Perly Aljašky

Print Friendly, PDF & Email

Perly Aljašky

Projedete státy: Aljaška

Print Friendly, PDF & Email

Pokud chcete objevovat skutečnou Aljašku, vaše nohy ani auto k tomu nestačí. Jedinečné přírodní zajímavosti i její historie se často nachází v odlehlých místech přístupných pouze lodí, letadlem či hydroplánem. Zájezd absolvujete v terénním vozidle SUV 4×4 (max. 6 klientů + průvodce/řidič). Autem se dostanete až k polárnímu kruhu, autobusem pojedete napříč národním parkem Denali, trajektem Alaska Marine Highway poplujete zálivem Prince William Sound a lodí se vydáte pozorovat kosatky a odlamující se ledovce v národním parku Kenai Fjords. Vyhlídkovým letem se dostanete do vnitrozemí národního parku Wrangell-Saint Elias a strávíte zde noc. Letecky se vydáte do Brooks Falls v národním parku Katmai nebo do Lake Clark National Park, kde budete pozorovat medvědy grizzly lovící lososy. Toto je to místo, kde lze spatřit, jak lososi skáčou medvědům přímo do tlamy.

Počet dní: 16

Jen s námi: Brooks Falls

Celkem ujedete: 2 900 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Anchorage

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Anchorage a transfer do hotelu, ubytování.

  Den 2: 

  Talkeetna

  cca 450 km 

  Odjezd z Anchorage po Old Glenn Highway aljašským venkovem. Prohlídka připomínky ruských osadníků na Aljašce v Elkutna Historic Park. Po příjezdu do Palmer prohlídka farmy pižmoňů, unikátních zvířat odolných životu i v těch nejkrutějších mrazech. Poté cesta po Parks Highway, prohlídka informačního střediska nejslavnějšího závodu psích spřežení na světě Iditarod a osady Talkeetna, která je výchozím místem horolezců pro výstup na Mt. McKinley. Fakultativně možnost vyhlídkového letu letadlem kolem Mt Denali s přistáním na ledovci na úpatí této nejvyšší hory USA (vstupné). Ubytování v blízkosti národního parku Denali.

  Den 3: 

  Denali NP

  cca 20 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Denali NP. Fakultativně se vydáte za doprovodu místního průvodce/řidiče na cca 3-6 hodinovou jízdu autobusem do vnitrozemí národního parku. Cestou pozorování zvěře ve volné přírodě, výklad průvodce/řidiče. Alternativně možnost pěších trailů v oblasti Denali NP, např.  Mt. Healy Overlook Trail, Horseshoe Lake Tail, prohlídka zajímavostí v oblasti Denali Visitor Center a fakultativně možnost raftingu na řece Nenana River (vstupné).

  Den 4: 

  Fairbanks

  cca 220 km 

  Pokračování cesty po Parks Highway do Fairbanks, průjezd přes osady Healy, Nenana a starý zlatokopecký kemp Easter. Po příjezdu návštěva University of Alaska Museum of the North, krásného musea zobrazující život a historii Aljašky. Poté návštěva Pioneer Park, historického skanzenu připomínající dobu zlaté horečky na Aljašce a prohlídka aljašského ropovodu. Ubytování ve Fairbanks.

  Den 5: 

  Severní polární kruh

  cca 620 km 

  Celodenní putování krajinou lesů a tundry, podél aljašského ropovodu, po šotolinové silnici Dalton Highway. Přejezd řeky Yukon a cesta k cíli dnešní cesty, k hranici severního polárního kruhu.  Poté návrat zpět do Fairbanks, ubytování.

  Den 6: 

  Alaska Highway

  cca 400 km 

  Cesta po Richardson Highway, zastávka v North Pole a návštěva domu Santa Clause. Po příjezdu do Delta Junction, oficiálního konce slavné Alaska Highway, prohlídka Sullivan Roadhouse, originálního srubu z doby osidlování Aljašky. Poté putování podél aljašského ropovodu, za pěkného počasí vás čekají úchvatné pohledy na pohoří Alaska Range. Ubytování v oblasti Paxson nebo Glennallen.

  Den 7: 

  Wrangell Saint Elias NP

  cca 110 km 

  Přejezd do národního parku Wrangell Saint Elias NP, návštěva Visitor Center NP v Cooper Center a poté přejezd do Chitina. Přestup do letadla a vyhlídkový let letadlem (cca 25 min) do McCarthy a transfer do Kennicott Glacier Lodge . Ubytování a prohlídka pozůstatků dolů v Kennicott a pěší traily v oblasti McCarthy.

  Den 8: 

  Worthington Glacier

  cca 200 km 

  Dopoledne pěší trail k ledovcům Root Glacier a Kennicott Glacier, po obědě transfer do McCarthy, přestup do letadla a vyhlídkový let zpět do Chitina. Poté pokračování jízdy autem po Richardson Highway do Valdez. Cestou prohlídka ledovce Worthington Glacier a jízda přes Keystone Canyon s mnoha vodopády. Ubytování ve Valdez.

  Den 9: 

  Alaska Marine Highway

  cca 160 km 

  Ráno nalodění na trajekt Alaska Marine Highway a plavba z Valdez do Whittier. Poplujete kolem obřích tankerů, které rozváží aljašskou ropu do celého světa, v oblasti Prince William Sound můžete pozorovat mořské vydry a lvouny. Po vylodění z trajektu cesta tunelem do Portage Glacier Valley, zastávka u jezera Portage Lake a putování krajinou lesů do Sewardu, ubytování.

