Západní Kanada & Yellowstone

Print Friendly, PDF & Email

Západní Kanada & Yellowstone

Projedete státy a provincie: Washington, Britská Kolumbie, Alberta, Montana, Wyoming, Idaho, Utah

Print Friendly, PDF & Email

Tato jedinečná trasa vás zavede k těm nejznámějším přírodním krásám, které západ USA a Kanady nabízí. Na motocyklu Harley Davidson se vydáte přes pohoří Cascade Range do hlavní vinařské oblasti Kanady, do Okanagan Valley. Projedete jedny z nejkrásnějších vyhlídkových silnic světa, Icefield Parkway, ležící v národních parcích Jasper a Banff a Going to the Sun Road, ležící v národním parku Glacier. Zažijete tu „pravou westernovou Ameriku“ při průjezdu státy Montana, Wyoming a Idaho a neskutečné přírodní krásy Yellowstonu.

Počet dní: 16

Celkem ujedete: 4 470 km

Výchozí místo: Seattle

Nezávazná rezervace zájezdu

  Opište kód ▼ a klikněte na odeslat:
  captcha

  Program zájezdu

  Den 1:

  Seattle

  0 km 

  Odlet z Prahy do Seattle, pronájem doprovodného automobilu a transfer do hotelu. Ubytování a orientační meeting s průvodcem.

  Den 2: 

  North Cascades NP

  cca 380 km 

  Dopoledne pronájem motocyklů Harley Davidson a cesta venkovskou krajinou státu Washington k vulkánu Mt. Baker. Pokračování cesty  vyhlídkovou silnicí podél horských masívů národního parku North Cascades. Ubytování ve westernovém městečku Winthrop.

  Den 3: 

  Okanagan Valley

  cca 520 km 

  Cesta na sever ke kanadským hranicím, vjezd do Kanady v Osoyoos, nejteplejším místě Kanady. Pokračování cesty krajinou vinic, ovocných sadů a podél jezera Okanagan Lake. Ubytování v Kamloops.

  Den 4: 

  Jasper

  cca 480 km 

  Cesta krajinou rančerů podél řeky Thompson River a horskou krajinou vyhlídkovou silnicí Yellowhead Highway k nejvyšší hoře kanadských Rockies, k Mt. Robson.  Odsud pokračování cesty lesní krajinou podél jezer a řek do Alberty a národního parku Jasper. Ubytování.

  Den 5: 

  Icefield Parkway

  cca 350 km 

  Celodenní jízda po jedné z nejkrásnějších horských silnic na světě, po Icefield Parkway. Zastávky u vodopádů, ledovce Athabasca Glacier, jezer Peyto Lake a Bow Lake. Silnice je lemována horskými štíty s ledovci, řekami a jezery. Čeká vás jedinečný zážitek. Ubytování v Banff/Canmore.

  Den 6: 

  Waterton Lakes NP

  cca 400 km 

  Pokračování cesty nádhernou horskou krajinou podél provinčních parků a přes průsmyk Kananaskis Pass. Oběd bude v malém městečku Pincher Creek a odsud se vydáte do národního parku Waterton Lakes, ubytování.

  Den 7: 

  Going to the Sun Road

  cca 250 km 

  Přejezd zpět do USA a cesta napříč národním parkem Glacier po legendární silnici Going to the Sun Road. Cesta podél jezer, horských údolí a jedinečné přírodní scenérie. Ubytování v oblasti Whitefish/Kalispell.

  Den 8: 

  Cattle Country

  cca 400 km 

  Cesta vyhlídkovou dvouproudovou silnicí krajinou rančerů a chovatelů dobytka. Zastávka na oběd v Ovando, malém typickém městečku Montany. Ubytování v Butte.

  Den 9: 

  Wild West

  cca 520 km 

  Pokračování cesty státem Montana, zastávky ve starých zlatokopeckých městech Virginia City a Nevada City. Ocitnete se zde v čase starého, dobrého „Divokého Západu“. Cesta přes Bozeman do horského městečka Red Lodge, ubytování.

  Den 10: 

  Bear Tooth Pass

  cca 190 km 

  Dnešní cesta vás zavede do míst, která jsou mnohými považovány za jedny z nejlepších motorkářských zážitků Ameriky, průsmyky Chief Joseph Pass a Bear Tooth Pass. Těžko se hledají slova, která by popsala, co dnešní den zažijete a uvidíte. Časté zastávky k fotografování a pozorování zvěře. Ubytování v městečku Cody, založeném slavným Buffalo Billem.

  Den 11: 

  Cody

  0 km 

  Volný den ve westernovém městečku  Cody. Můžete zde navštívit jedinečné museum divokého západu The Buffalo Bill Center of the West, jehož součástí jsou museum Buffalo Billa, museum střelných zbraní, museum prérijních indiánů, přírodovědecké museum a umělecká galerie. A hlavně načerpáte další síly před cestou do národního parku Yellowstone.

  Den 12: 

  Yellowstone NP

  cca 290 km 

  Přejezd do nejpestřejšího národního parku USA, do Yellowstone. Prohlídka vodopádů, kaňonu Grand Canyon of the Yellowstone a gejzírových polí, pozorování zvěře ve volné přírodě. Ubytování v oblasti West Yellowstone/Island Park.

  Den 13: 

  Grand Teton NP

  cca 210 km 

  Průjezd národním parkem Yellowstone, zastávky u gejzírových polí, včetně pozorování erupce nejslavnějšího gejzíru Old Faithful. Poté přejezd do národního parku Grand Teton, cesta podél jezera Jackson Lake a Jenny Lake. Ubytování ve westernovém městečku Jackson a večerní posezení v některém z místních minipivovarů.

