledne odjezd do Yumy, ubytování.

  Den 3: 

  Tucson

  490 km 

  Přejezd pouštní krajinou kaktusů saguaro do Tucsonu, průjezd městečkem Ajo s obřími měděnými doly a indiánskou rezervací kmene Tohono O´Odham. Dle možnosti výjezd k astronomické observatoři Kitt Peak National Observatory. Ubytování v Tucsonu.

  Den 4: 

  Saguaro NP

  cca 150 km 

  Ráno odjezd do Green Valley a prohlídka originálního raketového sila balistické rakety Titan 2. Poté prohlídka národního parku Saguaro NP, kostela Mission Xavier del Bac a pohřebiště letadel v arizonské poušti. Závěrem dne možnost nakupování v Tucson Premium Outlets do večerních hodin. Ubytování v Tucsonu.

  Den 5: 

  Tombstone

  cca 520 km 

  Dopoledne prohlídka Tombstone, slavného westernového městečka a místa nejslavnější přestřelky v historii divokého západu, návštěva místního hřbitova Boothill Cemetery, místa posledního odpočinku mnoha hrdinů i banditů divokého západu. Orientační prohlídka hornického města Bisbee a poté putování pustou krajinou podél mexických hranic do Nového Mexika. Cestou prohlídka památníku náčelníka kmene Apačů Geronima v místě, kde se nakonec vzdal americké armádě. Ubytování v Las Cruces.

  Den 6: 

  White Sands NP

  cca 420 km 

  Prohlídka národního parku White Sands NP, pěší traily po bílých sádrovcových písečných dunách. Poté návštěva kosmonautického musea Museum of Space History v Alamogordo, kde je pohřben první americký astronaut, opičák Ham. Přejezd do Roswellu a prohlídka nejslavnějšího musea UFO. Ubytování v Artesia/Carlsbad.

  Den 7: 

  Carlsbad Caverns NP

  590 km 

  Prohlídka národního parku Carlsbad Caverns NP, největšího jeskynního systému v severní Americe, vydáte se na cca 2 hod. procházku těmito unikátními jeskyněmi. Poté prohlídka hrobu Billy the Kida a cesta po slavné Route 66 do Santa Fe. Ubytování.

  Den 8: 

  Taos Pueblo

  cca 230 km 

  Ráno přejezd do města umělců Taos, prohlídka centra města a poté návštěva největšího indiánského puebla Taos Pueblo, vyhlášeného jako památka UNESCO. Po návratu do Santa Fe prohlídka zajímavostí města – State Capitol, místní tržiště a centrum města. Ubytování v Santa Fe.

  Den 9: 

  Albuquerque

  cca 430 km 

  Prohlídka historického centra Albuquerque. Poté návštěva unikátního indiánského puebla Acoma Pueblo Sky City, umístěného na vrcholu stolové hory. Průjezd indiánskou rezervací kmene Navajo a ubytování ve Farmingtonu.

  Den 10: 

  Mesa Verde NP

  cca 350 km 

  Prohlídka westernového městečka Durango a místního železničního musea. Poté návštěva národního parku Mesa Verde NP, prohlídka jedinečných pozůstatků indiánských obydlí. Přejezd do Four Corners a prohlídka jediného místa v USA, kde se stýkají 4 státy Unie. Ubytování v Blanding/Mexican Hat.

  Den 11: 

  Monument Valley

  cca 190 km 

  Sjezd šotolinovou silnicí strmou skalní stěnou nad Valley of the Gods (Moki Dugway), prohlídka meandru řeky San Juan v Gooseneck State Park a skalního útvaru Mexican Hat. Poté prohlídka Monument Valley, průjezd údolím autem, fakultativně možnost prohlídky údolí v terénních džípech s indiánským průvodcem (vstupné). Ubytování v Chinle.

  Den 12: 

  Petrified Forest NP

  cca 430 km 

  Dopoledne orientační prohlídka Canyon de Chelly National Monument , prohlídka historické obchodní stanice Hubbell Trading Post a národního parku Petrified Forest NP, pěší traily mezi zkamenělými stromy. Poté návštěva unikátního obchodu s kamennými uměleckými předměty v Holbrook a cesta vyhlídkovou silnicí přes indiánskou rezervaci kmene Apačů do Globe, ubytování.

  Den 13: 

  Apache Trail

  cca 160 km 

  Putování skutečnou westernovou krajinou po šotolinové silnici Apache Trail – krajinou kaňonů, jezer a kaktusů saguaro. Dle počasí možnost koupání v jezeře, prohlídka osady Tortilla Flat a posezení v místním baru na koňských sedlech. Návštěva města duchů Goldfield Ghostown. Odpoledne orientační prohlídka centra Phoenixu, hlavního města Arizony. Ubytování.

  Den 14: 

  Joshua Tree NP

  cca 520 km 

  Dopoledne prohlídka musea generála Pattona umístěného uprostřed pouště, kde se připravoval na boj v Africe. Poté cesta do národního parku Joshua Tree NP, pěší procházky v parku mezi kaktusy a unikátními „stromy“ Joshua Tree. Přejezd do centra tenisu a golfu v Kalifornii, do oázy Palm Springs, ubytování.

  Den 15: 

  Los Angeles

  cca 220 km 

  Přejezd do Los Angeles a prohlídka největších zajímavostí města, uvidíte Downtown, Hollywood, Beverly Hills, pláže v Santa Monica a Venice Beach. Ubytování v Los Angeles.

  Den 16: 

  Los Angeles

  40 km 

  Dokončení prohlídky Los Angeles, dle času odletu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

  Den 17: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0901

  30.04.- 16.05.2023

  91 900 Kč/osobu

  23USA0902

  25.08.- 10.09.2023

  101 200 Kč/osobu

  23USA0903

  05.10.- 21.10.2023

  95 400 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 15 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, národních monumentů a do státních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Prohlídka originálního raketového sila Titan 2 v Green Valley
  Vstup na hřbitov Boothill Cemetery v Tombstone
  Vstup do Museum of Space History v Alamogordo
  • Vstup do musea UFO v Roswellu
  • Prohlídka Taos Pueblo, památky UNESCO
  Prohlídka indiánských puebel Sky City Acoma Pueblo s indiánským průvodcem
  • Návštěva Four Corners Monument
  Vstup do Monument Valley
  • Vstup do Hubbell Trading Post v Ganado
  Vstup do musea generála Pattona v Chiriaco Summit

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Prohlídka letadlové lodi Midway v San Diegu: 29 USD
  Prohlídka Monument Valley v terénních džípech s indiánským průvodcem: 77 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 570 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 21 400
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 9 700
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 11 700
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • 
  Sky City Acoma Pueblo může být ještě uzavřeno z důvodu Covid-19

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8