Krásy východního pobřeží USA

Print Friendly, PDF & Email

Krásy východního pobřeží USA

Projedete státy: New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland, Virginia, North Carolina, South Carolina, Georgia, Florida

Print Friendly, PDF & Email

Vydejte se s námi na cestu podél pobřeží Atlantiku z New Yorku do Orlanda. Zažijete jedinečnou atmosféru New Yorku, seznámíte se s historií vzniku USA ve Philadelphii a Washingtonu D.C. i se životem komunity Amishů, odmítající výdobytky moderní civilizace. Po hřebenech Apalačského pohoří projedete národním parkem Shenandoah v době zbarvujících se listnatých lesů. Navštívíte Monticello, dům prezidenta Jeffersona, místo prvního letu v historii letectví na písečných dunách Kitty Hawk, perly jihu Charleston, Savannah i St. Augustine, nejstarší trvale obydlené místo USA. A závěrem na vás čekají atrakce kosmodromu Kennedy Space Center a některý ze zábavních parků Orlanda.

Počet dní: 17

Jen s námi: Shenandoah NP

Celkem ujedete: 2 580 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a dle časových možností večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Zde si prohlédnete Sochu svobody a museum přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Poté cesta metrem zpět na střední Manhattan a výjezd na vyhlídku nejslavnějšího mrakodrapu světa, na Empire State Building. Večer možnost návštěvy jazzového klubu nebo muzikálového představení na Broadway (fakultativně).

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Prohlídka horní a střední části Manhattanu. Dopoledne prohlídka centra černošského Harlemu, projdete se kolem Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields. Poté následuje procházka Central parkem, neuvěřitelné oázy zeleně uprostřed mrakodrapů a prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal, NY Public Library. V podvečer vyhlídková plavba trajektem na Staten Island. Pohled na nasvícené mrakodrapy Manhattanu je úchvatný!

  Den 4: 

  Philadelphia

  cca 170 km 

  Dopoledne prohlídka Chelsea Market a procházka po nejnovější atrakci Manhattanu, po tzv. High Line, železničním viaduktu přeměněném na botanickou zahradu. Kolem poledne odjezd z New Yorku do Philadelphie a prohlídka historické části města Independence National Historic Park. Ubytování ve Philadelphii.

  Den 5: 

  Amish Country

  cca 330 km 

  Přejezd do oblasti Amish Country, oblasti, kde žijí lidé odmítající výdobytky civilizace ještě jako v 19. století, návštěva jednoho z domů Amishů a návštěva místního tržiště. Poté přejezd do Yorku a dle možnosti cca 60 min. prohlídka montážního závodu firmy Harley Davidson. Závěrem dne prohlídka Gettysburg National Military Park, místa jedné z nejdůležitějších bitev občanské války. Ubytování na předměstí Washingtonu D.C.

  Den 6: 

  Washington D.C.

  cca 50 km 

  Prohlídka Arlingtonského národního hřbitova, zastávka u hrobu prezidenta Kennedyho a zhlédnutí výměny stráží u hrobu neznámého vojína. Poté prohlídka největších zajímavostí Washingtonu D.C.- Kapitol, Bílý dům, pomníky prezidentům a obětem válek, čtvrť ambasád, Georgetown. Večer návrat do hotelu.

  Den 7: 

  Shenandoah NP

  cca 180 km 

  Celodenní putování Apalačským pohořím národního parku Shenandoah NP. Pojedete vyhlídkovou silnicí Skyline Drive po hřebenech hor, můžete se kochat pohledy na toto jedinečné listnaté pohoří z mnoha vyhlídek umístěných podél silnice a absolvovat zde pěší traily. Ubytování v Charlottesville.

  Den 8: 

  Monticello

  cca 130 km 

  Prohlídka malebného historického centra Charlottesville s kempusem University of Virginia, poté návštěva Monticello, domu amerického prezidenta Thomase Jeffersona umístěného v nádherné venkovské krajině Virginie. Dům byl vyhlášen památkou UNESCO. Odpoledne orientační prohlídka centra Richmondu, hlavního města konfederace jižanských států a přejezd do Norfolku, ubytování.

  Den 9: 

  Kitty Hawk

  cca 510 km 

  Dopoledne fakultativně vyhlídková plavba kolem Norfolk Naval Station, největšího lodního přístavu na světě, možnost pozorovat letadlové lodě a jaderné ponorky v docích tohoto vojenského přístavu. Alternativně prohlídka Virginia Beach. Odpoledne přejezd do Kitty Hawk a prohlídka Wright Brothers National Memorial, místa, kde se uskutečnil první let v historii letectví. Poté putování vyhlídkovou silnicí přes přírodní rezervaci Aligator River, ubytování ve Fayetteville.