  Den 14: 

  Western Country

  cca 420 km 

  Cesta horskou krajinou státu Wyoming podél řeky Snake River, státem Idaho přes Montpelier a podél jezera Bear Lake a státem Utah podél Logan River Canyon do města Ogden. Ubytování a večer strávíte v hospůdkách a barech v historické části města podél 25th Street.

  Den 15: 

  Salt Lake City

  cca 60 km 

  Ráno přejezd do Salt Lake City, vrácení motocyklů v půjčovně, dle času odletu transfer na letiště v Salt Lake City, vrácení doprovodného vozidla a odlet do Prahy.

  Den 16: 

  Praha

  0 km 

  Přílet do Prahy.

  Číslo zájezdu

  Termín zájezdu

  Varianta zájezdu

  Cena zájezdu

  23HD0501

  03.08.- 18.08.2023

  2 osoby • 1 pokoj • 1 motorka
  2 osoby • 1 pokoj • 2 motorky

  163 700 Kč/osobu
  223 400 Kč/osobu

  Cena zájezdu je platná pro model HD Heritage Softail Classic.

  • Příplatek za HD Street Glide, HD Road Glide: 4 050 Kč/motorku
  • Příplatek za HD Street Glide Touring: 8 100 Kč/motorku

  • Příplatek za HD Road Glide Touring: 8 100 Kč/motorku
  • Pro dostupnost dalších modelů HD a jiných značek kontaktujte CK

  Pro ucelené skupiny (počet osob není omezen) můžeme připravit i alternativní termíny dle individuálních přání klientů. Pro tento zájezd jsou vhodné termíny v období od poloviny června do konce září.

  Cena zájezdu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu (viz. podmínky níže), letenky (Praha-Seattle, Salt Lake City-Praha) včetně letištních poplatků, program dle itineráře, pronájem a provoz doprovodného auta pro přepravu zavazadel (vůz kategorie minivan), 14 x ubytování ve ** a **+ motelech a hotelech (2 osoby/pokoj), řidičské služby doprovodného automobilu, průvodcovské a tlumočnické služby (česky mluvící průvodce), zákonné pojištění proti úpadku CK.

   

  Cena zájezdu nezahrnuje:
  Poplatek za registraci ESTA, stravování, cestovní/zdravotní pojištění, poplatek za odbavení zavazadel při check-in (cca 2 x 60 EUR/os), vstupy dle programu (cca 20 USD/os).

   

  Cestovní pojištění A90 PANDEMIC:
  Cena: 3 360 Kč/osobu (pojištění zahrnuje i pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů do výše 90 000 Kč/osobu, 20% spoluúčast)
  Podrobnosti pojištění zde >>>

   

  Poznámka:
  Sleva za 3 osobu na pokoji: 22 500 Kč
  • 
  Vyřízení povolení vstupu do USA (ESTA) cestovní kanceláří: 890 Kč
  Možnost absolvovat zájezd za volantem automobilu typu kabriolet (Ford Mustang nebo podobný), pro cenu zájezdu kontaktujte CK
  • Klienti, kteří absolvují zájezd v doprovodném automobilu společně s průvodcem, hradí pouze základní cenu zájezdu, pro její výši kontaktujte CK

   

  Podmínka vstupu do USA:
  • Ukončené očkování proti Covid-19 (neplatí pro děti do 18 let)
  Pro vstup do Kanady nejsou žádná omezení

   

  Cena pronájmu motocyklu zahrnuje:
  Pronájem motocyklu na 13 dní (typ dle vlastní volby), všechny místní daně a poplatky, pojištění zodpovědnosti (povinné ručení) do 300 tis. USD, VIP havarijní pojištění (vztahuje se i na pneumatiky, sklo a rám motorky) s nulovou spoluúčastí, pojištění proti krádeži motocyklu se spoluúčastí 1 000 USD, neomezené km, sedlové tašky a zámek, helmu pro řidiče a spolujezdce, poplatek za dalšího řidiče, Eaglerider Road Assistance, GPS navigace (neplatí pro HD Heritage Softail Classic, HD Road King), non-stop telefonní help linka, poplatek za vrácení motocyklu jinde, než byl půjčen (Drop Off Fee).

   

  Cena pronájmu motocyklu nezahrnuje:
  Provozní náklady motocyklu (benzín, parkovné, mýtné), vjezd do národních parků (cca 50 USD/motorku + 40 CAD/os).

   

  Poznámka:
  • Kauce při půjčení motocyklu 100 USD (pouze kreditní karta)
  • Minimální věk řidiče motocyklu je 21 let
  • Cena zájezdu je kalkulována pro model HD Heritage Softail Classic, za příplatek modely HD Street Glide, HD Road Glide, HD Street Glide Touring, HD Road Glide Touring
  • Pronajímatel si vyhrazuje právo poskytnout motocykl stejné, nebo vyšší kategorie než typ, který byl klientem vyžádán
  • 
  Příplatek za garanci vybraného typu motocyklu: 2 980 Kč
   Ke koupi Eagle Pack, pro dodatečné umístění zavazadel na motocyklu (73,5 l): 4 550 Kč, k dispozici pro modely kategorie Touring a Classic
  • Lze si pronajmout i další typy motocyklů, pro podmínky pronájmu a jejich cenovou nabídku kontaktujte CK

   

  Minimální počet klientů: 6
  Maximální počet motorek: 10
  Průvodce zájezdu: Martin Greša více zde >>>