Krásy New Yorku a Floridy

Print Friendly, PDF & Email

Krásy New Yorku a Floridy

Projedete státy: New York, Florida

Print Friendly, PDF & Email

Tento zájezd Vám nabídne to nejkrásnější z New Yorku a Floridy. V průběhu vašeho pětidenního pobytu v New Yorku uvidíte všechna turisticky nejzajímavější místa tohoto „města, které nikdy nespí“. A to během pěších prohlídek, jízdy metrem, několika vyhlídkových plaveb, při letu vrtulníkem a pohledem z vrcholu mrakodrapu. Zde na vás také čeká jazz, muzikály i gospelová mše v Harlemu. Ve druhé části zájezdu vystřídáte ruch velkoměsta za přírodní zajímavosti Everglades, budete pozorovat aligátory a mořské krávy ve volné přírodě. Vykoupete se na přírodních plážích Mexického zálivu i Atlantiku a ubytovaní budete v hotelu přímo na pláži Miami Beach. Zažijete karibskou atmosféru Key West i atrakce zábavních parků Orlanda. Seznámíte se s historií Floridy v St. Augustine, nejstarším trvale obydleném městě USA a s historií i současností americké kosmonautiky na kosmodromu Kennedy Space Center.

Počet dní: 18

Jen s námi: Crystal River

Celkem ujedete: 2 430 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a dle časových možností večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Prohlídka Sochy svobody a musea přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Cesta metrem zpět na střední Manhattan a výjezd na nejnovější vyhlídku Manhattanu, na mrakodrap Summit One Vanderbilt. Naskytne se vám úchvatný pohled na Empire State Building, nejslavnější mrakodrap světa. Alternativně individuálně možnost výjezdu na vyhlídku na Empire State Building.

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Ráno odjezd do Brooklynu a pěší procházka po Brooklyn Bridge zpět na Manhattan. Poté Prohlídka severní a střední části Manhattanu – Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields, procházka Central parkem, neuvěřitelné oázy zeleně uprostřed mrakodrapů. Prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal, NY Public Library. V podvečer vyhlídková plavba trajektem na ostrov Staten Island, pohled na nasvícené mrakodrapy Manhattanu je úžasný.

  Den 4: 

  Manhattan

  0 km 

  Dnes Vás čeká jeden z největších zážitků – cesta do Harlemu a návštěva nedělní gospelové mše v baptistickém kostele v Harlemu. Zde pochopíte, že chcete- li poznat New York, musíte poznat jejich obyvatele. Po skončení mše prohlídka centra černošského Harlemu – hudební kluby Apollo Theater, Cotton Club a nábřeží řeky Hudson. Po obědě prohlídka Chelsea Market a procházka po nejnovější atrakci Manhattanu, po tzv. High Line, železničním viaduktu přeměněného na botanickou zahradu. Večer možnost návštěvy jazzového klubu (vstupné) nebo zhlédnutí některého z muzikálů na Broadway dle vlastní volby (vstupné).

  Den 5: 

  Woodbury Outlets

  cca 150 km 

  Ráno cesta podél řeky Hudson do Woodbury Common Premium Outlets, nakupování ve více než 200 značkových obchodech, ve kterých ceny dosahují úrovně pouze 50% ceny značkového zboží v Evropě. Alternativně (pro nenakupující klienty) prohlídka jedné z nejprestižnějších škol v USA, Vojenské akademie ve West Point (vstupné), nebo individuální volno na Manhattanu a program dle vlastní volby (např. prohlídka některého z NY museí, letadlové lodi Intrepid nebo cesta metrem na Coney Island a relaxace na plážích Atlantiku). Večer možnost návštěvy jazzového klubu (vstupné) nebo zhlédnutí některého z muzikálů na Broadway dle vlastní volby (vstupné).

  Den 6: 

  Manhattan

  0 km 

  V průběhu dne absolvujete 90 min. vyhlídkovou plavbu lodí kolem jižního a středního Manhattanu. Poplujete ústím řeky Hudson, pod Brooklynským mostem a kolem Sochy svobody.  Dále možnost 15 min. vyhlídkového letu helikoptérou nad Manhattanem (vstupné). V podvečer odjezd do Greenwich Village, prohlídka Washington Square a večer společné posezení v některém z barů s živou hudbou.

  Den 7: 

  New York – Miami

  cca 50 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v New Yorku a odlet do Miami. Po přistání odjezd do hotelu ve Florida City,  ubytování.

  Den 8: 

  Florida Keys

  cca 210 km 

  Cesta přes desítky mostů spojujících ostrůvky Florida Keys po tzv. Overseas Highway na Key West. Cestou koupání na písečné pláži Florida Keys a prohlídka Bahia Honda State Park. Po příjezdu na Key West ubytování a prohlídka zajímavostí ostrova, nejjižnější bod kontinentálních USA, Duval Street, nábřeží a pozorování západu slunce.

  Den 9: 

  Everglades

  cca 460 km 

  Cesta zpět na floridskou pevninu po Overseas Hwy, prohlídka aligátoří farmy včetně cca 20 min. jízdy airboutem krajinou Everglades. Po obědě průjezd přírodní rezervací Big Cypress, pozorování aligátorů ve volné přírodě. Po příjezdu do Naples prohlídka centra města a možnost koupání na místních plážích v Mexickém zálivu. Ubytování v oblasti Fort Myers.

