Krásy východního pobřeží USA

Print Friendly, PDF & Email

Krásy východního pobřeží USA

Projedete státy: New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland, Virginia, North Carolina, South Carolina, Georgia, Florida

Print Friendly, PDF & Email

Vydejte se s námi na cestu podél pobřeží Atlantiku z New Yorku do Miami. Zažijete jedinečnou atmosféru New Yorku, seznámíte se s historií vzniku USA ve Philadelphii a Washingtonu D.C. i se životem komunity Amishů, odmítající výdobytky moderní civilizace. Po hřebenech Apalačského pohoří projedete národním parkem Shenandoah v době zbarvujících se listnatých lesů. Navštívíte Monticello, dům prezidenta Jeffersona, místo prvního letu v historii letectví na písečných dunách Kitty Hawk, perly jihu Charleston, Savannah i St. Augustine, nejstarší trvale obydlené místo USA. Navštívíte kosmodrom Kennedy Space Center a užijete si některý ze zábavních parků Orlanda. A závěrem na vás čeká relaxace a koupání na Miami Beach. 

Počet dní: 17

Jen s námi: Shenandoah NP

Celkem ujedete: 2 580 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a dle časových možností večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Zde si prohlédnete Sochu svobody a museum přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Cesta metrem zpět na střední Manhattan a výjezd na nejnovější vyhlídku Manhattanu, na mrakodrap Summit One Vanderbilt. Naskytne se vám úchvatný pohled na Empire State Building, nejslavnější mrakodrap světa. Alternativně individuálně možnost výjezdu na vyhlídku na Empire State Building.

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Prohlídka horní a střední části Manhattanu. Dopoledne prohlídka centra černošského Harlemu, projdete se kolem Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields. Poté následuje procházka Central parkem, neuvěřitelné oázy zeleně uprostřed mrakodrapů a prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal, NY Public Library. V podvečer vyhlídková plavba trajektem na Staten Island. Pohled na nasvícené mrakodrapy Manhattanu je úchvatný!

  Den 4: 

  Philadelphia

  cca 170 km 

  Dopoledne prohlídka Chelsea Market a procházka po nejnovější atrakci Manhattanu, po tzv. High Line, železničním viaduktu přeměněném na botanickou zahradu. Kolem poledne odjezd z New Yorku do Philadelphie a prohlídka historické části města Independence National Historic Park. Ubytování ve Philadelphii.

  Den 5: 

  Amish Country

  cca 330 km 

  Přejezd do oblasti Amish Country, oblasti, kde žijí lidé odmítající výdobytky civilizace ještě jako v 19. století, návštěva jednoho z domů Amishů a návštěva místního tržiště. Poté přejezd do Yorku a dle možnosti cca 60 min. prohlídka montážního závodu firmy Harley Davidson. Závěrem dne prohlídka Gettysburg National Military Park, místa jedné z nejdůležitějších bitev občanské války. Ubytování na předměstí Washingtonu D.C.

  Den 6: 

  Washington D.C.

  cca 50 km 

  Prohlídka Arlingtonského národního hřbitova, zastávka u hrobu prezidenta Kennedyho a zhlédnutí výměny stráží u hrobu neznámého vojína. Poté prohlídka největších zajímavostí Washingtonu D.C.- Kapitol, Bílý dům, pomníky prezidentům a obětem válek, čtvrť ambasád, Georgetown. Večer návrat do hotelu.

  Den 7: 

  Shenandoah NP

  cca 180 km 

  Celodenní putování Apalačským pohořím národního parku Shenandoah NP. Pojedete vyhlídkovou silnicí Skyline Drive po hřebenech hor, můžete se kochat pohledy na toto jedinečné listnaté pohoří z mnoha vyhlídek umístěných podél silnice a absolvovat zde pěší traily. Ubytování v Charlottesville.

  Den 8: 

  Monticello

  cca 130 km 

  Prohlídka malebného historického centra Charlottesville s kempusem University of Virginia, poté návštěva Monticello, domu amerického prezidenta Thomase Jeffersona umístěného v nádherné venkovské krajině Virginie. Dům byl vyhlášen památkou UNESCO. Odpoledne orientační prohlídka centra Richmondu, hlavního města konfederace jižanských států a přejezd do Norfolku, ubytování.

  Den 9: 

  Kitty Hawk

  cca 510 km 

  Dopoledne fakultativně vyhlídková plavba kolem Norfolk Naval Station, největšího lodního přístavu na světě, možnost pozorovat letadlové lodě a jaderné ponorky v docích tohoto vojenského přístavu (vstupné). Odpoledne přejezd do Kitty Hawk a prohlídka Wright Brothers National Memorial, místa, kde se uskutečnil první let v historii letectví. Poté putování vyhlídkovou silnicí přes přírodní rezervaci Aligator River, ubytování ve Fayetteville.

