Perly západní Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Perly západní Kanady

Projedete provincie: Alberta, Britská Kolumbie

Print Friendly, PDF & Email

Přírodní krásy západní Kanady a perly mezi kanadskými městy, Victoria a Vancouver. To jsou hlavní atrakce tohoto zájezdu. Zažijete neskutečné barvy ledovcových jezer, vydáte se na pěší tůry k ledovcům, vodopádům i jezerům. Zúčastníte se celodenní plavby po Inside Passage, jedné z nejhezčích lodních tras světa, vedoucí mořskými fjordy podél pobřeží Britské Kolumbie. Seznámíte se s historií osidlování západní Kanady, s historií i současným životem pacifických indiánů a absolvujete výlety lodí za pozorováním velryb. Prohlédnete si Victorii, nejangličtější město Kanady i metropoli Vancouver a jeho okolí.

Počet dní: 13

Jen s námi: Parker Ridge Trail

Celkem ujedete: 2 590 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Calgary 

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Calgary, průchod imigrační kontrolou a transfer do hotelu v Calgary ubytování.

  Den 2: 

  Yoho NP

  cca 310 km 

  Prohlídka národního parku Yoho NP, vyhlídky na tzv. spirálové železniční tunely, pěší procházka kolem nádherně zbarveného jezera jezera Emerald Lake,  Natural Bridge, peřeje Kicking Horse Rapids a prohlídka vodopádu Takakkaw Falls. Cestou zpět prohlídka jezera Lake Louise, horského městečka Banff a zajímavosti v jeho okolí.  Ubytování v Canmore/Banff.

  Den 3: 

  Banff NP

  cca 300 km 

  Celodenní putování národním parkem Banff NP po vyhlídkové silnici Icefield Parkway. Prohlídka jezera Bow Lake, pěší trail k vodopádům Bow Glacier Falls a na vyhlídku na jezero Peyto Lake. Jeho zeleno-modrá barva hladiny je jedním ze symbolů kanadských Rockies.  Dále absolvujete procházku po Parker Ridge Trail, nejhezčí kratší trail v kanadských Rockies, k ledovci Saskatchewan Glacier. Prohlédnete si ledovec Athabasca Glacier, jež je součástí Columbia Icefield, největšího ledového pole vyjma arktických oblastí.  Poté pokračování cesty národním parkem Jasper NP po Icefield Parkway podél řeky Athabasca a Sunwapta se zastávkami u vodopádů. Ubytování v Jasper/Hinton.

  Den 4: 

  Jasper NP

  cca 430 km 

  Ráno cesta vyhlídkovou horskou silnicí k jezeru Maligne Lake. Fakultativně možnost vyhlídkové plavby lodí k ostrůvku Spirit Island, nebo pronájmu lodiček na jezeře. Odpoledne cesta do provinčního parku Mt. Robson Provincial Park a pěší výlet k jezeru Kinney Lake, ležícímu na úpatí Mt. Robson, nejvyšší hory kanadských Rockies. Prohlídka peřejí  Rearguard Falls a přejezd do Prince George, ubytování.

  Den 5: 

  Yellowhead Highway

  cca 490 km 

  Celodenní putování vyhlídkovou silnicí vedoucí horskou krajinou severní Britské Kolumbie do Smithers. Cestou prohlídka Ft. St. James Historic Site, zrestaurované obchodní stanice, seznámíte se zde s historií osidlování západní Kanady a obchodu s kožešinami. Ubytování ve Smithers.

  Den 6: 

  Prince Rupert

  cca 350 km 

  Pokračování putování po Yellowhead Highway do Prince Rupert. Cestou prohlídka indiánské vesnice Ksan Native Village nebo originálních indiánských totemů v Kispiox Village. Po příjezdu do Prince Rupert přejezd do Port Edward a orientační prohlídka North Pacific Cannery Village Museum s místním průvodcem, bývalé továrny a rybářské vesnice na kůlech. Ubytování v Prince Rupert.

  Den 7: 

  Inside Passage

  cca 10 km 

  Velmi časně odjezd do přístavu v Prince Rupert, nalodění na trajekt a celodenní unikátní plavba po tzv. Inside Passage. Během plavby mezi mořskými fjordy můžete pozorovat delfíny, velryby, orly bělohlavé a další mořskou flóru a faunu. Po připlutí do Port Hardy vylodění, odjezd do hotelu a ubytování v Port Hardy.

