Krásy Atlantických provincií Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Krásy atlantických provincií

Projedete provincie: Nova Scotia, New Brunswick, Prince Edward Island

Print Friendly, PDF & Email

Během tohoto zájezdu se vydáte prozkoumat klenoty východní Kanady, přímořské provincie Nova Scotia, New Brunswick a Prince Edward Island. Každá z nich má svůj osobitý charakter a kulturní jedinečnost. Jsou proslavené svým úžasným mořským pobřežím, kouzelnými majáky, migrací velryb, humry, panenskou přírodou národních parků i historickými městy a osadami. Pojedete „silnicí majáků“ s malebnou osadou Peggy´s Cove a historickým Lunenburgem, budete kopírovat pobřeží ostrova Cape Breton po Cabot Trail, jedné z nehezčích vyhlídkových silnic východní Kanady. Podíváte se k Hopewell Rocks, místu s největším rozdílem přílivu a odlivu na Zemi. Budete pozorovat velryby, ochutnáte humry, seznámíte se s životem prvních kanadských osadníků a absolvujete mnoho pěších procházek po písečných plážích a národních parcích.

Počet dní: 14

Jen s námi: Cabot Trail

Celkem ujedete: 2 450 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Halifax 

  cca 30 km 

  Odlet z Prahy do Halifaxu, průchod imigrační kontrolou, transfer do hotelu v Halifaxu a ubytování.

  Den 2: 

  Peggy´s Cove

  cca 220 km 

  Dopoledne  orientační prohlídka Halifaxu, plavba vodním taxi po Halifaxském přístavu, prohlídka vojenské historické pevnosti Citadel a procházka po historickém nábřeží lemovaném hospůdkami a restauracemi. Po poledni cesta po tzv. „silnici majáků“. Budete uneseni pohledy na oceán, prohlédnete si malebná městečka Peggy´s Cove s majákem, Mahone Bay a projdete se historickým Lunenburgem, vyhlášeným jako UNESCO World Heritage Site. Ubytování v oblasti Bridgewater.

  Den 3: 

  Port Royal NHS

  cca 180 km 

  Pokračování cesty po Lighthouse Trail podél mořského pobřeží kanadským venkovem. Cestou zastávky u majáku a možnost koupání na písečné pláži Beach Meadows Beach. Odpoledne prohlídka národního parku Kejimkujik NP, možnost pěších trailů. Poté přejezd do Port Royal a prohlídka Port Royal National Historic Site, repliky prvního osídlení v Kanadě. Na závěr dne cesta do centra Annapolis Royal a pěší prohlídka této nejstarší kanadské osady.  Ubytování v Digby.

  Den 4: 

  Bay of Fundy

  cca 180 km 

  Dopoledne nalodění na trajekt a cca 2 hod. plavba přes mořský záliv Fundy do Saint John. Po vylodění se vydáte po Fundy Trail Parkway do národního parku Fundy NP. Cestou zastávky na vyhlídkách, pozorování velryb v Bay of Fundy, návštěva Interpretive Center v Big Salmon River, procházka po pláži a pěší trail k Walton Glen Gorge. Ubytování v Alma v těsné blízkosti Fundy NP.

  Den 5: 

  Hopewell Rocks

  cca 120 km 

  Prohlídka národního parku Fundy NP, pěší traily, výhledny na oceán, jezera. Poté přejezd k Hopewell Rocks, místu s největším výškovým rozdílem hladiny oceánu mezi odlivem a přílivem na světě. 2x denně lze zažít maximální odliv a příliv, jejichž rozdíl je přes 14 m!!! Dle času odlivu se i zde můžete projít po dně oceánu. Ubytování v oblasti Moncton.

