Přírodní krásy západní Kanady

Print Friendly, PDF & Email

Přírodní krásy západní Kanady

Projedete provincie: Britská Kolumbie, Alberta

Print Friendly, PDF & Email

Pro milovníky horské přírody, jezer, řek, lesů, ledovců, vodopádů, divoké zvěře, mořských fjordů a divokého pobřeží není na severoamerickém kontinentu mnoho dalších míst, která se vyrovnají přírodním krásám Britské Kolumbie a Alberty. V každém parku budete mít dostatek času na pěší traily, které jsou typické pro daný národní nebo provinční park. Opravdu budete přírodě „on touch“. Emerald Lake Trail, Six Glaciers Trail, Bow Glacier Falls Trail, Parker Ridge Trail, Kinney Lake Trail, to jsou jen některé z nich. Průjezd po Icefield Parkway a putování po Sunshine Coast patří mezi TOP cestovatelské zážitky. Uskutečníte lodní výlet za pozorováním medvědů. Lodí nebo rychlým člunem budete pozorovat velryby. Ochutnáte nejlepší kanadská vína, vykoupete se v přírodních termálních pramenech a při troše štěstí spatříte lososy táhnoucí proti proudu peřejí.

Počet dní: 16

Jen s námi: Sunshine Coast

Celkem ujedete: 3 170 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Vancouver 

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Vancouveru, průchod imigrační kontrolou, transfer do hotelu v oblasti letiště a ubytování.

  Den 2: 

  Okanagan Valley

  cca 390 km 

  Cesta podél řeky Fraser, horskou krajinou Manning Provincial Park a oblastí pěstitelů ovoce a vinné révy do nejslavnější vinařské oblasti v Kanadě, do Okanagan Valley. Ubytování v Osoyoos/Oliver a poté návštěva vinic spojená s ochutnávkou místních vín.

  Den 3: 

  Revelstoke NP

  cca 340 km 

  Cesta podél jezera Okanagan Lake, prohlídka místa, kde se setkali stavitelé trans-kanadské železnice Last Spike Monument. Po příjezdu do Revelstoke výjezd po horské silnici do oblasti Meadows in the Sky na hřeben pohoří národního parku Revelstoke NP. Pěší procházka po horských loukách, mezi jezírky s nádhernými výhledy do údolí. Ubytování v Revelstoke.

  Den 4: 

  Yoho NP

  cca 280 km 

  Dopoledne procházka mezi obřími cedry v Revelstoke NP a průjezd přes průsmyk Rogers Pass v národním parku Glacier NP, návštěva Visitor Center. Odpoledne prohlídka národního parku Yoho NP, pěší procházka kolem nádherně zbarveného jezera jezera Emerald Lake,  Natural Bridge, peřeje Kicking Horse Rapids a prohlídka vodopádu Takakkaw Falls, vyhlídka na tzv. spirálové železniční tunely. Ubytování v Canmore/Banff.

  Den 5: 

  Banff NP

  cca 140 km 

  Prohlídka národního parku Banff NP. Prohlídka jezera Lake Louise, pěší traily v národním parku v oblasti Lake Louise a Johnson Canyon. Prohlídka zajímavostí horského městečka Banff a jeho okolí, Bow Falls, Lake Minnewanka. Fakultativně výjezd lanovkou na vrchol pohoří Sulphur Mountains. V podvečer možnost koupání v přírodních horských pramenech (fakultativně), alternativně individuální volno v centru Banff. Ubytování v Canmore/Banff.

  Den 6: 

  Icefield Parkway

  cca 300 km 

  Celodenní putování národním parkem Banff NP po vyhlídkové silnici Icefield Parkway. Prohlídka jezera Bow Lake, pěší trail k vodopádům Bow Glacier Falls a na vyhlídku na jezero Peyto Lake. Jeho zeleno-modrá barva hladiny je jedním ze symbolů kanadských Rockies.  Dále absolvujete procházku po Parker Ridge Trail (nejhezčí kratší trail v kanadských Rockies) k ledovci Saskatchewan Glacier, prohlédnete si ledovec Athabasca Glacier, jež je součástí Columbia Icefield, největšího ledového pole vyjma arktických oblastí.  Poté pokračování cesty národním parkem Jasper NP po Icefield Parkway podél řeky Athabasca a Sunwapta se zastávkami u vodopádů. Ubytování v Jasper/Hinton.

  Den 7: 

  Wells Gray Park

  cca 380 km 

  Dopoledne cesta do provinčního parku Mt. Robson Provincial Park a pěší výlet k jezeru Kinney Lake, ležícímu na úpatí Mt. Robson, nejvyšší hory kanadských Rockies. Prohlídka peřejí  Rearguard Falls a přejezd do Clearwater. Prohlídka provinčního parku Wells Gray Provincial Park s vodopády Helmcken Falls, Spahats Falls a jezerem Clearwater Lake. Ubytování v Clearwater.

