Přírodní krásy západu USA

Print Friendly, PDF & Email

Přírodní krásy západu USA

Projedete státy: Kalifornie, Nevada, Arizona, Utah, Wyoming, Idaho

Print Friendly, PDF & Email

Vydejte se s námi na putování po nejznámějších národních parcích západu USA. Tento zájezd není jen o poznávání přírodních krás z auta, v každém parku budete mít příležitost absolvovat minimálně jeden z pěších trailů, který je typický pro daný národní park. Opravdu budete přírodě „on touch“. Congress Trail v Sequoia NP, Queen’s Garden Trail v Bryce Canyon NP, Taggart Lake Trail v Grand Teton NP, prohlídka lávových jeskyň v Craters of the Moon NM, Devils Garden Trail a Delicate Arch Trail v Arches NP, to jsou jen některé z nich. Vykoupete se v teplých vodách jezer Lake Powell a Great Salt Lake i chladných vodách horských jezer v Yellowstone NP. Zažijete atmosféru slavné Route 66 a zajímavostí Los Angeles, Las Vegas a Salt Lake City.

Počet dní: 20

Jen s námi: Craters of the Moon

Celkem ujedete: 5 760 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Los Angeles

  cca 30 km 

  Odlet z Prahy do Los Angeles, průchod imigrační kontrolou, transfer do hotelu a ubytování. Dle časových možností návštěva některé z pláží Los Angeles při západu slunce.

  Den 2: 

  Los Angeles

  cca 220 km 

  Orientační prohlídka Los Angeles, prohlídka pláží Venice Beach a Santa Monica, luxusního Beverly Hills a centra filmového průmyslu v Americe, Hollywood. Odpoledne odjezd směrem k pohoří Sierra Nevada, ubytování v  Bakersfield.

  Den 3: 

  Sequoia NP

  cca 300 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Sequoia NP, pěší procházky mezi obřími sekvojemi, výstup na skalní masív Morro Rock. Ubytování ve Fresnu.

  Den 4: 

  Yosemite NP

  cca 340 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Yosemite NP, prohlídka Yosemitského údolí, výjezd na vyhlídku Glacier Point, pěší procházky k vodopádům. Poté přejezd napříč pohořím Sierra Nevada, prohlídka jezera Mono Lake v oblasti Tufa State Park,  ubytování v horském středisku Mammoth Lakes/Bishop.

  Den 5: 

  Death Valley NP

  cca 540 km 

  Celodenní putování krajinou Mojavské prouště. Průjezd národním parkem Death Valley NP, návštěva nejnižšího místa na západní polokouli Badwater a výjezd na vyhlídku Dante´s View. Přejezd do Las Vegas, ubytování a prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 6: 

  Route 66

  cca 520 km 

  Prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado a poté celodenní putování krajinou Mojavské pouště po legendární silnici Route 66. Nasajete atmosféru zlaté éry této silnice z 50 a 60 let minulého století cestou přes osady a městečka Oatman, Kingman, Hackberry, Seligman a Williams. Ubytování ve Williams/Flagstaff.

  Den 7: 

  Grand Canyon NP

  cca 210 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Canyon NP. Možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nebo letadlem nad kaňonem (vstupné) a návštěva kina IMAX. Poté prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek podél jeho hrany, možnost krátkého sestupu do kaňonu. Odpoledne cesta indiánskou rezervací kmene Navajo, ubytování v Tuba City/Kayenta.

  Den 8: 

  Monument Valley

  420 km 

  Přejezd do Monument Valley a průjezd údolím a jeho prohlídka autem, nebo fakultativně prohlídka údolí v džípech s indiánským průvodcem.  Následuje prohlídka skalního útvaru Mexican Hat, meandru řeky San Juan v Goosenecks State Park a výjezd na strmou skalní stěnu nad Údolím bohů. Přejezd do Page, ubytování.

  Den 9: 

  Horseshoe Bend

  cca 30 km 

  Prohlídka největších zajímavostí v okolí Page, uvidíte meandr řeky Colorado Horseshoe Bend, fakultativně unikátní kaňon Lower Antelope Canyon v indiánské rezervaci kmene Navajo (vstupné) a prohlédnete si přehradu Glen Canyon Dam. Dle počasí možnost koupání v jezeře Lake Powell. Ubytování v Page.

  Den 10: 

  Zion NP

  cca 330 km 

  Odjezd do národního parku Zion NP, kratší procházka po zkamenělých písečných dunách, pěší traily v zionském kaňonu. V odpoledních hodinách odjezd do národního parku Bryce Canyon NP, ubytování a prohlídka kaňonu z jednotlivých vyhlídek.

