New York a krásy západu USA

Print Friendly, PDF & Email

New York a krásy západu USA

Projedete státy: New York, Kalifornie, Arizona, Utah, Nevada

Print Friendly, PDF & Email

Tento zájezd spojuje zajímavosti New Yorku s krásami jihozápadu USA. V průběhu vašeho třídenního pobytu v New Yorku uvidíte to nejzajímavější, co „město, které nikdy nespí“ nabízí a budete moci navštívit také skvělé jazzové kluby nebo muzikály na Broadway. Na západním pobřeží na vás čekají jedinečné přírodní scenérie národních parků Yosemite, Grand Canyon, Sequoia, Bryce Canyon, Death Valley a mnoha dalších jedinečných míst. Seznámíte se s současným životem amerických indiánů, nasajete atmosféru legendární silnice Route 66, vykoupete se v průzračné vodě jezera Lake Powell a navštívíte takové turistické perly, jakými jsou San Francisco, Las Vegas a Los Angeles.

Počet dní: 17

Jen s námi: NY + West USA

Celkem ujedete: 3 500 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a dle časových možností večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Prohlídka Sochy svobody a Musea přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Cesta metrem zpět na střední Manhattan a výjezd na nejnovější vyhlídku Manhattanu, na mrakodrap Summit One Vanderbilt. Naskytne se vám úchvatný pohled na Empire State Building, nejslavnější mrakodrap světa. Alternativně individuálně možnost výjezdu na vyhlídku na Empire State Building.

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Dopoledne prohlídka centra černošského Harlemu, poté přejezd k Central parku a prohlídka Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields. Procházka Central parkem, prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal. Odpoledne pěší procházka po High Line, botanické zahradě postavené na pilířích bývalé železniční trati.  V podvečer možnost vyhlídkové plavby trajektem na Staten Island s průvodcem, nebo fakultativně návštěva muzikálu na Broadway (vstupné) nebo jazzového klubu (vstupné).

  Den 4: 

  New York – Los Angeles

  cca 40 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v New Yorku a odlet do Los Angeles. Po přistání prohlídka Santa Monica a Venice Beach, možnost koupání v oceánu. Ubytování v Los Angeles.

  Den 5: 

  Los Angeles

  cca 230 km 

  Dokončení prohlídky Los Angeles – Beverly Hills, Downtown, Hollywood. Odpoledne odjezd do Barstow, část cesty pojedete po legendární Route 66. Ubytování v Barstow a možnost nakupování ve zdejších značkových outletech do večerních hodin.

  Den 6: 

  Route 66

  cca 470 km 

  Celodenní putování krajinou Mojavské pouště po legendární Route 66. Nasajete atmosféru této silnice průjezdem osad a městeček Amboy, Oatman, Kingman, Hackberry, Seligman a Williams. Ubytování ve Williams/Flagstaff.

  Den 7: 

  Grand Canyon NP

  cca 250 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Canyon NP. Návštěva kina IMAX a možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nebo letadlem nad kaňonem (vstupné). Poté prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek podél jeho hrany, možnost krátkého sestupu do kaňonu. Odpoledne cesta indiánskou rezervací kmene Navajo, ubytování v Tuba City/Kayenta.

  Den 8: 

  Monument Valley

  cca 420 km 

  Dopoledne příjezd do Monument Valley, průjezd údolím a jeho prohlídka autem, nebo prohlídka údolí v džípech s indiánským průvodcem (vstupné).  Následuje prohlídka skalního útvaru Mexican Hat, meandru řeky San Juan v Goosenecks State Park a výjezd na strmou skalní stěnu nad Údolím bohů. Přejezd do Page, ubytování.

  Den 9: 

  Antelope Canyon

  cca 280 km 

  Ráno fakultativně prohlídka unikátního kaňonu Lower Antelope Canyon v indiánské rezervaci kmene Navajo (vstupné). Poté prohlídka meandru řeky Colorado Horseshoe Bend a přehrady Glen Canyon Dam. Dle počasí možnost koupání v jezeře Lake Powell. Odpoledne odjezd do blízkosti Bryce Canyonu, ubytování.