  Den 10: 

  Charleston

  cca 590 km 

  Prohlídka centra historického jižanského města Charleston a návštěva Patriots Point, možnost prohlídky letadlové lodě USS Yorktown (vstupné), alternativně prohlídka Boone Hall Plantation (vstupné). Poté přejezd do Savannah, ubytování a večerní návštěva nábřeží lemovaného mnoha hospůdkami a obchůdky.

  Den 11: 

  St. Augustine

  cca 290 km 

  Prohlídka historického Savannah a poté přejezd do St. Augustine na Floridě, nejstaršího trvale osídleného místa v USA. Pěší prohlídka historického centra města a pevnosti Castillo de San Marcos. Po ubytování možnost koupání na písečných plážích Atlantiku nebo nakupování ve značkových outletech do večerních hodin.

  Den 12: 

  Kennedy Space Center

  cca 190 km 

  Prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center (vstupné). Uvidíte originály kosmických lodí, raketoplán Atlantis, sáhnete si na měsíční kámen, absolvujete simulovaný start raketoplánu a projede kosmickou základnu autobusem NASA. Alternativně prohlídka přírodní rezervace Merritt Island a koupání, opalování a relaxace na přírodní pláži Playalinda Beach. Ubytování v Titusville.

  Den 13: 

  Orlando

  cca 100 km 

  Přejezd do Orlanda a návštěva některého ze zábavních parkůDisney World, Universal Studios, Sea World…(vstupné). Alternativně  návštěva Jungle Adventures, zvířecího parku, kde se zblízka seznámíte se zvířaty, žijícími v lesích a bažinách Floridy a absolvujete plavbu pontonovou lodí mezi aligátory (vstupné). Po ubytování možnost nakupování v místních značkových outletech do nočních hodin.

  Den 14: 

  Miami Beach

  cca 40 km 

  Dopoledne přejezd do Miami a prohlídka největších zajímavostí Miami – Little Havana, Coral Gables, Coconut Grove, Key Biscayne, Downtown Miami a South Miami Beach. Ubytování v hotelu na pláži v severní části Miami Beach.

  Den 15: 

  Fort Lauderdale

  cca 40 km 

  Celodenní koupání, opalování a relaxace na hotelové pláži Miami Beach. Fakultativně prohlídka přímořského letoviska Fort Lauderdalepřezdívaného Benátky Floridy spojená s nakupováním v největším obchodním centru Floridy, v Sawgrass Mall.

  Den 16: 

  Miami Beach

  0 km 

  Dopoledne relaxace a koupání na hotelové pláži, dle času odletu transfer na letiště v Miami a odlet do Prahy. Fakultativně prodloužení pobytu na Miami Beach.

  Den 17: 

  Praha

  cca 40 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0501

  21.05.- 10.06.2023

  99 900 Kč/osobu

  23USA0502

  13.08.- 29.08.2023

  103 400 Kč/osobu

  23USA0503

  19.10.- 04.11.2023

  96 600 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště v NY do hotelu na Manhattanu, 3 x ubytování v **+ nebo *** hotelu na Manhattanu (2 osoby na pokoji), 12 x ubytování na východě USA v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem na východě USA (dle velikosti skupiny), průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, monumentů, memoriálů, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí k Soše svobody a na Ellis Island v New Yorku
  • Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Summit One Vanderbilt nebo Empire State Building v New Yorku
  Podvečerní vyhlídková plavba trajektem na Staten Island a zpět v New Yorku
  Prohlídka domova Amishů v oblasti Amish Country
  • Prohlídka montážního závodu Harley Davidson v Yorku (prohlídka není garantována)
  Prohlídka Monticello, domova prezidenta Thomase Jeffersona
  • Prohlídka pevnosti Castillo de San Marcos v St. Augustine

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, doprava metrem v New Yorku (cca 20 USD/osobu), fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva muzikálového představení na Broadway: dle aktuální nabídky
  Návštěva jazzového klubu na Manhattanu: dle aktuální nabídky
  Vyhlídková plavba lodí po Norfolk Naval Station v Norfolku: 35 USD
  Prohlídka letadlové lodi USS Yorktown v Charlestonu: 32 USD
  Prohlídka Boone Hall Plantation v Charletonu: 42 USD
  • 
  Prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center: 70 USD
  • 
  Návštěva zábavního parku Sea World: 104 USD
  • 
  Návštěva zábavního parku Universal Studios + Islands of Adventure: 214 USD
  • 
  Návštěva některého ze zábavních parků Walt Disney World: od 169 USD
  • Prohlídka Jungle Adventure, zvířecího parku s plavbou lodí mezi aligátory: 35 USD
  • Prohlídka Fort Lauderdale s návštěvou outletového centra Sawgrass Mall: 30 USD
  Prodloužení pobytu na Miami Beach: dle aktuální nabídky
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 150 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj:  27 900 Kč
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  13 900 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  16 600 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • 
  Vstupenky do zábavních parků v Orlandu musí být zakoupeny před počátkem zájezdu

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8