Route 66 autem

Print Friendly, PDF & Email

Route 66 autem

Projedete státy: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona, Nevada, Kalifornie

Print Friendly, PDF & Email

Route 66. Vydejte se s námi po legendární americké silnici napříč Spojenými státy. Se zkušeným průvodcem vyrazíte z Chicaga v Illinois, spatříte řeku Mississippi v Missouri a projedete americkým venkovem států Kansas a Oklahoma. Navštívíte musea věnovaná Route 66, zažijete atmosféru „měst duchů“ a v Texasu ochutnáte pravý americký steak. V pueblech se setkáte s indiány, necháte se unést neopakovatelnou krásou Grand Canyonu a zavítáte do hlavního města zábavy Ameriky, do Las Vegas. Ubytování je na mnoha místech zajištěno ve stylových motelech s atmosférou Route 66. „Get Your Kicks on Route 66“.

Počet dní: 17

Jen s námi: Big Texan Steak

Celkem ujedete: 4 530 km

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu:

  Den 1:

  Praha – Chicago

  cca 10 km 

  Odlet z Prahy do Chicaga, průchod imigrační kontrolou a transfer do hotelu, ubytování.

  Den 2: 

  Chicago

  cca 30 km 

  Celodenní prohlídka největších zajímavostí Chicaga. Prohlédnete si Downtown, písečné pláže Michiganského jezera, navštívíte čínskou čtvrť. Absolvujete vyhlídkovou plavbu po řece Chicago River mezi mrakodrapy. Fakultativně možnost výjezdu na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower do výšky 442 m. Večer návštěva bluesového klubu s živou hudbou (vstupné). Ubytování v Chicagu.

  Den 3: 

  Springfield

  cca 320 km 

  Celodenní putování po legendární silnici Route 66. Průjezd kolem typických benzinových pump z třicátých let v osadách Dwight a Odell, prohlídka Route 66 Museum v Pontiac. Prohlídka zajímavostí Springfieldu, hlavního města státu Illinois, ubytování.

  Den 4: 

  St. Louis

  cca 360 km 

  Pokračování cesty po Route 66 ze Springfieldu, prohlídka sbírky klasických amerických automobilů v městečku Staunton, prohlídka řeky Mississippi z mostu Chain of Rock Bridge a průjezd centrem města St. Louis. Ubytování v Rola/St. James.

  Den 5: 

  Oklahoma Country

  cca 460 km 

  Cesta po Route 66 z Rola/St. James přes Springfield, Joplin, prohlídka staré benzinové pumpy Sinclair v Carthage, průjezd státem Kansas a venkovskou krajinou Oklahomy. Prohlídka Will Rogers Museum v Claremore. Ubytování.

  Den 6: 

  Route 66 Museum

  cca 350 km 

  Putování venkovskou krajinou Oklahomy po Route 66, průjezd městy Tulsa a Oklahoma City. Prohlídka Oklahoma Route 66 Museum v Clinton, ubytování v Clinton.

  Den 7: 

  Amarillo

  cca 300 km 

  Prohlídka National Route 66 Museum v Elk City, vjezd do Texasu městem duchů Texola a prohlídka Musea ostnatého drátu a Route 66 Museum v McLean. Po příjezdu do Amarillo v Texasu ubytování a večerní návštěva Big Texan Steak Ranch s možností objednávky 2 kg steaku. Pokud ho sníte i s přílohou do 1 hodiny, máte jej zdarma!!

  Den 8: 

  Santa Fe

  cca 500 km 

  Ráno prohlídka Cadillac Ranch na polích za Amarillo, zastávka v polovině trasy Route 66 v osadě Adrian. Cesta po Route 66 přes Tucumcari do Santa Fe. Ubytování a prohlídka tohoto města ovlivněného indiánskou kulturou, posezení v barech a restauracích s výbornou mexickou kuchyní.

  Den 9: 

  Gallup

  cca 370 km 

  Cesta po Route 66 přes Albuquerque, prohlídka historického centra města, ideální místo pro nákup suvenýrů s mexickou a indiánskou tematikou. Poté prohlídka unikátních indiánských puebel Sky City Acoma Pueblo. Po příjezdu do Gallup ubytování a návštěva historického hotelu El Rancho Hotel.