  Den 10: 

  Bryce Canyon

  cca 200 km 

  Dopoledne prohlídka národního parku Bryce Canyon NP z jednotlivých vyhlídek a sestup do kaňonu. Poté odjezd do národního parku Zion NP, prohlídka parku a pěší traily do večerních hodin. Ubytování v blízkosti národního parku.

  Den 11: 

  Las Vegas

  cca 350 km 

  Dopoledne cesta krajinou Mojavské pouště k přehradě Hoover Dam na řece Colorado. Prohlídka přehrady z vyhlídek, přejezd do Las Vegas a ubytování . Poté prohlídka kasin a jejich atrakcí do večerních hodin.

  Den 12: 

  Death Valley NP

  cca 540 km 

  Prohlídka národního parku Death Valley NP, výjezd na vyhlídku Dantes View, návštěva nejnižšího místa západní polokoule Badwater a oázy Furnace Creek. Poté průjezd pouštní krajinou údolím Panamint Valley do Bakersfieldu, ubytování.

  Den 13: 

  Sequoia NP

  cca 300 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Sequoia NP, pěší procházky mezi obřími sekvojemi, výstup na skalní masív Morro Rock. Ubytování ve Fresnu.

  Den 14: 

  San Francisco

  cca 350 km 

  V poledních hodinách příjezd do San Francisca, a orientační prohlídka města autem – Twin Peaks, Golden Gate Park, pacifické pláže, Golden Gate Bridge, městečko Sausalito. Ubytování v oblasti San Francisca.

  Den 15: 

  San Francisco

  cca 50 km 

  Celodenní prohlídka San Francisca, jízda pozemní lanovkou Cable Car, prohlídka Chinatown, North Beach, Fisherman´s Wharf. Odpoledne vyhlídková plavba lodí kolem ostrova Alcatraz a pod Golden Gate Bridge. Ubytování v San Franciscu.

  Den 16: 

  San Francisco

  cca 20 km 

  Dle času odletu dokončení prohlídky zajímavostí San Francisca, poté odjezd na letiště a odlet do Prahy.

  Den 17: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0301

  13.04.- 29.04.2023

  101 100 Kč/osobu

  23USA0302

  18.05.- 03.06.2023

  103 400 Kč/osobu

  23USA0303

  31.07.- 16.08.2023

  110 300 Kč/osobu

  23USA0304

  09.10.- 25.10.2023

  101 900 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště v NY do hotelu na Manhattanu a zpět, 3 x ubytování v **+ nebo *** hotelu na Manhattanu (2 osoby na pokoji), 12 x ubytování na západě USA v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem na západě USA (dle velikosti skupiny), průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do státních a národních parků, vstup do Monument Valley, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí k Soše svobody a na Ellis Island v New Yorku
  • Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Summit One Vanderbilt nebo Empire State Building
  • Večerní vyhlídková plavba trajektem na Staten Island a zpět v New Yorku
  • Návštěva kina IMAX v Grand Canyon NP
  • Jízda pozemní lanovkou Cable Car v San Franciscu
  Vyhlídková plavba lodí po San Francisco Bay v San Franciscu

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR + 35 USD/zavazadlo), stravování, doprava metrem v New Yorku (cca 14 USD/osobu), fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva muzikálového představení na Broadway dle vlastního výběru: dle aktuální nabídky
  • 
  Návštěva jazzového klubu: dle aktuální nabídky
  Vyhlídkový let letadlem nad Grand Canyon NP: 187 USD
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Grand Canyon NP: 294 USD
  Prohlídka Monument Valley v terénním džípu s indiánským průvodcem: 77 USD
  Prohlídka Lower Antelope Canyon s indiánským průvodcem: 65 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 570 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 29 800
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 14 300
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 17 100
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8