Kanadské Rockies & Alaska Highway

Print Friendly, PDF & Email

Kanadské Rockies & Alaska Highway

Projedete provincie a státy: Alberta, Britská Kolumbie, Yukon, Aljaška

Print Friendly, PDF & Email

Během tohoto zájezdu se z Calgary vydáte národními parky Banff a Jasper vyhlídkovou silnicí Icefiled Parkway do severní Britské Kolumbie. Užijete si neskutečné barvy ledovcových jezer, absolvujete pěší túry k ledovcům, vodopádům i horským jezerům. Lesnatou krajinou dorazíte na počátek Alaska Highway, do Dawson Creek. Alaska Highway, silnice budovaná za 2. světové války spojující Kanadu s Aljaškou, je po Route 66 druhou americkou ikonickou silnicí. Putování po Alaska Highway vás zavede až do Dawson City, centra zlaté horečky na Klondiku. A odsud budete pokračovat panenskou krajinou Yukonu a Aljašky a lodní trasou Alaska Marine Highway až do Anchorage.

Počet dní: 17

Jen s námi: Alaska Highway

Celkem ujedete: 4 570 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Calgary 

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Calgary, průchod imigrační kontrolou a transfer do hotelu v Calgary, ubytování.

  Den 2: 

  Yoho NP

  cca 310 km 

  Prohlídka národního parku Yoho NP,  vyhlídky na tzv. spirálové železniční tunely, pěší procházka kolem nádherně zbarveného jezera jezera Emerald Lake,  Natural Bridge, peřeje Kicking Horse Rapids a prohlídka vodopádu Takakkaw Falls.  Cestou zpět prohlídka horského městečka Banff.  Ubytování v Canmore/Banff.

  Den 3: 

  Banff NP

  cca 170 km 

  Celodenní putování národním parkem Banff NP po vyhlídkové silnici Icefield Parkway. Prohlídka jezer Lake Louise a Bow Lake, pěší trail k vodopádům Bow Glacier Falls a na vyhlídku na jezero Peyto Lake. Jeho zeleno-modrá barva hladiny je jedním ze symbolů kanadských Rockies. Na závěr dne prohlídka peřejí Mistaya Falls. Ubytování v oblasti Saskatchewan River Crossing.

  Den 4: 

  Icefield Parkway

  cca 160km 

  Pokračování cesty po vyhlídkové silnici Icefield Parkway, procházka po Parker Ridge Trail (nejhezčí kratší trail v kanadských Rockies) k ledovci Saskatchewan Glacier. Fakultativně možnost jízdy sněžným vozidlem na ledovec Athabaska Glacier, jež je součástí Columbia Icefield, největšího ledového pole vyjma arktických oblastí. Poté pokračování cesty národním parkem Jasper NP po Icefield Parkway podél řeky Athabaska a Sunwapta se zastávkami u vodopádů. Ubytování v Jasper/Hinton.

  Den 5: 

  Jasper NP

  cca 470 km 

  Dopoledne cesta vyhlídkovou horskou silnicí k jezeru Maligne Lake, fakultativně vyhlídková plavby k ostrovu Spirit Island nebo pronájmu lodiček na jezeře. Odpoledne cesta do provinčního parku Mt. Robson Provincial Park a pěší výlet k jezeru Kinney Lake, ležícímu na úpatí Mt. Robson, nejvyšší hory kanadských Rockies. Prohlídka peřejí  Rearguard Falls a přejezd do Prince George, ubytování.

  Den 6: 

  Dawson Creek

  cca 400 km 

  Cesta lesnatou a horskou krajinou severní Britské Kolumbie do výchozího místa slavné Alaska Highway, do městečka Dawson Creek. Prohlídka musea Alaska Highway House, které dokumentuje výstavbu této silnice a pořízení nezbytných fotografií na Mile 0 a v Mile Zero Parku. Ubytování.

  Den 7: 

  Alaska Highway

  cca 460 km 

  Celodenní putování po legendární silnici Alaska Highway. Zastávky ve Visitor Center malebného městečka Ft. St. John a na fotografování zajímavostí podél Alaska Highway. Ubytování ve Ft. Nelson.

  Den 8: 

  Alaska Highway

  cca 520 km 

  Pokračování cesty po Alaska Highway krajinou provinčních parků. Přejezd přes Summit Lake Pass, nejvyšší bod na Alaska Highway, zastávka u jezera Muncho Lake a pozorování bizonů u Liard Hot Springs. Po příjezdu do Watson Lake ubytování a prohlídka Sign Post Forest, slavného lesa cedulí.

  Den 9: 

  Alaska Highway

  cca 460 km 

  Pokračování cesty po Alaska Highway do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Prohlídka Miles Canyon, pěší trail podél řeky Yukon k pozůstatkům zlatokopeckého městečka a prohlídka nejdelšího dřevěného lososího žebříku světa na řece Yukon. Poté prohlídka zajímavostí Whitehorse a ubytování. Podvečerní koupání v přírodních horkých pramenech Takhini Hot Springs dnešní program zakončí.