  Den 10: 

  Kenai Fjords NP

  cca 40 km 

  Dopoledne absolvujete 6-ti hodinovou vyhlídkovou plavbu po vodách národního parku Kenai Fjords NP.  Pozorování velryb, kosatek, mořských vyder, lvounů, orlů bělohlavých a další mořské fauny. Vyvrcholením plavby je sledování praskajících a odlamujících se ledovcových ker a jejich pád do mořského fjordu. Po návratu do Sewardu prohlídka ledovce Exit Glacier a možnost individuální návštěvy akvária Alaska SeaLife Center (vstupné). Ubytování v Sewardu.

  Den 11: 

  Kenai

  cca 270 km 

  Putování poloostrovem Kenai. Prohlídka historických osad  Soldotna a Kenai a cesta podél mořského zálivu Cook Inlet do Homer, ubytování.

  Den 12: 

  Anchorage

  cca 360 km 

  Cesta po Sterling Highway a Seward Highway zpět do Anchorage. Cestou prohlídka Alaska Wildlife Conservation Center, seznámení se se zvířaty žijícími na Aljašce. Po příjezdu do Anchorage prohlídka zajímavostí města a jeho okolí, uvidíte největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Lake Hood, památník kapitána Cooka, centrum města, dle možností pozorování táhnoucích lososů. Ubytování v Anchorage.

  Den 13: 

  Pozorování medvědů

  cca 20 km 

  Termín červenec:

  Celodenní letecký výlet s průvodcem za pozorováním hnědých medvědů lovících lososy ve volné přírodě do Brooks Falls v národním parku Katmai NP. Ráno odlet letadlem z letiště v Anchorage do osady King Salmon, zde přestoupíte na hydroplán a následuje cca 20 min. vyhlídkový let nad Katmai NP do osady Brooks Camp. Po přistání na jezeře a dopravě na břeh zde můžete z vyhlídek ve volné přírodě za přítomnosti profesionálního rangera pozorovat medvědy, jak ve vodách zdejších říček loví lososy. Opravdu velký zážitek. Návrat zpět do Anchorage ve večerních hodinách.

  Alternativně:

  Výlet za pozorováním hnědých medvědů lovících lososy do Redoubt Bay. Z Anchorage absolvujete 1 hod. vyhlídkový let hydroplánem přes  zátoku Cook Inlet do podhůří Aleutian Range a Lake Clark Wilderness Preserve. Po přistání v Redoubt Bay Lodge se setkáte se zkušeným místním průvodcem, společně nastoupíte do pontonové lodi a poplujete do místa pozorování medvědů grizzly, k Wolverine Creek Cove. Výlet trvá celkem 6 – 6,5 hod, z toho budete pozorovat medvědy cca 3 hod. Oběd bude servírován v Redoubt Bay Lodge. Návrat hydroplánem zpět do Anchorage.

  Alternativně:

  Celodenní letecký výlet s průvodcem za pozorováním hnědých medvědů lovících lososy ve volné přírodě do Lake Clark National Park. Po transferu na letiště se vydáte 90 min. vyhlídkovým letem přes Cook Inlet k pohoří Chigmit Mountains. Během letu spatříte dva aktivní vulkány, Mt. Redoubt a Mt. Iliamna a přistanete na pláži v Chinitna Bay na jižním konci národního parku Lake Clark NP. Po přistání přestoupíte do minibusu 4×4, pojedete do míst, kde se vyskytují hnědí medvědi ve svém přirozeném prostředí a strávíte cca 3 hod pozorováním medvědů. Poté se vydáte zpět k letadlu a poletíte zpět do Anchorage.

   

  Termín srpen:

  Celodenní letecký výlet s průvodcem za pozorováním hnědých medvědů lovících lososy ve volné přírodě do Lake Clark National Park. Po transferu k jezeru Lake Hood nastoupíte do hydroplánu a poletí nad zálivem Cook Inlet k pohoří Chigmit Mountains. Poletíte nad dvěma aktivními vulkány, Mt. Redoubt a Mt. Iliamna. Po přistání na jezeře Crescent Lake se přesunete do Redoubt Mountain Lodge. Za doprovodu místních průvodců poplujete lodí do míst u jezera, kde budete pozorovat hnědé medvědy grizzly lovící lososy, celková doba výletu lodí je cca 6 až 7 hod. Večer návrat do Anchorage.

  Den 14: 

  Anchorage

  cca 20 km 

  Dle času odletu dokončení prohlídky Anchorage, možnost posledních nákupů suvenýrů, poté transfer na letiště a odlet do Prahy v pozdních nočních hodinách.

  Den 15: 

  Anchorage – Praha

  0 km 

  Po přestupu v kontinentálních USA pokračování letu do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA1301

  07.07.- 22.07.2023

  189 950 Kč/osobu

  23USA1302

  11.08.- 26.08.2023

  189 950 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do konce srpna.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 13 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), přelet Chitina – McCarthy a zpět, plavba trajektem Alaska Marine Hwy, vstupy do národních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Prohlídka farmy pižmoňů v Palmer
  Vstup do University of Alaska Museum v Fairbanks
  Prohlídka Sullivan Roadhouse v Delta Junction
  Vyhlídková plavba lodí po Kenai Fjord National Park v Sewardu
  Prohlídka Alaska Wildlife Conservation Center v Portage
  Celodenní letecký výlet za pozorováním medvědů grizzly do Katmai NP / Redoubt Bay / Lake Clark NP

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Vyhlídkový let letadlem kolem Mt Denali z Talkeetna: 276 USD
  Vyhlídkový let letadlem kolem Mt Denali s přistáním na ledovci: 385 USD
  • 
  Výlet autobusem Denali Tundra Wilderness Tour v Denali NP: 198 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 41 140
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): na vyžádání
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6

  Nutno závazně objednat min. 6 měsíců před termínem zájezdu.