  Den 6: 

  Kouchibougac NP

  cca 240 km 

  Prohlídka národního parku Kouchibougac NP na pobřeží New Brunswick, fascinující mozaiky rašeliniště, mořských bažin, přílivových řek, sladkovodních systémů, chráněných lagun, vysokých lesů, písečných pláží, laguny a písečných dun. Možnost pěších trailů. Poté v Shediac fakultativně vyhlídková plavba lodí po zálivu Shediac Bay s ochutnávkou humrů, alternativně koupání na zdejších písečných plážích, je zde údajně nejteplejší moře na sever od North Carolina v USA. Ubytování v oblasti Moncton.

  Den 7: 

  Charlottetown

  cca 170 km 

  Dopoledne přejezd po 17 mil dlouhém mostě Confederation Bridge  na ostrov Prince Edward Island, domova Anny ze Zeleného domu. Cesta vyhlídkovou silnicí podél jižního pobřeží ostrova, prohlídka malebné rybářské vesnice Victoria. Po ubytování si prohlédnete historické centrum Charlottetownu, hlavního města provincie.

  Den 8: 

  Prince Edward Island

  cca 200 km 

  Celodenní okružní cesta vyhlídkovou silnicí po tzv. Central Coastal Drive. Prohlídka národního parku Prince Edward Island NP s písečnými plážemi, možnost koupání. Navštivte skutečný domov Anny v Green Gables Heritage Place v Cavendish a v rybářské osadě North Rustico možnost ochutnávky humra. Poté pokračování cesty kanadským venkovem farmářů a rybářů. Ubytování v Charlottetown.

  Den 9: 

  Cape Breton Island

  cca 340 km 

  Ráno přejezd do přístavu a plavba trajektem zpět do provincie Nova Scotia, prohlídka osady Pictou, místa založení provincie Nova Scotia. Možnost prohlídky Hector Heritage Center (vstupné), kde vstoupíte na přesnou repliku lodi Hector, na které připluli první skotští osadníci do dnešní provincie Nova Scotia. Poté následuje cesta vyhlídkovou silnicí podél pobřeží ostrova Cape Breton Island,  zastávky u písečných pláží.  Ubytování v  oblasti  Chéticamp/Baddeck.

  Den 10: 

  Cabot Trail

  cca 340 km 

  Ráno fakultativně 2,5 hod. vyhlídková plavba lodí z Chéticamp za pozorováním velryb, poté putování podél pobřeží Atlantiku národním parkem Cape Breton Highlands NP po vyhlídkové silnici Cabot Trail, jedné z nejhezčích vyhlídkových silnic východní Kanady. Během dne pěší traily v národním parku, zastávky na vyhlídkách, u majáku a na pláži. Ubytování v oblasti Baddeck.

  Den 11: 

  Sherbrooke Vallage

  cca 380 km 

  Celodenní putování vyhlídkovou silnicí podél mořského pobřeží zpět do Halifaxu. Čeká vás poslední možnost užít si pohledů na pobřeží oceánu. Cestou prohlídka Sherbrooke Village, repliky historické vesnice z roku 1867 (vstupné) a návštěva pláže Clam Harbour Beach. Ubytování na předměstí Halifaxu.

  Den 12: 

  Halifax

  cca 30 km 

  Dopoledne dokončení prohlídky Halifaxu, dle času odletu transfer na letiště v Halifaxu a odlet do Prahy.

  Den 13: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23CAN0101

  09.07.- 21.07.2023

  91 800 Kč/osobu

  23CAN0102

  01.09.- 13.09.2023

  88 500 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do konce září.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 11 x ubytování v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a provinčních parků, trajekty dle itineráře trasy, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba vodním taxi v Halifaxu
  Prohlídka vojenské pevnosti Citadel v Halifaxu
  Prohlídka Port Royal National Historic Site
  Vjezd na Fundy Trail Parkway
  Vstup k Hopewell Rocks
  Vstup do Green Gables Heritage Place
  Vstup do Hector Heritage Center
  Vstup do Sherbrooke Village

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Vyhlídková plavba lodí s ochutnávkou humrů ze Shediac: 92 CAD
  Vyhlídková plavba lodí za pozorováním velryb z Chéticamp: 83 CAD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 730 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 22 400
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 11 200
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 14 900
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6