  Den 8: 

  Whistler

  cca 380 km 

  Putování horskou krajinou podél provinčních parků, přes zlatokopecké městečko Lillooet, prohlídka Joffre Lakes Provincial Park a lyžařského střediska Whistler, místa ZOH 2010. Ubytování v oblasti Whistler/Pemberton.

  Den 9: 

  Sunshine Coast

  cca 100 km 

  Cesta po vyhlídkové silnici Sea to Sky Highway, prohlídka vodopádů Shannon Falls a přejezd do přístavu v Horseshoe Bay. Fakultativně 2-hodinový výlet lodí po mořském fjordu do Howe Sound, pozorování orlů bělohlavých, lvounů na ostrově Pam Rocks a uvidíte nejdražší nemovitosti Vancouveru ležící podél mořského pobřeží ve West Vancouveru. Po obědě nalodění na trajekt BC Ferry a plavba do Langdale. Po vylodění jízda podél pobřeží Sunshine Coast přes Gibsons a Sechelt, ubytování v oblasti Sunshine Coast.

  Den 10: 

  Sunshine Coast

  cca 290 km 

  Pokračování cesty po Sunshine Coast, přejezd do Earls Cove, nalodění na trajekt a plavba do Saltery Bay, přejezd do Powell River a plavba trajektem do Comox ležícím již na ostrově Vancouver Island. Jízda vyhlídkovou silnicí k pacifickému pobřeží Vancouver Island, cestou prohlídka až 800 let starých jedlí a cedrůCathedral Grove. Po příjezdu do Ucluelet procházka podél divokého pacifického pobřeží. Ubytování v Ucluelet.

  Den 11: 

  Pacific Rim NP

  cca 80 km 

  Dle času odlivu fakultativně možnost vyhlídkové plavby lodí za pozorováním medvědů na březích mořského zálivu. Budete pozorovat medvědy v místech, kde je největší koncentrace černých medvědů v celé Kanadě. Poté prohlídka národního parku Pacific Rim NP, pěší procházky po pacifických plážích a deštným pralesem. Ubytování v Ucluelet.

  Den 12: 

  Victoria

  cca 330 km 

  Přejezd do Victoria, hlavního města provincie Britská Kolumbie. Cestou prohlídka osady Chemainus, vyzdobené nástěnnými malbami s tematikou historie a života obyvatel této části Britské Kolumbie a městečka totemů Duncan, s nejsilnějším totemem světa. Prohlídka největších zajímavostí Victoria, nábřeží, Old Town, Beacon Hill Park, Oak Bay. Ubytování.

  Den 13: 

  Pozorování velryb

  cca 100 km 

  Dopoledne fakultativně možnost lodního výletu za pozorováním velryb, můžete si zvolit variantu plavby rychlým gumovým člunem zodiac nebo krytou lodí. Alternativně možnost vyhlídkového letu hydroplánem nad městem a pobřežím ostrova Vancouver, nebo prohlídka skvělého BC Royal Museum, nebo botanické zahrady Butchart Gardens (vše fakultativně). Odpoledne přejezd do přístaviště ve Schwartz Bay a plavba trajektem do Tsawwassenu. Přejezd do Vancouveru, ubytování.

  Den 14: 

  Vancouver

  cca 40 km 

  Celodenní prohlídka Vancouveru. Uvidíte Stanley Park s totemy pacifických indiánů, možnost koupání na místních plážích, prohlídka kaňonu Lynn Canyon Park s procházkou po visutém mostě a k vodopádu. Poté pěší prohlídka centra Vancouveru- Gastown, Chinatown, Canada Place a zhlédnutí nejnovější atrakce Vancouveru, vizuální let Fly Over Canada. Ubytování ve Vancouveru.

  Den 15: 

  Vancouver

  cca 10 km 

  Dokončení prohlídky Vancouveru, dle času odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23CAN0501

  02.07.- 17.07.2023

  119 900 Kč/osobu

  23CAN0502

  13.08.- 28.08.2023

  122 900 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do poloviny září.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 14 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, trajekty dle programu zájezdu,  průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních a provinčních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
   Vizuální let Fly Over Canada ve Vancouveru

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci eTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  • 
  Výjezd lanovkou na vrchol pohoří Sulphur Mountains v Banff: 69 CAD
  Koupání v horkých termálních pramenech Banff Hot Springs: 9 CAD
  Lodní výlet Sea Safari po mořském fjordu do Howe Sound: 116 CAD
  • 
  Lodní výlet za pozorováním medvědů v Tofino: 149 CAD
  Lodní výlet za pozorováním velryb ve Victoria: 127 CAD
  • 
  Vyhlídkový let hydroplánem nad Victoria a ostrovem Vancouver Island: 149 CAD
  Prohlídka Royal BC Museum ve Victoria: 28 CAD
  Návštěva botanické zahrady Butchart Gardens ve Victoria: 44 CAD 
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 38 900 
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 19 900
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 26 600 
  Vyřízení povolení vstupu do Kanady (eTA) cestovní kanceláří: 400 Kč

   

  Podmínka vstupu do Kanady:
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6