Přírodní krásy východní Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Přírodní krásy východní Kanady

Projedete provincie: Ontario, Québec

Print Friendly, PDF & Email

Východní Kanada to nejsou pouze města, ale i nádherná příroda. Vydejte se s námi na podzimní putování krajinou nádherně zbarvených javorových lesů, jezer, řek, mořských zálivů a divokého pobřeží Atlantiku. Zažijete mohutnost Niagarských vodopádů i řeky Sv. Vavřince, budete pozorovat velryby, čekají na vás pěší traily v provinčních i národních parcích. Trajektem se vydáte napříč řekou Sv. Vavřince v místě, kde je široká desítky km a u pobřeží Atlantiku spatříte Perce Rock, jeden z přírodních symbolů provincie Québec. A navíc si prohlédnete největší zajímavosti Toronta, Ottawy, Montrealu a Quebec City.

Počet dní: 16

Jen s námi: Perce Rock

Celkem ujedete: 4 090 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Toronto

  cca 140 km 

  Odlet z Prahy do Toronta, průchod imigrační kontrolou a transfer do blízkosti Niagarských vodopádů, ubytování.

  Den 2: 

  Niagarské vodopády

  cca 40 km 

  Prohlídka Niagarských vodopádů z vyhlídek na kanadské straně, na palubě lodi Hornblauer se vydáte do těsné blízkosti 55 m vysoké vodní stěny, poté návštěva kina IMAX a musea „sudů“, se kterými se splavovali Niagarské vodopády. Cesta podél řeky Niagara krásnou venkovskou krajinou, možnost ochutnávky vína v místních vinohradech a prohlídka malebného městečka Niagara on the Lake na břehu jezera Ontario. Návrat do Niagara Falls a večerní prohlídka nasvícených vodopádů.

  Den 3: 

  Toronto

  cca 300 km 

  Přejezd do Toronta a celodenní prohlídka největších zajímavostí Toronta, návštěva štíhlé věže CN Tower a vyhlídky ve výšce 446,5 m s výhledem na město a jezero Ontario (fakultativně), prohlídka hokejové haly slávy NHL s originálem Stanleyho poháru, Chinatown, Financial District. Poté přejezd do Kingstonu, ubytování na trase.

  Den 4: 

  1000 Islands

  cca 390 km 

  Prohlídka Kingstonu, bývalého hlavního města Kanady, poté cesta vyhlídkovou silnicí podél břehu řeky Sv. Vavřince do Rockportu. Zde absolvujete vyhlídkovou plavbu lodí oblastí 1000 ostrovů na řece Sv. Vavřince k hradu Bold´s Castle (fakultativně). V podvečer příjezd do Montrealu, ubytování a pěší prohlídka Náměstí Jacquese Cartiera.

  Den 5: 

  Montreal

  cca 170 km 

  Celodenní prohlídka největších zajímavostí Montrealu, prohlédnete si olympijský stadion, Biodome, botanicko-zoologickou zahradu, výjezd na vyhlídku Mont Royal, Chinatown, Basilica Notre Dame. Poté odjezd do Shawiniganu, ubytování.

  Den 6: 

  Lac St-Jean

  cca 360 km 

  Celodenní cesta horskou krajinou Quebecu vyhlídkovou silnicí podél řeky St. Maurice, provinčních parků a jezer k jezeru Lac St-Jean. Prohlídka historického města duchů Val-Jalbert. V podvečer ubytování v Saguenay.

  Den 7: 

  Saguenay Fjords NP

  cca 170 km 

  Pokračování cesty vyhlídkovou silnicí národním parkem Saguenay Fjords NP, zastávky na vyhlídkách na tento mořský fjord. Poté prohlídka malebného městečka Tadoussac, pěší trail podél mořského fjordu a fakultativně možnost plavby lodí za pozorováním velryb v ústí řeky Sv. Vavřince, pouze zde máte příležitost vidět vzácně běluhy. Ubytování.

