Perly východní Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Perly východní Kanady

Projedete provincie: Ontario, Québec

Print Friendly, PDF & Email

Objevíte zde ta nejznámější místa, která provincie Ontario a Quebec turistům nabízejí. Poplujete lodí pod Niagarské vodopády i po řece Sv. Vavřince, poznáte kanadský venkov, metropole Toronto, Montreal i hlavní město Ottawu. Sáhnete si na slavný Stanley Cup, ochutnáte vína v místních vinohradech, budete moci pozorovat velryby – běluhy ve vodách zálivu Saguenay Fjords, poznáte život kanadských dřevorubců v historickém městě duchů Val-Jalbert. A závěrem na vás čeká perla mezi severoamerickými městy. Quebec City je jediné město obklopené hradbami na sever od Mexika.

Počet dní: 10

Jen s námi: Val-Jalbert

Celkem ujedete: 1 710 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Toronto

  cca 140 km 

  Odlet z Prahy do Toronta, průchod imigrační kontrolou a transfer do blízkosti Niagarských vodopádů, ubytování.

  Den 2: 

  Niagarské vodopády

  cca 40 km 

  Prohlídka Niagarských vodopádů z vyhlídek na kanadské straně, na palubě lodi Hornblauer se vydáte do těsné blízkosti 55 m vysoké vodní stěny, poté návštěva kina IMAX a musea „sudů“, se kterými se splavovali Niagarské vodopády. Cesta podél řeky Niagara krásnou venkovskou krajinou, možnost ochutnávky vína v místních vinohradech a prohlídka malebného městečka Niagara on the Lake na břehu jezera Ontario. Návrat do Niagara Falls a večerní prohlídka nasvícených vodopádů.

  Den 3: 

  Toronto

  cca 300 km 

  Přejezd do Toronta a celodenní prohlídka největších zajímavostí Toronta, návštěva štíhlé věže CN Tower a vyhlídky ve výšce 446,5 m s výhledem na město a jezero Ontario (fakultativně), prohlídka hokejové haly slávy NHL s originálem Stanleyho poháru, Chinatown, Financial District. Poté přejezd do Kingstonu, ubytování na trase.

  Den 4: 

  Ottawa

  cca 480 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí podél břehu řeky Sv. Vavřince do Rockportu. Zde absolvujete vyhlídkovou plavbu lodí oblastí 1000 ostrovů na řece Sv. Vavřince k hradu Bold´s Castle (fakultativně). Odpoledne příjezd do Ottawy, hlavního města Kanady a prohlídka největších zajímavostí města. Prohlédnete si budovy parlamentu, tržiště Byward Market, pojedete po Suessex Drive k sídlu generálního guvernéra Kanady. V podvečer přejezd do Montrealu, ubytování.

  Den 5: 

  Montreal

  cca 190 km 

  Prohlídka největších zajímavostí Montrealu, prohlédnete si olympijský stadion, Biodome, botanicko-zologickou zahradu (vstupné), výjezd na vyhlídku Mont Royal, Chinatown, Basilica Notre Dame, historický Old Montreal s náměstím Jacquese Cartiera. Přejezd do Shawiniganu, ubytování.

  Den 6: 

  Val-Jalbert

  cca 300 km 

  Celodenní cesta horskou krajinou Quebecu vyhlídkovou silnicí podél řeky St. Maurice, provinčních parků a jezer k jezeru Lac St-Jean. Prohlídka historického města duchů Val-Jalbert. Večer ubytování v Saguenay.

  Den 7: 

  Saguenay Fjords NP

  cca 160 km 

  Pokračování cesty vyhlídkovou silnicí národním parkem Saguenay Fjords NP, zastávky na vyhlídkách na tento mořský fjord. Poté prohlídka malebného městečka Tadoussac, pěší trail podél mořského fjordu a fakultativně možnost plavby lodí za pozorováním velryb v ústí řeky Sv. Vavřince. Pouze zde máte příležitost vidět vzácně běluhy. Ubytování.

  Den 8: 

  Quebec City

  cca 100 km 

  Přejezd do Quebec City, cesta vyhlídkovou silnicí podél řeky Sv. Vavřince, prohlídka kaňonu Sv. Anny, pěší túra podél kaňonu a přes vysutý most nad údolím a poté prohlídka vodopádů Montmorency Falls. Ubytování v Quebec City a odpolední prohlídka historického centra Quebec City, Horního a Dolního města, do podvečerních hodin.

  Den 9: 

  Montreal

  cca 260 km 

  Přejezd do Montrealu, dle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Den 10: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  22CAN0201

  02.06.- 11.06.2022

  57 900 Kč/osobu

  22CAN0202

  18.07.- 26.07.2022

  66 900 Kč/osobu

  22CAN0203

  18.09.- 27.09.2022

  61 900 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 8 x ubytování v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a provinčních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí pod Niagarské vodopády
  IMAX Niagara Falls
  Prohlídka NHL Hall of Fame v Torontu
  Vstup do Basilica Notre Dame v Montrealu
  Vstup do Biodeme v Montrealu
  Prohlídka města duchů Val-Jalbert
  Prohlídka kaňonu Sainte-Anne u Quebec City

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA a registraci ArriveCAN, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Návštěva CN Tower v Torontu: 1 110 Kč
  Vyhlídková plavba lodí po řece Sv. Vavřince v oblasti 1000 Islands: 690 
  Plavba lodí za pozorováním velryb z Tadoussac: 1 750 Kč
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 100 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 14 300
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 7 160
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 9 540
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč
  • 
  Vyřízení ArriveCAN cestovní kanceláří: 300 Kč

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  • Ukončené očkování proti Covid-19
  • Negativní antigenní test 24 hod a méně před odletem, nebo negativní PCR test 72 hod a méně před odletem (neplatí pro děti do 4 let)

   

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6

   

  Doporučení >>>