Perly New Yorku a Las Vegas

Print Friendly, PDF & Email

Perly New Yorku a Las Vegas

Projedete státy: New York, Nevada, Kalifornie, Arizona

Print Friendly, PDF & Email

Během tohoto zájezdu objevíte hned čtyři jedinečná místa USA. New York, to je nepopsatelná atmosféra, celý svět v malém. Poznáte jej z vyhlídkových plaveb i z letu vrtulníkem, jízdou metrem i pěšími procházkami. Zažijete pravý americký jazz, světově známé muzikály i gospelovou mši v černošském Harlemu. Las Vegas, to je hlavní město zábavy světa. Neexistuje údajně legální druh zábavy, který byste si zde nemohli dopřát. Architektura kasin, zkouška štěstí ve hře, večerní show či výhodné nákupy, to jsou věci, pro které stojí za to se do Las Vegas vydat. Grand Canyon, jeden z přírodních divů světa. Poletíte vrtulníkem až na jeho dno, poplujete lodí po řece Colorado a uvidíte jej z vyhlídek v místech, kde je téměř kolmá 1 300 m hluboká stěna kaňonu. A konečně Death Valley, to je místo, které opravdu odpovídá svému jménu. Místo, kde doslova „nic není“ a proto je tak zvláštní.

Počet dní: 13

Jen s námi: Gospelová mše

Celkem ujedete: 1 025 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – New York 

  0 km 

  Odlet z Prahy do New Yorku, transfer z letiště do hotelu na Manhattanu, ubytování a dle časových možností večerní prohlídka Times Square.

  Den 2: 

  Manhattan

  0 km 

  Celodenní prohlídka jižní a střední části Manhattanu. Dopoledne absolvujete plavbu lodí na Liberty Island a na Ellis Island. Prohlídka Sochy svobody a musea přistěhovalectví. Následuje pěší prohlídka Battery Park, Wall Street, Ground Zero, Chinatown a Little Italy. Cesta metrem zpět na střední Manhattan a výjezd na nejnovější vyhlídku Manhattanu, na mrakodrap Summit One Vanderbilt. Naskytne se vám úchvatný pohled na Empire State Building, nejslavnější mrakodrap světa. Alternativně individuálně možnost výjezdu na vyhlídku na Empire State Building.

  Den 3: 

  Manhattan

  0 km 

  Ráno odjezd do Brooklynu a pěší procházka po Brooklyn Bridge zpět na Manhattan. Poté Prohlídka severní a střední části Manhattanu – Dakota Building, místa, kde žil a byl zavražděn John Lennon a památníku Strawberry Fields, procházka Central parkem, neuvěřitelné oázy zeleně uprostřed mrakodrapů. Prohlídka zajímavostí na 5th Avenue a v jejím okolí – Trump Tower, katedrála Sv. Patrika, Rockefeller Center, Grand Central Terminal, NY Public Library. V podvečer vyhlídková plavba trajektem na ostrov Staten Island, pohled na nasvícené mrakodrapy Manhattanu je úžasný.

  Den 4: 

  Manhattan

  0 km 

  Dnes Vás čeká jeden z největších zážitků – cesta do Harlemu a návštěva nedělní gospelové mše v baptistickém kostele v Harlemu. Zde pochopíte, že chcete- li poznat New York, musíte poznat jejich obyvatele. Po skončení mše prohlídka centra černošského Harlemu – hudební kluby Apollo Theater, Cotton Club a nábřeží řeky Hudson. Po obědě prohlídka Chelsea Market a procházka po nejnovější atrakci Manhattanu, po tzv. High Line, železničním viaduktu přeměněného na botanickou zahradu. Večer možnost návštěvy jazzového klubu (vstupné), nebo zhlédnutí některého z muzikálů na Broadway dle vlastní volby (vstupné).

  Den 5: 

  Woodbury Outlets

  cca 150 km 

  Ráno cesta podél řeky Hudson do Woodbury Common Premium Outlets, nakupování ve více než 200 značkových obchodech, ve kterých ceny dosahují úrovně pouze 50% ceny značkového zboží v Evropě. Alternativně (pro nenakupující klienty) prohlídka jedné z nejprestižnějších škol v USA, Vojenské akademie ve West Point (vstupné), nebo individuální volno na Manhattanu a program dle vlastní volby (např. prohlídka některého z NY museí, letadlové lodi Intrepid nebo cesta metrem na Coney Island a relaxace na plážích Atlantiku). Večer možnost návštěvy jazzového klubu (vstupné) nebo zhlédnutí některého z muzikálů na Broadway dle vlastní volby (vstupné).

  Den 6: 

  Manhattan

  0 km 

  V průběhu dne absolvujete 90 min. vyhlídkovou plavbu lodí kolem jižního a středního Manhattanu. Poplujete ústím řeky Hudson, pod Brooklynským mostem a kolem Sochy svobody.  Dále uskutečníte 15 min. vyhlídkový let helikoptérou nad Manhattanem. V podvečer odjezd do Greenwich Village, prohlídka Washington Square a večer společné posezení v některém z barů s živou hudbou.

