Perly východní a západní Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Perly východní a západní Kanady

Projedete provincie: Ontario, Québec, Alberta, Britská Kolumbie

Print Friendly, PDF & Email

Tento zájezd Vám nabídne spojení zájezdů Perly východní Kanady a Perly západní Kanady. Během něj objevíte nejznámější místa, která provincie Ontario a Québec na východě a Alberta a Britská Kolumbie na západě turistům nabízejí. Navštívíte ikonické Niagarské vodopády i ledovcová jezera podél Icefield Parkway, ochutnáte místní vína na východě i pravé steaky v Albertě. Budete pozorovat velryby na řece Sv. Vavřince i medvědy na pobřeží mořského zálivu v Tofino. Prohlédnete si zajímavosti Toronta, Montrealu, Ottawy, Quebec City, Victorie a Vancouveru. Seznámíte se s historií osidlování Kanady i s životem pacifických indiánů a vydáte se na jedinečnou plavbu Inside Passage, vedoucí mezi mořskými fjordy podél pobřeží Britské Kolumbie.

Počet dní: 21

Jen s námi: Parker Ridge Trail

Celkem ujedete: 4 300 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Toronto

  cca 140 km 

  Odlet z Prahy do Toronta, průchod imigrační kontrolou a transfer do blízkosti Niagarských vodopádů, ubytování.

  Den 2: 

  Niagarské vodopády

  cca 40 km 

  Prohlídka Niagarských vodopádů z vyhlídek na kanadské straně, na palubě lodi Hornblauer se vydáte do těsné blízkosti 55 m vysoké vodní stěny, poté návštěva kina IMAX a musea „sudů“, se kterými se splavovali Niagarské vodopády. Cesta podél řeky Niagara krásnou venkovskou krajinou, možnost ochutnávky vína v místních vinohradech a prohlídka malebného městečka Niagara on the Lake na břehu jezera Ontario. Návrat do Niagara Falls a večerní prohlídka nasvícených vodopádů.

  Den 3: 

  Toronto

  cca 300 km 

  Přejezd do Toronta a celodenní prohlídka největších zajímavostí Toronta, návštěva štíhlé věže CN Tower a vyhlídky ve výšce 446,5 m s výhledem na město a jezero Ontario (fakultativně), prohlídka hokejové haly slávy NHL s originálem Stanleyho poháru, Chinatown, Financial District. Poté přejezd do Kingstonu, ubytování na trase.

  Den 4: 

  Ottawa

  cca 480 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí podél břehu řeky Sv. Vavřince do Rockportu. Zde absolvujete vyhlídkovou plavbu lodí oblastí 1000 ostrovů na řece Sv. Vavřince k hradu Bold´s Castle (fakultativně). Odpoledne příjezd do Ottawy, hlavního města Kanady a prohlídka největších zajímavostí města. Prohlédnete si budovy parlamentu, tržiště Byward Market, pojedete po Suessex Drive k sídlu generálního guvernéra Kanady. V podvečer přejezd do Montrealu, ubytování.

  Den 5: 

  Montreal

  cca 190 km 

  Prohlídka největších zajímavostí Montrealu, prohlédnete si olympijský stadion, Biodome, botanicko-zologickou zahradu, výjezd na vyhlídku Mont Royal, Chinatown, Basilica Notre Dame, historický Old Montreal s náměstím Jacquese Cartiera. Poté přejezd do Shawiniganu, ubytování.

  Den 6: 

  Val-Jalbert

  cca 300 km 

  Celodenní cesta horskou krajinou Quebecu vyhlídkovou silnicí podél řeky St. Maurice, provinčních parků a jezer k jezeru Lac St-Jean. Prohlídka historického města duchů Val-Jalbert. Večer ubytování v Saguenay.

  Den 7: 

  Saguenay Fjords NP

  cca 160 km 

  Pokračování cesty vyhlídkovou silnicí národním parkem Saguenay Fjords NP, zastávky na vyhlídkách na tento mořský fjord. Poté prohlídka malebného městečka Tadoussac, pěší trail podél mořského fjordu a fakultativně možnost plavby lodí za pozorováním velryb v ústí řeky Sv. Vavřince. Pouze zde máte příležitost vidět vzácně běluhy. Ubytování.

