Krásy Havajských ostrovů

Print Friendly, PDF & Email

Krásy Havajských ostrovů

Projedete ostrovy: Oahu, Kauai, Hawaii, Maui

Print Friendly, PDF & Email

Během tohoto zájezdu objevíte krásy nejodlehlejší pevniny na Zemi. Čeká zde na vás jedinečná příroda, nádherné koupání na romantických žlutých i černých plážích. Seznámíte se s historií Havaje a polynéskou kulturou, havajským venkovem a přírodními krásami. A to během jízdy autem, mnoha pěších výletů, vyhlídkových plaveb lodí nebo letu vrtulníkem, při šnorchlování na korálových útesech, či z vrcholů sopek. Od ostrova Kauai, kde eroze již dokázala vytvořit řeky a hluboké kaňony, přes nádherné pláže ostrovů Oahu a Maui, až po činné i neaktivní vulkány na ostrovech Maui a Big Island. Dostanete se nad mraky do výšky 4 200 m.n.m, noc strávíte v Hana a poznáte Maui podél jedinečné Piilani Highway.

Počet dní: 16

Jen s námi: Piilani Highway

Celkem ujedete: 2 200 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Honolulu

  cca 20 km 

  Odlet z Prahy přes kontinentální USA do Honolulu, transfer do hotelu na Waikiki, ubytování.

  Den 2: 

  Oahu

  cca 90 km 

  Dopoledne prohlídka památníku USS Arizona v Pearl Harbor a National Memorial Cemetry of the Pacific, národního hřbitova v jícnu sopky Punchbowl. Poté prohlídka centra Honolulu, uvidíte Iolani Palace, State Capitol, Kamehameha Statue, Aloha Tower. Výjezd na vyhlídku Pali Lookout a procházka tropickým pralesem k vodopádům Manoa Falls. Ubytování ve Waikiki.

  Den 3: 

  Oahu

  cca 210 km 

  Celodenní prohlídka ostrova Oahu. Ráno odjezd do jícnu sopečného kráteru Diamond Head a výstup po svahu kráteru na jeho vrchol s vyhlídkou na Waikiki. Cesta podél pobřeží ostrova se zastávkami v Blowing Hole a na fotografování. Koupání a relaxace na pláži Lanikai Beach, několikrát vyhlášenou nejhezčí pláží světa. Odpoledne prohlídka buddhistického chrámu Byodo-In Temple, zastávky v ráji surfařů v severní části ostrova na plážích Sunset Beach nebo Banzai Pipeline a v rybářském městečku Haleiwa. Závěrem dne prohlídka ananasových plantáží. Ubytování ve Waikiki.

  Den 4: 

  Honolulu – Lihue

  cca 100 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v Honolulu a odlet do Lihue na ostrově Kauai. Prohlídka vodopádů Wailua Falls a Opaekaa Falls. Ubytování a volno ke koupání na místních plážích.

  Den 5: 

  Kauai

  cca 140 km 

  Ráno prohlídka Waimea Canyon, přezdívaného Grand Canyon Pacifiku a útesů Na Pali Coast z vyhlídek během procházky v Kokee State Park. Poté návštěva největší kávovníkové plantáže na území USA, ochutnávka místní kávy. Odpoledne volno ke koupání a relaxaci na hotelové pláži, fakultativně vyhlídkový let vrtulníkem nad ostrovem Kauai.

  Den 6: 

  Kauai

  cca 180 km 

  Přejezd do severní části ostrova do Haena State Park a procházka po Kalalou Trail, pěšinou vedoucí podél pobřeží tropickým pralesem k útesům Na Pali. Alternativně koupání a relaxace na pláži Ke´e Beach. Odpoledne volno ke koupání a relaxaci na hotelové pláži, fakultativně v podvečer vyhlídková plavba katamaránem podél pobřeží Na Pali Coast při západu slunce s večeří.

  Den 7: 

  Lihue – Kona

  cca 180 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v Lihue a odlet do Kona na ostrově Big Island. Cesta napříč ostrovem krajinou kovbojů, pěší procházka tropickým pralesem k vodopádům Akaka Falls a prohlídka vodopádů Rainbow Falls. Ubytování v Hilo.

  Den 8: 

  Hawaii

  cca 340 km 

  Ráno možnost fakultativního letu vrtulníkem nad aktivní sopkou Kilauea. Poté odjezd do národního parku Volcanoes NP, prohlídka parku (rozsah prohlídky je závislý na aktuální sopečné aktivitě sopky Kilauea). Odpoledne cesta na západní pobřeží ostrova, zastávka na nejjižnějším místě USA, prohlídka černých sopečných pláží a posvátného místa havajských domorodců Pu´uhonua o Honaunau NHP. Ubytování v hotelu v oblasti Kailua/Kona.