  Den 11: 

  Bryce Canyon NP

  cca 400 km 

  Dokončení prohlídky Bryce Canyon NP z vyhlídek na jeho hraně a pěší sestup na dno kaňonu. Poté cesta venkovskou krajinou Utahu přes Grand Staircase-Escalante Monument, průjezd národním parkem Capitol Reef NP. Ubytování v Green River/Moab.

  Den 12: 

  Arches NP

  cca 100 km 

  Ráno výjezd na vyhlídku na řeku Colorado a krajinu národního parku Canyonlands NP v Dead Horse State Park. Poté prohlídka národního parku Arches NP, pěší túry k nejznámějším skalním obloukům, Delicate Arch (jeden ze symbolů státu Utah), Double Arch, Landscape Arch a další. Ubytování v Moabu.

  Den 13: 

  Colorado Country

  650 km 

  Celodenní putování venkovskou krajinou států Utah, Colorado. Cestou zastávky na fotografování, piknik u jezera Flaming Gorge s možností koupání a putování nekonečnými pláněmi Wyomingu do blízkosti národního parku Grand Teton NP. Ubytování ve večerních hodinách.

  Den 14: 

  Grand Teton NP

  240 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Grand Teton NP, pěší túry k horským jezerům a plavba lodí po jezeře Jenny Lake. Poté prohlídka westernového městečka Jackson, jehož náměstí je lemováno bránami z paroží a možnost ochutnávky místních piv ve zdejších minipivovarech .

  Den 15: 

  Yellowstone NP

  cca 250 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Yellowstone NP, pěší traily mezi gejzírovými poli, erupce nejslavnějšího gejzíru Old Faithful a pozorování zvířat ve volné přírodě. Ubytování v oblasti Yellowstone NP.

  Den 16: 

  Yellowstone NP

  cca 240 km 

  Celodenní prohlídka národního parku Yellowstone NP,  sestup na hrany vodopádů a k vyhlídkám na vodopády v Grand Canyon of the Yellowstone, gejzírová pole, Mammoth Hot Springs, pozorování zvěře ve volné přírodě.  Ubytování v oblasti Yellowstone NP.

  Den 17: 

  Craters of the Moon

  cca 440 km 

  Prohlídka novodobého města duchů Atomic City a prvního jaderného reaktoru na světě dodávající proud do veřejné sítě (EBR-1 National Historic Landmark).  Poté prohlídka Craters of the Moon National Monument, pěší procházky lávovými poli a prohlídka lávových jeskyň. V podvečer prohlídka vodopádů Shoshone Falls v městečku Twin Falls. Ubytování ve Twin Falls.

  Den 18: 

  Salt Lake City

  cca 490 km 

  Prohlídka Golden Spike National Historic Site, místa setkání stavitelů trans-americké železnice. Poté přejezd na ostrov Antelope Island, prohlídka ostrova ležícím na jezeře Great Salt Lake, pozorování bizonů a možnost koupání ve slané vodě jezera Po příjezdu do Salt Lake City prohlídka Temple Square – centra mormonské církve a State Capitol. Ubytování.

  Den 19: 

  Salt Lake City

  cca 10 km 

  Dle času odletu transfer na letiště v Salt Lake City a odlet do Prahy.

  Den 20: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA1001

  18.05.- 06.06.2023

  108 000 Kč/osobu

  23USA1002

  11.08.- 30.08.2023

  114 900 Kč/osobu

  23USA1003

  11.09.- 30.09.2023

  113 800 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny května do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 18 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, národních monumentů a státních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Prohlídka jezera Mono Lake v oblasti Tufa State Park
  Návštěva kina IMAX v Grand Canyon NP
  Vstup do Monument Valley
  • Plavba lodí po jezeře Jenny Lake v Grand Teton NP
  • Prohlídka prvního jaderného reaktoru na světě EBR-1 v Arco
  Prohlídka Golden Spike National Historic Site

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  • 
  Vyhlídkový let letadlem nad Grand Canyon NP: 187 USD
  • 
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Grand Canyon NP: 294 USD
  • 
  Prohlídka Monument Valley v terénních džípech s indiánským průvodcem: 77 USD
  • 
  Prohlídka Lower Antelope Canyon s indiánským průvodcem: 65 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 4 200 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj: 39 400
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 11 200
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka): 13 300
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  Alternativně možnost prohlídky Canyonlands NP místo Arches NP

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 5

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 6