  Den 8: 

  Quebec City

  cca 100 km 

  Přejezd do Quebec City, cesta vyhlídkovou silnicí podél řeky Sv. Vavřince, prohlídka kaňonu Sv. Anny, pěší túra podél kaňonu a přes vysutý most nad údolím a poté prohlídka vodopádů Montmorency Falls. Ubytování v Quebec City a odpolední prohlídka historického centra Quebec City, Horního a Dolního města, do podvečerních hodin.

  Den 9: 

  Montreal – Calgary

  cca 270 km 

  Přejezd do Montrealu na letiště a odlet do Calgary. Pronájem vozidla a odjezd do hotelu v Calgary ubytování.

  Den 10: 

  Yoho NP

  cca 310 km 

  Prohlídka národního parku Yoho NP, vyhlídky na tzv. spirálové železniční tunely, pěší procházka kolem nádherně zbarveného jezera jezera Emerald Lake,  Natural Bridge, peřeje Kicking Horse Rapids a prohlídka vodopádu Takakkaw Falls. Cestou zpět prohlídka jezera Lake Louise, horského městečka Banff a zajímavosti v jeho okolí.  Ubytování v Canmore/Banff.

  Den 11: 

  Banff NP

  cca 300 km 

  Celodenní putování národním parkem Banff NP po vyhlídkové silnici Icefield Parkway. Prohlídka jezera Bow Lake, pěší trail k vodopádům Bow Glacier Falls a na vyhlídku na jezero Payto Lake. Jeho zeleno-modrá barva hladiny je jedním ze symbolů kanadských Rockies.  Dále absolvujete procházku po Parker Ridge Trail, nejhezčí kratší trail v kanadských Rockies, k ledovci Saskatchewan Glacier. Prohlédnete si ledovec Athabasca Glacier, jež je součástí Columbia Icefield, největšího ledového pole vyjma arktických oblastí.  Poté pokračování cesty národním parkem Jasper NP po Icefield Parkway podél řeky Athabasca a Sunwapta se zastávkami u vodopádů. Ubytování v Jasper/Hinton.

  Den 12: 

  Jasper NP

  cca 430 km 

  Ráno cesta vyhlídkovou horskou silnicí k jezeru Maligne Lake. Fakultativně možnost vyhlídkové plavby lodí k ostrůvku Spirit Island, nebo pronájmu lodiček na jezeře. Odpoledne cesta do provinčního parku Mt. Robson Provincial Park a pěší výlet k jezeru Kinney Lake, ležícímu na úpatí Mt. Robson, nejvyšší hory kanadských Rockies. Prohlídka peřejí  Rearguard Falls a přejezd do Prince George, ubytování.

  Den 13: 

  Yellowhead Highway

  cca 490 km 

  Celodenní putování vyhlídkovou silnicí vedoucí horskou krajinou severní Britské Kolumbie do Smithers. Cestou prohlídka Ft. St. James Historic Site, zrestaurované obchodní stanice, seznámíte se zde s historií osidlování západní Kanady a obchodu s kožešinami. Ubytování ve Smithers.

  Den 14: 

  Prince Rupert

  cca 350 km 

  Pokračování putování po Yellowhead Highway do Prince Rupert. Cestou prohlídka indiánské vesnice Ksan Native Village nebo originálních indiánských totemů v Kispiox Village. Po příjezdu do Prince Rupert přejezd do Port Edward a orientační prohlídka North Pacific Cannery Village Museum s místním průvodcem, bývalé továrny a rybářské vesnice na kůlech. Ubytování v Prince Rupert.

  Den 15: 

  Inside Passage

  cca 10 km 

  Velmi časně odjezd do přístavu v Prince Rupert, nalodění na trajekt a celodenní unikátní plavba po tzv. Inside Passage. Během plavby mezi mořskými fjordy můžete pozorovat delfíny, velryby, orly bělohlavé a další mořskou flóru a faunu. Po připlutí do Port Hardy vylodění, odjezd do hotelu a ubytování v Port Hardy.

  Den 16: 

  Telegraph Cove

  cca 400 km 

  Dopoledne přejezd do Telegraph Cove a prohlídka této malebné osady na kůlech. Fakultativně máte možnost výletu za pozorováním velryb. Telegraph Cove je jedno z nejlepších míst na pozorování velryb v celé Kanadě. Poté cesta vyhlídkovou silnicí ostrovem Vancouver do Nanaimo, ubytování.

