Kosmonautická musea a střediska NASA

Print Friendly, PDF & Email

Kosmická musea a střediska NASA

Print Friendly, PDF & Email

Projedete státy: New York, New Jersey, Delaware, Maryland, Georgia, Alabama, Florida, Kansas, Oklahoma, Texas, Kalifornie

Během tohoto zájezdu navštívíte všechny významná střediska NASA, která psala historii americké kosmonautiky, Kennedy Space Center, Johnson Space Center, Marshall Space Flight Center a prohlédnete si největší kosmonautická musea v USA. Na západním pobřeží navštívíte letadlovou loď Hornet. Na vlastní oči uvidíte všechny zbývající originální raketoplány – Enterprise, Discovery, Atlantis a Endeavour. A prohlédnete největší zajímavosti New Yorku, Washingtonu D.C., Los Angeles a San Francisca.

Počet dní: 16

Navštívíte: 10 muzeí

Navštívíte: 5 středisek NASA

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer do hotelu, ubytování a dle času příletu možnost večerní prohlídky zajímavostí Manhattanu.

  Den 2: 

  New York  

  cca 160 km 

  Prohlídka letadlové lodi Intrepid včetně raketoplánu Enterprise (vstupné) a zajímavostí Manhattanu – Central Park, 5th Avenue, Ground Zero, Wall Street, Chinatown. V podvečer odjezd do Washingtonu D.C., ubytování.

  Den 3: 

  Washington D.C.

  cca 250 km 

  Po příjezdu do Washingtonu D.C. prohlídka Arlingtonského hřbitova s památníky a hroby amerických astronautů a návštěvního střediska Goddard Space Flight Center. Poté prohlídka Air & Space Museum v centru Washingtonu a největších zajímavostí města – Bílý dům, Kapitol, památníky prezidentům a obětem válek. Ubytování ve Washingtonu D.C.

  Den 4: 

  Washington D.C.

  cca 290 km 

  Prohlídka pobočky musea Air & Space Museum Udvar Hazy Center u Dullesova letiště. V podvečer odlet do Atlanty, pronájem auta, ubytování na cestě do Huntsville.

  Den 5: 

  Huntsville

  cca 460 km 

  Prohlídka US Space & Rocket Center (Marshall Space Flight Center) v Huntsville (vstupné) a míst spojených se životem Wernera von Brauna. V podvečer odjezd na Floridu, ubytování na trase.

  Den 6: 

  Kennedy Space Center

  cca 100 km 

  Přejezd ke Kennedy Space Center, prohlídka kosmodromu včetně raketoplánu Atlantis a rakety Saturn 5, jízda autobusem NASA základnou, prohlídka startovacích ramp 39A (SpaceX) a 39B (NASA) během tzv. tzv. KSC Up-Close Explore Tour (vstupné). Ubytování Titusville.

  Den 7: 

  Cape Canaveral

  cca 80 km 

  Okružní prohlídka Cape Canaveral autobusem s místním průvodcem, prohlídka míst, odkud startovaly kosmické lodě Mercury, Gemini a prohlídka Air Force Space & Missile Museum (tzv. KSC Up-Close Cape Canaveral: Then & Now Tour, vstupné). V případě, že tato prohlídka nebude k dispozici, dokončení prohlídky Kennedy Space Center. Přejezd do Orlanda a v podvečer odlet do Kansas City, pronájem auta, ubytování.

  Den 8: 

  Kansas Space Center 

  cca 490 km 

  Prohlídka největšího soukromého kosmonautického musea na světě, Kansas Cosmosphere & Space Center v Hutchinson (vstupné). Poté odjezd směrem do Houstonu, ubytování.

  Den 9: 

  Midwest Country

  cca 690 km 

  Celodenní dlouhý přejezd krajinou Oklahomy a Texasu do Houstonu, ubytování.

  Den 10: 

  Johnson Space Center

  cca 300 km 

  Prohlídka Johnson Space Center (vstupné) – raketa Saturn 5, letoun Boeing 747 pro převoz raketoplánů, řídící středisko letů Apollo, kosmické lodě Mercury, Gemini a Apollo. Poté prohlídka míst spojených s životem astronautů (Ellington Field, El Lago, Nassau Bay, Clear Lake). V podvečer odjezd na letiště v Houstonu a odlet do Los Angeles, ubytování.

  Den 11: 

  Los Angeles

  cca 140 km 

  Prohlídka raketoplánu Endeavour a kosmických lodí Mercury, Gemini a Apollo v California Science Museum (vstupné). Poté prohlídka největších zajímavostí Los Angeles (Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica), prohlídka centrály společnosti SpaceX v Hawthorne (pouze z venku) a odjezd do Mojavské pouště, ubytování v Palmdale / Lancaster..

  Den 12: 

  Blackbird Park

  cca 520 km 

  Prohlídka musea Blackbird Airpark v Palmdale – Lockheed Skunk Works Museum (vstupné). Přejezd do Mojave a prohlídka Mojave Air & Space Port, místa vývoje letounu Voyager, raketoplánů Space Ship One a Space Ship 2 (pouze z venku). Poté cesta Mojavskou pouští podél Edwards Air Force Base, prohlídka památníku Mike Adamse v místě, kde havaroval s raketoplánem X-15. Ubytování na trase do San Francisca.

  Den 13: 

  San Francisco

  cca 320 km 

  Přejezd do San Francisca a prohlídka návštěvního střediska Ames Space Flight Center v Moffett Field. Ubytování na předměstí San Francisca a prohlídka města do večerních hodin.

  Den 14: 

  San Francisco

  cca 100 km 

  Prohlídka letadlové lodi Hornet, místa prvních kroků posádky Apolla 11 po návratu z Měsíce (vstupné). Poté dokončení prohlídky největších zajímavostí San Francisca, jízda pozemní lanovkou Cable Car (vstupné).

  Den 15: 

  San Francisco

  0 km 

  Dle času odletu odjezd na letiště v San Franciscu/San Jose a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23LK0401

  28.02.- 15.03.2023

  139 800 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od března do listopadu.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, dopravu vozidlem dle velikosti skupiny, 14 x ubytování v hotelech a motelech ** a **+ kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 120 EUR + 105 USD/zavazadlo), stravování, vstupy dle programu (cca 240 USD/osobu), doprava metrem v New Yorku.

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 23 400 Kč
  • Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 11 100 Kč
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 14 700 Kč
  • Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 5

  Průvodce zájezdu: Martin Greša více zde >>>

  Doporučení CK PP Tourist