New York a krásy západu USA

Print Friendly, PDF & Email

New York a krásy západu USA

Projedete státy: New York, Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada

Print Friendly, PDF & Email

Tento zájezd spojuje zajímavosti New Yorku s krásami jihozápadu USA. V průběhu vašeho třídenního pobytu v New Yorku uvidíte to nejzajímavější, co „město, které nikdy nespí“ nabízí a budete moci navštívit také skvělé jazzové kluby nebo muzikály na Broadway. Na západním pobřeží na vás čekají jedinečné přírodní scenérie národních parků Yosemite, Grand Canyon, Sequoia, Bryce Canyon, Death Valley a mnoha dalších jedinečných míst. Seznámíte se s současným životem amerických indiánů, nasajete atmosféru legendární silnice Route 66, vykoupete se v průzračné vodě jezera Lake Powell a navštívíte takové turistické perly, jakými jsou San Francisco, Las Vegas a Los Angeles.

Počet dní: 17

Jen s námi: NY + West USA

Celkem ujedete: 3 500 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a dle časových možností večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Prohlídka Sochy svobody a Musea přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Cesta metrem zpět na střední Manhattan, prohlídka Union Square a výjezd na vyhlídku na nejslavnějším mrakodrapu světa, na Empire State Building.

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Dopoledne prohlídka centra černošského Harlemu, poté přejezd k Central parku a prohlídka Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields. Procházka Central parkem, prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal. Odpoledne pěší procházka po High Line, botanické zahradě postavené na pilířích bývalé železniční trati.  V podvečer možnost vyhlídkové plavby trajektem na Staten Island, nebo fakultativně návštěva muzikálu na Broadway nebo jazzového klubu.

  Den 4: 

  New York – Los Angeles

  cca 40 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v New Yorku a odlet do Los Angeles. Po přistání prohlídka Santa Monica a Venice Beach, možnost koupání v oceánu. Ubytování v Los Angeles.

  Den 5: 

  Los Angeles

  cca 230 km 

  Dokončení prohlídky Los Angeles – Beverly Hills, Downtown, Hollywood. Odpoledne odjezd do Barstow, část cesty pojedete po legendární Route 66. Ubytování v Barstow a možnost nakupování ve zdejších značkových outletech do večerních hodin.

  Den 6: 

  Route 66

  cca 470 km 

  Celodenní putování krajinou Mojavské pouště po legendární Route 66. Nasajete atmosféru této silnice průjezdem osad a městeček Amboy, Oatman, Kingman, Hackberry, Seligman a Williams. Ubytování ve Williams/Flagstaff.

  Den 7: 

  Grand Canyon NP

  cca 250 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Canyon NP. Návštěva kina IMAX a možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nebo letadlem nad kaňonem (fakultativně). Poté prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek podél jeho hrany, možnost krátkého sestupu do kaňonu. Odpoledne cesta indiánskou rezervací kmene Navajo, ubytování v Tuba City/Kayenta.

  Den 8: 

  Monument Valley

  cca 420 km 

  Dopoledne příjezd do Monument Valley, průjezd údolím a jeho prohlídka autem, nebo prohlídka údolí v džípech s indiánským průvodcem (fakultativně).  Následuje prohlídka skalního útvaru Mexican Hat, meandru řeky San Juan v Goosenecks State Park a výjezd na strmou skalní stěnu nad Údolím bohů. Přejezd do Page, ubytování.

  Den 9: 

  Antelope Canyon

  cca 280 km 

  Ráno prohlídka unikátního kaňonu Lower Antelope Canyon v indiánské rezervaci kmene Navajo (fakultativně). Poté prohlídka meandru řeky Colorado Horseshoe Bend a přehrady Glen Canyon Dam. Dle počasí možnost koupání v jezeře Lake Powell. Odpoledne odjezd do blízkosti Bryce Canyonu, ubytování.