  Den 17: 

  Victoria

  cca 140 km 

  Přejezd do Victoria, hlavního města provincie Britská Kolumbie. Cestou prohlídka osady Chemainus vyzdobené nástěnnými malbami s tematikou historie a života obyvatel této části Britské Kolumbie a městečka totemů Duncan s nejsilnějším totemem světa. Prohlídka největších zajímavostí Victoria – nábřeží, Old Town, Beacon Hill Park, Oak Bay. Fakultativně prohlídka Royal BC Museum, alternativně individuální volno v centru Victorie. Ubytování.

  Den 18: 

  Vancouver Island

  cca 100 km 

  Dopoledne fakultativně možnost lodního výletu za pozorováním velryb, můžete si zvolit variantu plavby rychlým gumovým člunem Zodiac nebo krytou lodí. Alternativně fakultativně možnost vyhlídkového letu hydroplánem nad městem a pobřežím ostrova nebo prohlídka botanické zahrady Butchart Gardens. Odpoledne přejezd do přístaviště ve Schwartz Bay a plavba trajektem do Tsawwassenu. Přejezd do Vancouveru, ubytování.

  Den 19: 

  Vancouver

  cca 40 km 

  Celodenní prohlídka Vancouveru. Uvidíte Stanley Park s totemy pacifických indiánů, možnost koupání na místních plážích, prohlédnete si kaňon Lynn Canyon Park s procházkou po vysutém mostě a k vodopádu. Fakultativně během dne 2-hodinový výlet lodí Sea Safari po mořském fjordu do Howe Sound, pozorování orlů bělohlavých, lvounů na ostrově Pam Rocks a uvidíte nejdražší nemovitosti Vancouveru ležící podél mořského pobřeží West Vancouveru. Po návratu do centra Vancouveru pěší prohlídka čtvrti Gastown, Chinatown, Canada Place a zhlédnutí nejnovější atrakce Vancouveru, vizuální let Fly Over Canada. Ubytování ve Vancouveru.

  Den 20: 

  Vancouver

  cca 10 km 

  Dokončení prohlídky Vancouveru, dle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Den 21: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23CAN0601

  17.7.- 6.8.2023

  159 700 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku června do poloviny září. 

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 19 x ubytování v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, plavba Inside Passage z Prince Rupert do Port Hardy, trajekt Schwartz Bay-Tsawwassen,  průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a provinčních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
   Plavba lodí pod Niagarské vodopády
  • Prohlídka NHL Hall of Fame v Torontu
   Vstup do Basilica Notre Dame v Montrealu
  • Vstup do Biodeme v Montrealu
   Prohlídka města duchů Val-Jalbert
  • 
  Prohlídka kaňonu Sainte-Anne u Quebec City
  • 
  Prohlídka Ft. St. James National Historic Site
  • Prohlídka Ksan Indian Village
  • Prohlídka North Pacific Cannery Village Museum
   Vizuální let Fly Over Canada ve Vancouveru

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR + 35 CAD/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  • 
  Návštěva CN Tower v Torontu: 65 CAD
  • 
  Vyhlídková plavba lodí po řece Sv. Vavřince v oblasti 1000 Islands: 40 CAD
  • 
  Plavba lodí za pozorováním velryb z Tadoussac: 103 CAD
  • 
  Vyhlídková plavba lodí po jezeře Maligne Lake k ostrovu Spirit Island: 46 CAD
  • 
  Pronájem lodiček na jezeře Maligne Lake: 56 CAD
  Lodní výlet za pozorováním velryb v Telegraph Cove: 158 CAD
  • 
  Lodní výlet za pozorováním velryb ve Victoria: 127 CAD
  • 
  Vyhlídkový let hydroplánem nad Victoria a ostrovem Vancouver Island: 149 CAD
  • 
  Prohlídka Butchart Gardens ve Victoria: 44 CAD
  • 
  Vstup do Royal BC Museum ve Victoria: 28 CAD
  • 
  Lodní výlet Sea Safari po mořském fjordu do Howe Sound: 116 CAD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 4 410 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 43 900 
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 22 000
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 29 400 
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč
  Z důvodu Covid-19 může být Ksan Native Village uzavřena

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6