  Den 8: 

  Telegraph Cove

  cca 400 km 

  Dopoledne přejezd do Telegraph Cove a prohlídka této malebné osady na kůlech. Fakultativně zde máte možnost výletu za pozorováním velryb. Telegraph Cove je jedno z nejlepších míst na pozorování velryb v celé Kanadě. Poté cesta vyhlídkovou silnicí ostrovem Vancouver do Nanaimo, ubytování.

  Den 9: 

  Victoria

  cca 140 km 

  Přejezd do Victoria, hlavního města provincie Britská Kolumbie. Cestou prohlídka osady Chemainus vyzdobené nástěnnými malbami s tematikou historie a života obyvatel této části Britské Kolumbie a městečka totemů Duncan s nejsilnějším totemem světa. Prohlídka největších zajímavostí Victoria – nábřeží, Old Town, Beacon Hill Park, Oak Bay. Fakultativně prohlídka Royal BC Museum, alternativně individuální volno v centru Victorie. Ubytování.

  Den 10: 

  Vancouver Island

  cca 100 km 

  Dopoledne fakultativně možnost lodního výletu za pozorováním velryb, můžete si zvolit variantu plavby rychlým gumovým člunem Zodiac nebo krytou lodí. Alternativně fakultativně možnost vyhlídkového letu hydroplánem nad městem a pobřežím ostrova nebo prohlídka botanické zahrady Butchart Gardens. Odpoledne přejezd do přístaviště ve Schwartz Bay a plavba trajektem do Tsawwassenu. Přejezd do Vancouveru, ubytování.

  Den 11: 

  Vancouver

  cca 40 km 

  Celodenní prohlídka Vancouveru. Uvidíte Stanley Park s totemy pacifických indiánů, možnost koupání na místních plážích, prohlédnete si kaňon Lynn Canyon Park s procházkou po vysutém mostě a k vodopádu. Fakultativně během dne 2-hodinový výlet lodí Sea Safari po mořském fjordu do Howe Sound, pozorování orlů bělohlavých, lvounů na ostrově Pam Rocks a uvidíte nejdražší nemovitosti Vancouveru ležící podél mořského pobřeží West Vancouveru. Po návratu do centra Vancouveru pěší prohlídka čtvrti Gastown, Chinatown, Canada Place a zhlédnutí nejnovější atrakce Vancouveru, vizuální let Fly Over Canada. Ubytování ve Vancouveru.

  Den 12: 

  Vancouver

  cca 10 km 

  Dokončení prohlídky Vancouveru, dle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Den 13: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23CAN0401

  25.07.- 06.08.2023

  110 200 Kč/osobu

  23CAN0402

  01.09.- 13.09.2023

  103 300 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do poloviny září.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 11 x ubytování v hotelech a motelech *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, plavba Inside Passage z Prince Rupert do Port Hardy, trajekt Schwartz Bay-Tsawwassen,  průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a provinčních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Prohlídka Ft. St. James National Historic Site
  Prohlídka Ksan Indian Village
  Prohlídka North Pacific Cannery Village Museum
  Vizuální let Fly Over Canada ve Vancouveru

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  • 
  Vyhlídková plavba lodí po jezeře Maligne Lake k ostrovu Spirit Island: 46 CAD
  • 
  Pronájem lodiček na jezeře Maligne Lake: 56 CAD
  Lodní výlet za pozorováním velryb v Telegraph Cove: 158 CAD
  Lodní výlet za pozorováním velryb ve Victoria: 127 CAD
  Vyhlídkový let hydroplánem nad Victoria a ostrovem Vancouver Island: 149 CAD
  Prohlídka Butchart Gardens ve Victoria: 44 CAD
  Vstup do Royal BC Museum ve Victoria: 28 CAD
  Lodní výlet Sea Safari po mořském fjordu do Howe Sound: 116 CAD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 2 730 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 27 600 
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 13 800 
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 18 400 
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč
  Z důvodu Covid-19 může být Ksan Native Village uzavřena

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6