  Den 10: 

  Bryce Canyon

  cca 200 km 

  Dopoledne prohlídka národního parku Bryce Canyon NP z jednotlivých vyhlídek a sestup do kaňonu. Poté odjezd do národního parku Zion NP, prohlídka parku a pěší traily do večerních hodin. Ubytování v blízkosti národního parku.

  Den 11: 

  Las Vegas

  cca 350 km 

  Dopoledne cesta krajinou Mojavské pouště k přehradě Hoover Dam na řece Colorado. Prohlídka přehrady z vyhlídek, přejezd do Las Vegas a ubytování . Poté prohlídka kasin a jejich atrakcí do večerních hodin.

  Den 12: 

  Death Valley NP

  cca 540 km 

  Prohlídka národního parku Death Valley NP, výjezd na vyhlídku Dantes View, návštěva nejnižšího místa západní polokoule Badwater a oázy Furnace Creek. Poté průjezd pouštní krajinou údolím Panamint Valley do Bakersfieldu, ubytování.

  Den 13: 

  Sequoia NP

  cca 300 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Sequoia NP, pěší procházky mezi obřími sekvojemi, výstup na skalní masív Morro Rock. Ubytování ve Fresnu.

  Den 14: 

  San Francisco

  cca 350 km 

  V poledních hodinách příjezd do San Francisca, a orientační prohlídka města autem – Twin Peaks, Golden Gate Park, pacifické pláže, Golden Gate Bridge, městečko Sausalito. Ubytování v oblasti San Francisca.

  Den 15: 

  San Francisco

  cca 50 km 

  Celodenní prohlídka San Francisca, jízda pozemní lanovkou Cable Car, prohlídka Chinatown, North Beach, Fisherman´s Wharf. Odpoledne vyhlídková plavba lodí kolem ostrova Alcatraz a pod Golden Gate Bridge. Ubytování v San Franciscu.

  Den 16: 

  San Francisco

  cca 20 km 

  Dle času odletu dokončení prohlídky zajímavostí San Francisca, poté odjezd na letiště a odlet do Prahy.

  Den 17: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  22USA0301

  14.04.- 30.04.2022

  87 950 Kč/osobu

  22USA0302

  19.05.- 04.06.2022

  89 950 Kč/osobu

  22USA0303

  25.07.- 10.08.2022

  95 950 Kč/osobu

  22USA0304

  26.09.- 12.10.2022

  92 950 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště v NY do hotelu na Manhattanu a zpět, 3 x ubytování v **+ nebo *** hotelu na Manhattanu (2 osoby na pokoji), 12 x ubytování na západě USA v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem na západě USA (dle velikosti skupiny), průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do státních a národních parků, vstup do Monument Valley, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí k Soše svobody a na Ellis Island v New Yorku
  • Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Empire State Building v New Yorku
  • Večerní vyhlídková plavba trajektem na Staten Island a zpět v New Yorku
  • Návštěva kina IMAX v Grand Canyon NP
  • Jízda pozemní lanovkou Cable Car v San Franciscu
  Vyhlídková plavba lodí po San Francisco Bay v San Franciscu

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR + 25 USD/zavazadlo), stravování, doprava metrem v New Yorku (cca 14 USD/osobu), fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva muzikálového představení na Broadway dle vlastního výběru: dle aktuální nabídky
  • 
  Návštěva jazzového klubu: dle aktuální nabídky
  Vyhlídkový let letadlem nad Grand Canyon NP: 4 300
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Grand Canyon NP: 6 760
  Prohlídka Monument Valley v terénním džípu s indiánským průvodcem: 1 770
  Prohlídka Lower Antelope Canyon s indiánským průvodcem: 1 490
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 570 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 25 910
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 12 440
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 14 920
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 600 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)
  • Negativní antigenní nebo PCR test provedený ne dříve, než 1 den před odletem (neplatí pro děti do 2 let)

   

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8

   

   

  Doporučení >>>