  Den 10: 

  Charleston

  cca 590 km 

  Prohlídka centra historického jižanského města Charleston a návštěva Patriots Point, možnost prohlídky letadlové lodě USS Yorktown (fakultativně), alternativně prohlídka Boone Hall Plantation (fakultativně). Poté přejezd do Savannah, ubytování a večerní návštěva nábřeží lemovaného mnoha hospůdkami a obchůdky.

  Den 11: 

  St. Augustine

  cca 290 km 

  Prohlídka historického Savannah a poté přejezd do St. Augustine na Floridě, nejstaršího trvale osídleného místa v USA. Pěší prohlídka historického centra města a pevnosti Castillo de San Marcos. Po ubytování možnost koupání na písečných plážích Atlantiku nebo nakupování ve značkových outletech do večerních hodin.

  Den 12: 

  Kennedy Space Center

  cca 190 km 

  Prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center (fakultativně). Uvidíte originály kosmických lodí, raketoplán Atlantis, sáhnete si na měsíční kámen, absolvujete simulovaný start raketoplánu a projede kosmickou základnu autobusem NASA. Alternativně prohlídka přírodní rezervace Merritt Island a koupání, opalování a relaxace na přírodní pláži Playalinda Beach. Ubytování v Titusville.

  Den 13: 

  Orlando

  cca 100 km 

  Přejezd do Orlanda a návštěva některého ze zábavních parkůDisney World, Universal Studios, Sea World…(fakultativně). Alternativně  návštěva Jungle Adventures, zvířecího parku, kde se zblízka seznámíte se zvířaty, žijícími v lesích a bažinách Floridy a absolvujete plavbu pontonovou lodí mezi aligátory (fakultativně). Po ubytování možnost nakupování v místních značkových outletech do nočních hodin.

  Den 14: 

  Miami Beach

  cca 40 km 

  Dopoledne přejezd do Miami a prohlídka největších zajímavostí Miami – Little Havana, Coral Gables, Coconut Grove, Key Biscayne, Downtown Miami a South Miami Beach. Ubytování v hotelu na pláži v severní části Miami Beach.

  Den 15: 

  Fort Lauderdale

  cca 40 km 

  Celodenní koupání, opalování a relaxace na hotelové pláži Miami Beach. Fakultativně prohlídka přímořského letoviska Fort Lauderdalepřezdívaného Benátky Floridy spojená s nakupováním v největším obchodním centru Floridy, v Sawgrass Mall.

  Den 16: 

  Miami Beach

  0 km 

  Dopoledne relaxace a koupání na hotelové pláži, dle času odletu transfer na letiště v Miami a odlet do Prahy. Fakultativně prodloužení pobytu na Miami Beach.

  Den 17: 

  Praha

  cca 40 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  22USA0501

  10.04.- 26.04.2022

  86 950 Kč/osobu

  22USA0502

  25.07.- 10.08.2022

  89 950 Kč/osobu

  22USA0503

  20.10.- 05.11.2022

  83 950 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště v NY do hotelu na Manhattanu, 3 x ubytování v **+ nebo *** hotelu na Manhattanu (2 osoby na pokoji), 12 x ubytování na východě USA v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem na východě USA (dle velikosti skupiny), průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, monumentů, memoriálů, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí k Soše svobody a na Ellis Island v New Yorku
  • Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Empire State Building v New Yorku
  Podvečerní vyhlídková plavba trajektem na Staten Island a zpět v New Yorku
  Prohlídka domova Amishů v oblasti Amish Country
  • Prohlídka montážního závodu Harley Davidson v Yorku (prohlídka není garantována)
  Prohlídka Monticello, domova prezidenta Thomase Jeffersona
  • Prohlídka pevnosti Castillo de San Marcos v St. Augustine

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR/zavazadlo), stravování, doprava metrem v New Yorku (cca 20 USD/osobu), fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva muzikálového představení na Broadway: dle aktuální nabídky
  Návštěva jazzového klubu na Manhattanu: dle aktuální nabídky
  Vyhlídková plavba lodí po Norfolk Naval Station v Norfolku: 800
  Prohlídka letadlové lodi USS Yorktown v Charlestonu: 740
  Prohlídka Boone Hall Plantation v Charletonu: 970 Kč
  • 
  Prohlídka kosmodromu Kennedy Space Center: 1 290
  • 
  Návštěva zábavního parku Sea World: 2 190
  • 
  Návštěva zábavního parku Universal Studios + Islands of Adventure: 4 470
  • 
  Návštěva zábavního parku Walt Disney World: 3 590
  • Prohlídka Jungle Adventure, zvířecího parku s plavbou lodí mezi aligátory: 800 Kč
  • Prohlídka Fort Lauderdale s návštěvou outletového centra Sawgrass Mall: 590 Kč
  Prodloužení pobytu na Miami Beach: od 2 900 Kč/den
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 150 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj:  24 260 Kč
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  12 120 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  14 500 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 600 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)
  • Negativní antigenní nebo PCR test provedený ne dříve, než 1 den před odletem (neplatí pro děti do 2 let)

   

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8

   

  Doporučení >>>