  Den 7: 

  New York – Las Vegas

  cca 10 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v New Yorku a odlet do Las Vegas. Transfer do hotelu na Stripu, ubytování a večerní prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 8: 

  Las Vegas

  cca 20 km 

  Dopoledne relaxace u hotelového bazénu, poté prohlídka města Las Vegas, kasin a jejich zajímavostí. Večer možnost návštěvy některého z legendárních show dle vlastní volby (vstupné) nebo pokračování v prohlídce kasin a jejich atrakcí s průvodcem.

  Den 9: 

  Death Valley NP

  cca 400 km 

  Celodenní výlet do národního parku Death Valley NP. Prohlídka nejnižšího místa západní polokoule Badwater (- 86 m.n.m.), výjezd na vyhlídku Dante´s View ve výši 1 669 m nad dnem údolí, prohlídka Zabriski Point, Visitor Center a Furnace Creek, oázy zeleně na dně údolí. Návrat do Las Vegas v podvečerních hodinách. Večer možnost návštěvy některého z legendárních show dle vlastní volby (vstupné).

  Den 10: 

  Las Vegas

  cca 20 km 

  Dopoledne volno a relaxace u hotelového bazénu, možnost nákupů v místních outletech (nakupování ve více než 200 značkových obchodech, ve kterých ceny dosahují úrovně pouze 50% ceny značkového zboží v Evropě). Odpoledne prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado s nejvyšší betonovou hrází v USA. Večer společný výjezd na vrchol Stratosphere Tower do výšky 265 m, odkud je pohled na neony nasvícené Las Vegas stejný, jako z vyhlídkového letu vrtulníkem. Zde můžete navíc absolvovat některou ze tří adrenalinových atrakcí, které se na vrcholu věže nabízejí (vstupné). Na závěr dne odjezd do Downtown Las Vegas a prohlídka atrakcí na Fremont Street.

  Den 11: 

  Grand Canyon

  cca 420 km 

  Celodenní výlet na západní hranu Grand Canyonu (Grand Canyon West Rim) do indianské rezervace kmene Hualapai. Po příjezdu ke kaňonu přestoupíte do vrtulníku, kterým poletíte až na jeho dno k řece Colorado. U řeky nastoupíte do člunu a absolvujete cca 20 min. plavbu po řece Colorado na pontonové lodi. Po skončení plavby vrtulníkem poletíte zpět na hranu kaňonu. Poté místním autobusem pojedete na vyhlídky Eagle Point a Guano Point, kde budete mít dostatek času k procházkám podél kaňonu. Závěrem se podíváte na vyhlídku Skywalk, projdete se po skleněné průhledné podkově, která je zapuštěná do stěny kaňonu 1300 m nad řekou Colorado. Návrat do Las Vegas ve večerních hodinách a volný program k návštěvě kasin a jejich atrakcí do nočních hodin.

  Den 12: 

  Las Vegas

  cca 5 km 

  Dle času odletu odjezd na letiště v Las Vegas a odlet do Prahy. Fakultativně prodloužení pobytu v Las Vegas.

  Den 13: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0401

  18.05. – 30.05.2023

  126 450 Kč/osobu

  23USA0402

  07.09. – 19.09.2023

  137 450 Kč/osobu

  23USA0403

  12.10. – 24.10.2023

  126 450 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, transfer z letiště v NY do hotelu na Manhattanu a zpět, doprava metrem v New Yorku, doprava vozidlem v Las Vegas (dle velikosti skupiny), 6 x ubytování v *** hotelu na Manhattanu (2 osoby na pokoji), 5 x ubytování v Las Vegas ve **** hotelu (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do Death Valley NP a Grand Canyon West Rim, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí k Soše svobody a na Ellis Island
  • Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Summit One Vanderbilt nebo Empire State Building 
  • 
  Vyhlídková plavba trajektem na Staten Island a zpět 
  Vyhlídková plavba lodí kolem středního a jižního Manhattanu
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Manhattanem (12-15 min)
  Výjezd na vyhlídku Stratosphere Tower v Las Vegas
  Let vrtulníkem na dno Grand Canyonu a 20 min. plavba lodí po řece Colorado
  Vstup na vyhlídku Skywalk v Grand Canyon West

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR + 35 USD/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva muzikálového představení na Broadway: dle aktuální nabídky
  • 
  Návštěva jazzového klubu na Manhattanu: dle aktuální nabídky
  • 
  Prohlídka vojenské akademie ve West Point s místním průvodcem: 30 USD
  Návštěva sportovního utkání v New Yorku a Las Vegas (NBA, NHL): dle aktuální nabídky
  Návštěva večerního show v Las Vegas: dle aktuální nabídky
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 730 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 32 800 Kč
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 16 400 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 21 300 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • 
  Gospelová mše v Harlemu může být vlivem kovidových opatření zrušena 

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8