  Den 10: 

  Captiva Island

  cca 340 km 

  Průjezd ostrůvky Sanibel Island a Captiva Island a koupání na písečných plážích ostrůvku Captiva Island. Odpoledne cesta přes symbol Tampy, most Sunshine Skyway Bridge, prohlídka centra St. Petersburgu a historické části Tampy, čtvrti Ybor City. Ubytování v Tampě.

  Den 11: 

  Homosassa Springs 

  cca 300 km 

  Cesta malebnou krajinou Ocala National Forest, podél pomerančovníků do Crystal River. Návštěva přírodní rezervace Homosassa Springs Wildlife State Park. Toto je jedním z nejlepších míst pro pozorování kapustňáků (mořských krav). Uvidíte je z plovoucích plošin i podvodních observatoří, dostanete do blízkosti černých medvědů, aligátorů, rysů, říčních vyder a další floridské fauny. Odpoledne přejezd do Orlanda, ubytování.

  Den 12: 

  Orlando

  cca 50 km 

  Fakultativně návštěva některého ze zábavních parků Orlanda – Sea World, Universal Studios, Islands of Adventure, nebo jednoho z 5 zábavních parků Walt Disney World Resort (vstupné). Poté možnost nakupování v Orlando Premium Outlets do večerních hodin. Ubytování v Orlandu.

  Den 13: 

  St. Augustine

  cca 360 km 

  Cesta k pobřeží Atlantiku a prohlídka St. Augustine, nejstaršího trvale osídleného města na území USA a pevnosti Castillo de San Marcos. Poté přejezd do Titusville, cestou orientační prohlídka Daytona Beach. Ubytování v Titusville.

  Den 14: 

  Kennedy Space Center

  cca 180 km 

  Prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center (vstupné). Uvidíte originály kosmických lodí, raketoplán Atlantis, sáhnete si na měsíční kámen, absolvujete simulovaný start raketoplánu a projede kosmickou základnu autobusem NASA. Alternativně možnost prohlídky přírodní rezervace Merritt Island a koupání, opalování a relaxace na přírodní pláži Playalinda Beach. Ubytování v oblasti Fort Pierce.

  Den 15: 

  Miami Beach

  cca 210 km 

  Prohlídka přímořského letoviska Fort Lauderdale, přezdívaného Benátky Floridy. Absolvujete vyhlídkovou plavbu kolesovým parníkem vodními kanály města mezi vilami a jachtami místních milionářů. Ubytování v severní části Miami Beach v hotelu na pláži a volno ke koupání, opalování a relaxaci.

  Den 16: 

  Miami

  cca 80 km 

  Prohlídka největších zajímavostí Miami – Little Havana, Coral Gables, Coconut Grove, Key Biscayne, Downtown Miami, South Miami Beach. Během prohlídky absolvujete 90 min. vyhlídkovou plavbu lodí kolem umělých ostrovů, kde mají postaveny svá sídla místní milionáři a hvězdy showbusinessu. Po návratu do hotelu volno ke koupání na hotelové pláži.

  Den 17: 

  Miami

  cca 40 km 

  Dopoledne relaxace a koupání na hotelové pláži, dle času odletu transfer na letiště v Miami a odlet do Prahy. Fakultativně prodloužení pobytu na Miami Beach.

  Den 18: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0201

  13.04. – 30.04.2023

  128 750 Kč/osobu

  23USA0202

  18.05. – 04.06.2023

  128 750 Kč/osobu

  23USA0203

  06.07. – 23.07.2023

  131 000 Kč/osobu

  23USA0204

  10.08. – 27.08.2023

  131 000 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce listopadu.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště v NY do hotelu na Manhattanu a zpět, doprava metrem v New Yorku, doprava vozidlem (dle velikosti skupiny) do outletového centra, doprava vozidlem na Floridě (dle velikosti skupiny), 6 x ubytování v *** hotelu na Manhattanu (2 osoby na pokoji), 10 x ubytování na Floridě v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, státních parků a národních monumentů, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  • Plavba lodí k Soše svobody a na Ellis Island v New Yorku
  • Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Summit One Vanderbilt nebo Empire State Building v New Yorku
  • 
  Vyhlídková plavba trajektem na Staten Island a zpět v New Yorku
  Návštěva nedělní gospelové mše v baptistickém kostele v Harlemu
  • 
  Vyhlídková plavba lodí kolem středního a jižního Manhattanu v New Yorku
   Prohlídka aligátoří farmy a 20 min. jízda airboutem krajinou Everglades
  • Návštěva pevnosti Castillo de San Marcos v St. Augustine
  Vyhlídková plavba kolesovým parníkem ve Fort Lauderdale
  • Vyhlídková plavba lodí Millionaire´s Row v Miami

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR + 35 USD/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva muzikálového představení na Broadway: dle aktuální nabídky
  Návštěva jazzového klubu: dle aktuální nabídky
  Prohlídka vojenské akademie ve West Point s místním průvodcem: 30 USD
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem (12-15 min): 290 USD
  • Návštěva sportovního utkání v New Yorku (NBA, NHL): dle aktuální nabídky
  Návštěva zábavního parku Sea World: 104 USD
  • 
  Návštěva zábavního parku Universal Studios + Islands of Adventure: 214 USD
  • 
  Návštěva zábavního parku Walt Disney World: od 169 USD
  • 
  Návštěva kosmodromu Kennedy Space Center: 70 USD
  • 
  Prodloužení pobytu na Miami Beach: dle aktuální nabídky
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 780 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 39 800
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 20 400
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 24 500
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • 
  Gospelová mše v Harlemu může být vlivem kovidových opatření zrušena
  Vstupenky do zábavních parků v Orlandu musí být zakoupeny před počátkem zájezdu

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8