  Den 8: 

  Řeka Sv. Vavřince

  cca 390 km 

  Cesta vyhlídkovou silnicí podél divokého pobřeží řeky Sv. Vavřince do Baie-Comeau, nalodění na trajekt a plavba přes řeku Sv. Vavřince do Matane. Řeka je v těchto místech široká neuvěřitelných 70 km. Alternativně možnost kratší plavby trajektem z Riviere-du-Loup do Saint-Simeon a cesta podél jižního břehu řeky Sv. Vavřince do Matane.  Po vylodění putování podél pobřeží zálivu Sv. Vavřince do blízkosti národního parku Forillon NP, ubytování v oblasti Gaspe.

  Den 9: 

  Perce Rock

  cca 550 km 

  Dopoledne prohlídka národního parku Forillon NP, který je domovem černých medvědů, rysů, lišek a nabízí majestátní pohoří, bažiny, písečné duny, útesy a pláže. A to vše na pozadí mořské hladiny. Poté přejezd do Perce a prohlídka Perce Rock, jedné z největších přírodních atrakcí provincie Quebec. Pokračování cesty podél nádherného mořského pobřeží a napříč poloostrovem Gaspe zpět k řece Sv. Vavřince. Ubytování.

  Den 10: 

  Quebec City

  cca 320 km 

  Přejezd podél řeky Sv. Vavřince do Quebec City a prohlídka historického centra Quebec City, Horního a Dolního města, do večerních hodin. Ubytování v Quebec City.

  Den 11: 

  Montmorency Falls

  cca 540 km 

  Dopoledne prohlídka kaňonu Sv. Anny, pěší túra podél kaňonu a přes visutý most nad údolím a poté prohlídka vodopádů Montmorency Falls. Odpoledne přejezd do Ottawy, hlavního města Kanady, ubytování.

  Den 12: 

  Ottawa

  cca 20 km 

  Prohlídka největších zajímavostí hlavního města Kanady. Prohlédnete si budovy parlamentu, tržiště Byward Market, pojedete po Suessex Drive k sídlu generálního guvernéra Kanady. Odpoledne fakultativně prohlídka jedinečného musea Canadian Museum of History, kde procházíte historií Kanady jak v prostoru (z východu na západ), tak v čase (od 16. do 20 století). Alternativně individuální volno v centru Ottawy. Ubytování.

  Den 13: 

  Algonquin Park

  cca 350 km 

  Průjezd horskou lesnatou krajinou podél jezer a řek a provinčním parkem Algonquin Provincial Park, pěší túry v parku. Ubytování.

  Den 14: 

  Georgian Bay

  cca 300 km 

  Přejezd do Midlandu a fakultativně možnost vyhlídkové plavby lodí oblastí 30 000 ostrovů po Georgian Bay. Prohlídka bývalého území Huronů osad Penetanguishene a Midlandu a poté přejezd do Toronta, ubytování.

  Den 15: 

  Toronto

  cca 50 km 

  Dle času odletu dopoledne dokončení prohlídky Toronta. Plavba lodí na ostrovy Toronto Islands, pohled na centrum města přes hladinu jezera je nádherný. Poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23CAN0301

  13.06.- 28.06.2023

  91 800 Kč/osobu

  23CAN0302

  17.09.- 02.10.2023

  91 800 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do poloviny října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 14 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, trajekt přes řeku Sv. Vavřince, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a provinčních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Plavba lodí pod Niagarské vodopády
  Kino IMAX Niagara Falls
  • Prohlídka NHL Hall of Fame v Torontu
  • 
  Vstup do Basilica Notre Dame v Montrealu
  • Vstup do Biodome v Montrealu
  • 
  Prohlídka města duchů Val-Jalbert
  • 
  Prohlídka kaňonu Sainte-Anne u Quebec City
  Plavba lodí na ostrovy Toronto Islands

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  • 
  Návštěva CN Tower v Torontu: 65 CAD
  • 
  Vyhlídková plavba lodí po řece Sv. Vavřince v oblasti 1000 Islands: 40 CAD
  • 
  Plavba lodí za pozorováním velryb z Tadoussac: 103 CAD
  Vyhlídková plavba lodí oblastí 30 000 ostrovů po Georgian Bay: 47 CAD
  • 
  Prohlídka Museum of Civilization v Ottawa: 21 CAD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 25 000 
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 12 400 
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 16 600 
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6