  Den 10: 

  Five Finger Rapids

  cca 530 km 

  Dlouhý přejezd lesnatou krajinou Yukonu do centra zlaté horečky na Klondiku, do Dawson City. Cestou prohlídka muzea zdejších indiánů v osadě Carmacks, pěší výlet k peřejím Five Finger Rapids na řece Yukon a krátká zastávka na kávu a domácí buchty v osadě s jediným obydlím v Moose Creek, prohlídka traperského srubu. Ubytování v Dawson City.

  Den 11: 

  Dawson City

  cca 50 km 

  Prohlídka zajímavostí Dawon City a jeho okolí. Výjezd na vyhlídku na město a soutok řek Yukon a Klondike, prohlídka hrobu českého polárníka Jana Eskymo Welzlasrubu Jacka Londona. Odpoledne prohlídka místa, kde bylo objeveno první zlato na Klondiku v Bonanza Creek a poté přejezd řeky Yukon trajektem a prohlídka pohřebiště kolesových parníků. Večer návštěva kasina Diamond Tooth Gerties s večerním kabaretním show kankánových tanečnic.

  Den 12: 

  Top of the World Hwy

  cca 300 km 

  Překročení řeky Yukon trajektem a putování po hřebenech hor po vyhlídkové silnici Top of the World Highway k nejsevernějšímu hraničnímu přechodu mezi Kanadou a USA. Po vjezdu do USA jízda po Taylor Highway přes zlatokopecké městečko Chicken, návrat na Alaska Highway a přejezd do Toku, ubytování.

  Den 13: 

  Wrangell Saint Elias NP

  cca 590 km 

  Putování po Alaska Highway do oficiálního konce této cesty, do Delta Junction, prohlídka Sullivan Roadhouse, originálního srubu z doby osidlování Aljašky. Poté putování podél aljašského ropovodu, za pěkného počasí vás čekají úchvatné pohledy na pohoří Alaska Range. Po příjezdu k národnímu parku Wrangell Saint Elias NP návštěva Visitor Center NP v Cooper Center. Pokračování jízdy autem po Richardson Highway do Valdez. Cestou prohlídka ledovce Worthington Glacier a jízda přes Keystone Canyon s mnoha vodopády. Ubytování ve Valdez.

  Den 14: 

  Alaska Marine Highway

  cca 110 km 

  Ráno nalodění na trajekt Alaska Marine Highway a plavba z Valdez do Whittier. Poplujete kolem obřích tankerů, které rozváží aljašskou ropu do celého světa, v oblasti Prince William Sound můžete pozorovat mořské vydry a lvouny. Po vylodění z trajektu cesta tunelem do Portage Glacier Valley, zastávka u jezera Portage Lake a prohlídka Alaska Wildlife Conservation Center, kde se seznámíte se zvířaty žijícími na Aljašce. Poté cesta podél mořského fjordu Cook Inlet do Anchorage, ubytování.

  Den 15: 

  Anchorage

  cca 30 km 

  Prohlídka největších zajímavostí Anchorage , největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Lake Hood, památník kapitána Cooka, Visitor Center, centrum města, dle možností pozorování táhnoucích lososů. Možnost nákupu posledních suvenýrů z Aljašky. Transfer na letiště v Anchorage odlet do Prahy v pozdních večerních hodinách nebo ubytování v Anchorage.

  Den 16: 

  Anchorage – Praha

  0 km 

  Pokračování letu přes kontinentální USA do Prahy nebo transfer na letiště v Anchorage a odlet do Prahy.

  Den 17: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23CAN0701

  01.08.- 17.08.2023

  133 200 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do poloviny září.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 15 x ubytování v hotelech a motelech ** a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, plavba trajektem Alaska Marine Hwy, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních, státních a provinčních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Vstup do Alaska Highway House v Dawson Creek
  Koupání v Takhini Hot Springs ve Whitehorse
  Prohlídka srubu Jacka Londona v Dawson City
  Návštěva kabaretního show v Dawson City
  Prohlídka Sullivan Roadhouse v Delta Junction
  Prohlídka Alaska Wildlife Conservation Center v Portage

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Jízda terénním autobusem na ledovec Athabasca Glacier v Banff NP: 110 CAD
  Vyhlídková plavba lodí po jezeře Maligne Lake k ostrovu Spirit Island: 46 CAD
  Pronájem lodiček na jezeře Maligne Lake: 56 CAD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 570 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 38 600 
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 18 800 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 24 600 
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč

   

  Podmínka vstupu do Kanady a USA:
  Kanada – pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení
  • 
  USA – ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6