  Den 10: 

  Meteor Crater

  cca 300 km 

  Celodenní putování po Route 66 krajinou Arizony do Flagstaffu. Prohlídka národního parku Petrified Forest NP, návštěva unikátních obchodů se zkamenělými stromy v Holbrook. Průjezd městečkem Winslow se sochami muzikantů skupiny The Eagles a prohlídka Meteor Crater, nejzachovalejšího meteorického kráteru na Zemi. Ubytování ve Flagstaff a večerní návštěva Museum Club, nejslavnějšího country klubu na celé Route 66.

  Den 11: 

  Grand Canyon NP

  cca 260 km 

  Prohlídka národního parku Grand Canyon NP z jednotlivých vyhlídek. Návštěva kina IMAX a fakultativně možnost vyhlídkového letu letadlem nebo vrtulníkem nad kaňonem. Ubytování ve Williams zpět na Route 66.

  Den 12: 

  Oatman

  cca 510 km 

  Cesta po Route 66 z Williams přes osady Seligman , Hackberry, Kingman a Oatman. Jízdou po tomto nádherném úseku Route 66 můžete nasát pravou atmosféru této silnice z 50. a 60. let a duch divokého západu. Příjezd do Las Vegas v Nevadě, ubytování a prohlídka kasin a jejich zajímavostí do nočních hodin.

  Den 13: 

  Las Vegas

  cca 110 km 

  Celodenní volno v Las Vegas. Dopoledne prohlídka přehrady Hoover Dam na řece Colorado, odpoledne možnost relaxace u hotelového bazénu nebo nakupování v místních značkových outletech. Večer dokončení prohlídky kasin a jejich zajímavostí na Fremont Street do nočních hodin.

  Den 14: 

  Mojavská poušť

  cca 400 km 

  Přejezd zpět na Route 66 do Needles a pokračování cesty po Route 66 pouštní krajinou Mojavské pouště přes osadu Amboy do Barstow. Prohlídka Route 66 Museum v Barstow, ubytování v Barstow/Victorville.

  Den 15: 

  Santa Monica

  cca 200 km 

  Cesta po Route 66 z Barstow/Victorville do Los Angeles, příjezd na konec Route 66 na molo v Santa Monica. Prohlídka zajímavostí na Santa Monica, pláže Venice Beach a Beverly Hills. Ubytování v Los Angeles.

  Den 16: 

  Los Angeles

  cca 50 km 

  Dokončení prohlídky Los Angeles, dle času odletu transfer na letiště v Los Angeles a odlet do Prahy.

  Den 17: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Cena zájezdu

  22USA0801

  19.05.- 04.06.2022

  86 950 Kč/osobu

  22USA0802

  02.10.- 18.10.2022

  86 950 Kč/osobu

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od počátku května do konce října.

  Cena zahrnuje:
  Letenky dle itineráře zájezdu včetně letištních poplatků, 15 x ubytování v hotelech a motelech **+ a *** kategorie (2 osoby na pokoji), program dle itineráře, doprava vozidlem dle velikosti skupiny, průvodcovské, tlumočnické a řidičské služby (česky mluvící průvodce), vstupy do národních parků, zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  V ceně je dále zahrnuto:
  Vyhlídková plavba lodí po řece Chicago River mezi mrakodrapy
  Vstup do Route 66 Museum v Pontiac
  • Prohlídka Will Rogers Museum v Claremore
  Vstup do Oklahoma Route 66 Museum v Clinton
  Vstup do National Route 66 Museum v Elk City
  Vstup do Route 66 Museum v McLean
  Prohlídka indiánských puebel Sky City Acoma Pueblo s indiánským průvodcem
  • Prohlídka Meteor Crater
  • Návštěva kina IMAX v Grand Canyon NP

   

  Cena nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 50 EUR/zavazadlo), stravování, fakultativní akce, zdravotní/cestovní pojištění.

   

  Fakultativní akce:
  Výjezd na vyhlídku mrakodrapu Willis Tower v Chicagu: 900
  Vyhlídkový let letadlem nad Grand Canyon NP: 4 300 Kč
  • 
  Vyhlídkový let vrtulníkem nad Grand Canyon NP: 6 760
  Popis fakultativních akcí zde >>>

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 570 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Příplatek za jednolůžkový pokoj:  20 390 Kč
  Sleva pro 3 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  9 680 Kč
  Sleva pro 4 osobu na pokoji (dvě dvojlůžka):  11 610 Kč
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 600 Kč

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)
  • Negativní antigenní nebo PCR test provedený ne dříve, než 1 den před odletem (neplatí pro děti do 2 let)

   

   

  Minimální počet klientů: 6

  Maximální počet klientů na 1 průvodce: 8

   

  Doporučení >>>