Route 66 autem

Print Friendly, PDF & Email

Route 66 autem

Projedete státy: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona, Nevada, Kalifornie

Print Friendly, PDF & Email

Route 66. Vydejte se s námi po legendární americké silnici napříč Spojenými státy. Se zkušeným průvodcem vyrazíte z Chicaga v Illinois, spatříte řeku Mississippi v Missouri a projedete americkým venkovem států Kansas a Oklahoma. Navštívíte musea věnovaná Route 66, zažijete atmosféru „měst duchů“ a v Texasu ochutnáte pravý americký steak. V pueblech se setkáte s indiány, necháte se unést neopakovatelnou krásou Grand Canyonu a zavítáte do hlavního města zábavy Ameriky, do Las Vegas. Ubytování je na mnoha místech zajištěno ve stylových motelech s atmosférou Route 66. „Get Your Kicks on Route 66“.

Počet dní: 17

Jen s námi: Big Texan Steak

Celkem ujedete: 4 530 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Chicago

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Chicaga, průchod imigrační kontrolou a transfer do hotelu, ubytování.

  Den 2: 

  Chicago

  cca 30 km 

  Celodenní prohlídka největších zajímavostí Chicaga. Prohlédnete si Downtown, písečné pláže Michiganského jezera, navštívíte čínskou čtvrť. Fakultativně možnost vyhlídkové plavby po řece Chicago River mezi mrakodrapy (vstupné) a výjezdu na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower do výšky 442 m (vstupné). Večer návštěva bluesového klubu s živou hudbou. Ubytování v Chicagu.

  Den 3: 

  Springfield

  cca 320 km 

  Celodenní putování po legendární silnici Route 66. Průjezd kolem typických benzinových pump z třicátých let v osadách Dwight a Odell, prohlídka Route 66 Museum v Pontiac. Prohlídka zajímavostí Springfieldu, hlavního města státu Illinois, ubytování.

  Den 4: 

  St. Louis

  cca 360 km 

  Pokračování cesty po Route 66 ze Springfieldu, prohlídka sbírky klasických amerických automobilů v městečku Staunton, prohlídka řeky Mississippi z mostu Chain of Rock Bridge, prohlídka centra města St. Louis. Ubytování v v oblasti Sullivan.

  Den 5: 

  Oklahoma Country

  cca 460 km 

  Cesta po Route 66 přes Springfield, Joplin, prohlídka staré benzinové pumpy Sinclair v Ash Grove, průjezd státem Kansas a venkovskou krajinou Oklahomy. Prohlídka Will Rogers Museum v Claremore (vstupné). Ubytování.

  Den 6: 

  Route 66 Museum

  cca 350 km 

  Putování venkovskou krajinou Oklahomy po Route 66, průjezd městy Tulsa a Oklahoma City. Prohlídka Oklahoma Route 66 Museum v Clinton, ubytování v Clinton.

  Den 7: 

  Amarillo

  cca 300 km 

  Prohlídka National Route 66 Museum v Elk City, vjezd do Texasu městem duchů Texola a prohlídka musea ostnatého drátu a Route 66 Museum v McLean. Po příjezdu do Amarillo v Texasu ubytování a večerní návštěva Big Texan Steak Ranch s možností objednávky 2 kg steaku. Pokud ho sníte i s přílohou do 1 hodiny, máte jej zdarma!!

  Den 8: 

  Santa Fe

  cca 500 km 

  Ráno prohlídka Cadillac Ranch na polích za Amarillo, zastávka v polovině trasy Route 66 v osadě Adrian. Cesta po Route 66 přes Tucumcari do Santa Fe. Ubytování a prohlídka tohoto města ovlivněného indiánskou kulturou, posezení v barech a restauracích s výbornou mexickou kuchyní.

  Den 9: 

  Gallup

  cca 370 km 

  Cesta po Route 66 přes Albuquerque, prohlídka historického centra města, ideální místo pro nákup suvenýrů s mexickou a indiánskou tematikou. Poté prohlídka unikátních indiánských puebel Sky City Acoma Pueblo (vstupné). Po příjezdu do Gallup ubytování a návštěva historického hotelu El Rancho Hotel.