  Den 9: 

  Hawaii

  cca 260 km 

  Dopoledne fakultativně výjezd vozidlem SUV 4×4 na vrchol nejvyšší hory světa, sopky Mauna Kea vysoké přes 9 000 m od mořského dna a ležící ve výšce 4 205 m.n.m. Po návratu do hotelu volno ke koupání a poté fakultativně vyhlídková plavba podél pobřeží ostrova při západu slunce s večeří nebo večerní šnorchlování s pozorováním rejnoků. Ubytování v oblasti Kailua/Kona.

  Den 10: 

  Kona – Kahului

  cca 90 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v Kona a odlet do Kahului na ostrově Maui. Prohlídka Iao Valley a Maui Tropical Plantation. Poté cesta do hotelu, ubytování v oblasti Wailea/Kihei a prohlídka lávových polí z roku 1790 na svazích sopky Haleakakla v La Perouse Bay.  Po návratu do hotelu koupání na místních plážích při západu slunce.

  Den 11: 

  Maui

  cca 140 km 

  Cesta podél pobřeží ostrova tropickým pralesem po tzv. Hana Highway, úzkou klikatou silnicí s 600 zatáčkami a mnoha přírodními zajímavostmi. Cestou procházky tropickým pralesem, koupání na černé písečné pláži nebo pod vodopádem. Po příjezdu do národního parku Haleakala NP pěší procházka bambusovým pralesem k vodopádu. Závěrem dne prohlídka hrobu Charlese Lindberga. Ubytování v Hana, zažijete zde opravdový havajský venkov bez turistů.

  Den 12: 

  Maui

  cca 220 km 

  Pokračování cesty kolem ostrova Maui po Piilani Highway. Cesta uzoučkou klikatou silnicí podél pobřeží s pohledy na oceán na jedné straně a svahy sopky Haleakala na straně druhé. Zastávky v Kapuo, u přírodního oblouku Natural Arch a ve vinici Tadeshi Winery, možnost ochutnávky vína (v případě uzavření Piilani Highway cesta zpět po Hana Highway). Poté výjezd na vrchol sopky Haleakala do nadmořské výšky 3000 m.n.m. Pěší túra po svazích jícnu sopky krajinou jako na Marsu. Ubytování v oblasti Kaanapali.

  Den 13: 

  Maui

  cca 20 km 

  Celodenní volno ke koupání a relaxaci na hotelové pláži. Dle termínu zájezdu fakultativně dopoledne šnorchlování na korálových útesech u pobřeží ostrova Lanai a pozorování delfínů nebo odpoledne plavba lodí za pozorováním velryb v mělkých vodách kolem ostrova Maui. V podvečer prohlídka historického rybářského městečka Lahaina a poté fakultativně možnost návštěvy Royal Lahaina Luau, večerního polynéského tanečního show s večeří (vstupné).

  Den 14: 

  Maui

  cca 130 km 

  Dopoledne volno ke koupání a relaxaci na hotelové pláži, alternativně okružní cesta podél pobřeží východní části ostrova pravým havajským venkovem, zastávky na focení, prohlídka Blowing Hole a návštěva místní umělecké galerie. Odpoledne dle času odletu transfer na letiště v Kahului a odlet na kontinentální USA (noční přelet).

  Den 15: 

  Let do Prahy

  cca 80 km 

  Po přestupu na kontinentálních USA pokračování letu do Prahy. V případě celodenního volna na přestup prohlídka zajímavostí přestupního města s vašim průvodcem.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA1201

  27.03.- 11.04.2023

  137 900 Kč/osobu

  23USA1202

  24.10.- 05.11.2022

  136 800 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od ledna do prosince.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 13 x ubytování v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a státních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Návštěva památníku USS Arizona v Pearl Harbor (Oahu)
  Výstup na Diamond Head (Oahu)
  Prohlídka chrámu Byodo-In Temple (Oahu)
  Návštěva posvátného místa havajských domorodců Pu´uhonua o Honaunau (Hawaii)
  Vstup do Iao Valley (Maui)
  Prohlídka Maui Tropical Plantation (Maui)

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR + 3 x 35 USD/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad ostrovem Kauai (50 min): 336 USD
  Vyhlídková plavba katamaránem podél Na Pali Coast při západu slunce s večeří (Kauai): 230 USD
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad činnou sopkou Kilauea (45-50 min, Hawaii): 452 USD
  Výjezd vozidlem SUV 4×4 na vrchol sopky Mauna Kea do 4 205 m.n.m. (Hawaii): 180 USD
  Noční šnorchlování za pozorováním rejnoků v Kona (Hawaii): 150 USD
  Vyhlídková plavba lodí podél pobřeží ostrova Hawaii při západu slunce s večeří: 163 USD
  Šnorchlování na korálových útesech u pobřeží ostrova Lanai s pozorováním delfínů (Maui): 163 USD
  Plavba lodí za pozorováním velryb, pouze v jarním termínu (Maui): 85 USD
  Návštěva večerní polynéské taneční show Royal Lahaina Luau (Maui): 207 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  • 
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 41 200
  • 
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 13 700
  • Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 17 800
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8