  Den 10: 

  Meteor Crater

  cca 300 km 

  Celodenní putování po Route 66 krajinou Arizony do Flagstaffu. Prohlídka národního parku Petrified Forest NP, návštěva unikátních obchodů se zkamenělými stromy v Holbrook. Průjezd městečkem Winslow se sochami muzikantů skupiny The Eagles a prohlídka Meteor Crater, nejzachovalejšího meteorického kráteru na Zemi (vstupné). Ubytování ve Flagstaff a večerní návštěva Museum Club, nejslavnějšího country klubu na celé Route 66.

  Den 11: 

  Grand Canyon NP

  cca 260 km 

  Prohlídka národního parku Grand Canyon NP z jednotlivých vyhlídek. Návštěva kina IMAX (vstupné) a fakultativně možnost vyhlídkového letu letadlem nebo vrtulníkem nad kaňonem (vstupné). Ubytování ve Williams zpět na Route 66.

  Den 12: 

  Oatman

  cca 510 km 

  Cesta po Route 66 z Williams přes osady Seligman , Hackberry, Kingman a Oatman. Jízdou po tomto nádherném úseku Route 66 můžete nasát pravou atmosféru této silnice z 50. a 60. let a duch divokého západu. Příjezd do Las Vegas v Nevadě, ubytování a prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 13: 

  Las Vegas

  cca 110 km 

  Celodenní volno v Las Vegas. Dopoledne prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado, odpoledne možnost relaxace u hotelového bazénu nebo nakupování v místních značkových outletech. Večer dokončení prohlídky kasin a jejich zajímavostí na Fremont Street do nočních hodin.

  Den 14: 

  Mojavská poušť

  cca 400 km 

  Přejezd zpět na Route 66 do Needles a pokračování cesty po Route 66 pouštní krajinou Mojavské pouště přes osadu Amboy do Barstow. Prohlídka Route 66 Museum v Barstow, ubytování v Barstow/Victorville.

  Den 15: 

  Santa Monica

  cca 200 km 

  Cesta po Route 66 z Barstow/Victorville do Los Angeles, příjezd na konec Route 66 na molo v Santa Monica. Prohlídka zajímavostí na Santa Monica, Beverly Hills a Hollywoodu. Ubytování v Los Angeles.

  Den 16: 

  Los Angeles

  cca 50 km 

  Dokončení prohlídky Los Angeles, dle času odletu transfer na letiště v Los Angeles a odlet do Prahy.

  Den 17: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  23USA0801

  21.05.- 06.06.2023

  93 200 Kč/osobu

  23USA0802

  08.10.- 24.10.2023

  92 200 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny dubna do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 15 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Vstup do Route 66 Museum v Pontiac
  Vstup do Oklahoma Route 66 Museum v Clinton
  Vstup do National Route 66 Museum v Elk City
  Vstup do Route 66 Museum v McLean

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  • Vyhlídková plavba lodí po řece Chicago River mezi mrakodrapy: 30 USD
  Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower v Chicagu: 39 USD
  Prohlídka Will Rogers Museum v Claremore: 8 USD
  Prohlídka indiánských puebel Sky City Acoma Pueblo s indiánským průvodcem: 31 USD
  • Prohlídka Meteor Crater: 25 USD
  • Návštěva kina IMAX v Grand Canyon NP: 14 USD
  Vyhlídkový let letadlem nad Grand Canyon NP: 187 USD
  • 
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Grand Canyon NP: 294 USD
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 570 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj:  24 600 Kč
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  12 300 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  17 200 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  • Sky City Acoma Pueblo může být ještě uzavřeno z důvodu Covid-19
  Zájezd lze absolvovat za volantem vlastního automobilu (např. kategorie kabriolet, Premium Car, Luxury Car), pro cenovou nabídku pronájmu kontaktujte CK

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8

  Doporučení na zájezd

  Nedávno jsme se vrátili z USA, kde jsme absolvovali celou trasu Route 66. Tuto cestu pro nás opět organizovala CK Travel America, kterou provozují manželé Grešovi. Opět to byl nezapomenutelný zážitek. Vše bylo jako vždy ( poprvé jsme byli v USA s touto CK již v roce 2007 a poté ještě několikrát) dokonale organizováno a připraveno tak, jak jsme se dohodli předem na osobní schůzce. Rozsáhlé a podrobné znalosti USA, které má Martin Greša jsou velkým přínosem k dokonalému zážitku z cesty. Chtěl bych poděkovat za moc příjemnou dovolenou a myslím, že se opět brzy uvidíme.
  ZDENĚK HRADIL, PRAHA 6